Co każdy kandydat wiedzieć powinien

Co każdy kandydat wiedzieć powinien

Lucyna Budniewska

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Były wicepremier Jacek Rostowski, a oficjalnie Jan Vincent-Rostowski, czołowy kandydat Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego w naszym regionie, udał się do marszałka Piotra Całbeckiego po wiedzę o województwie, z którego chce zostać wybrany.
Co każdy kandydat wiedzieć powinien
Może pozwoli mu to uniknąć kolejnych pomyłek, takich jak ta z Bydgoszczem, chociaż w Toruniu mógł przez to raczej zdobyć sympatię wyborców.

Ale kompletnej wiedzy o regionie nie sposób zyskać podczas gabinetowych rozmów. Problemy trzeba zobaczyć na własne oczy. Jeden ze znanych polskich polityków niedawno spóźnił się na zaplanowane w Toruniu spotkanie przedwyborcze. Przepraszając, tłumaczył, że nie zdawał sobie sprawy, że drogi w naszym regionie są w aż tak fatalnym stanie i ogłosił, że jego partyjna drużyna będzie walczyć o ich poprawę.

No właśnie. Nie życzę żadnemu z kandydatów, aby podczas kampanii musiał korzystać z publicznej służby zdrowia, transportu czy zmagać się z urzędowymi sprawami. Ale to właśnie jest samo życie i jeżeli tego się nie zrozumie, trudno przemawiać w imieniu wyborców.

Dlatego dobrze byłoby, aby kandydaci, nie tylko były wicepremier, oprócz kurtuazyjnych wizyt u marszałka, prezydentów czy burmistrzów, pojechali też do miejscowości, gdzie kolejne zakłady pracy upadają, a bezrobocie rośnie, skąd trudno dojechać do szkoły i szpitala. Niech porozmawiają z interesantami w urzędach pracy albo protestującymi rolnikami. To takie minimum, jeśli chce się reprezentować mieszkańców regionu.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo