Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń

Co po ogólniaku ? Toruński Medyk

Artykuł sponsorowany

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Co po ogólniaku ? Toruński Medyk
1/18
przejdź do galerii
Studia czy może szkoła policealna? Wszystko zależy od tego jaką ścieżkę kariery zaplanowaliśmy i co chcemy robić w życiu. Młodzi ludzie coraz częściej łączą naukę na uczelni ze szkołą policealną, żeby mieć więcej możliwości po studiach i większe szanse na polskim i europejskim rynku pracy.
Co po ogólniaku ?

- Studiuję zaocznie fizjoterapię, jednocześnie robię w szkole policealnej terapeutę zajęciowego – mówi Ania – podczas praktyk studenckich dostałam propozycję pracy w fundacji zajmującej się rehabilitacją dzieci. Postawiono jednak warunek, że w międzyczasie muszę zdobyć zawód terapeuty zajęciowego. Wybrałam szkołę publiczną, toruński Medyk, polecony mi przez znajomych i pracodawcę. Świetna organizacja procesu kształcenia, dobrze wyposażone szkolne pracownie, zajęcia w małych grupach i żadnych ukrytych opłat. Szkoła bez żadnej „ściemy”. Polecam tym, którzy chcą zdobyć wiedzę i umiejętności, a nie tylko dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe.
Udało mi się połączyć płatne studia, bezpłatną szkołę policealną i pracę. Nie było łatwo. Kończę w czerwcu, ale dziś już wiem, że było warto.

Można łączyć naukę w szkole policealnej z wykonywaniem dorywczej pracy zawodowej.

- Pracuję na zlecenie w galerii handlowej. Nie jest to praca marzeń – narzeka Justyna – głównie w weekendy. Nie wyobrażam sobie tego na dłużej. Nie zdałam matury, studia odpadają. Zaczęłam naukę w bezpłatnym Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu. Będę higienistką stomatologiczną.
W czasie zajęć praktycznych asystuję lekarzowi. Podoba mi się ta praca. Jest zdecydowanie spokojniejsza.
W przyszłości marzy mi się samodzielna praca z pacjentem. Ten zawód pozwoli mi na prowadzenie samodzielnej praktyki w przyszłości. Ludzie przywiązują wagę do pięknego uśmiechu i chętnie korzystają z higieny stomatologicznej.

Do kogo skierowana jest oferta szkół policealnych?

Rekrutacja do szkół policealnych jest łatwa. Wystarczy posiadać świadectwo ukończenia szkoły średniej

- Kształcimy młodzież i osoby dorosłe w systemie stacjonarnym, zaocznym i dziennym – mów dyrektor toruńskiego Medyka– szkoła jest publiczna, ma bardzo wysoką zdawalność egzaminów i renomę u pracodawców. Szkoła policealna ma bogatą ofertę edukacyjną, dostosowaną do potrzeb rynku pracy.

Naszym atutem jest zadowolony absolwent. Dzięki temu jesteśmy na rynku od ponad 50 lat. Kształcimy techników masażystów, techników dentystycznych, asystentki i higienistki stomatologiczne, terapeutów zajęciowych, i opiekunki środowiskowe. opiekunów medycznych.
Wystarczy mieć 18+. Górnej granicy wieku nie określamy. Absolwenci szkoły znajdują dobrze płatną pracę, wielu z nich otrzymuje ofertę zatrudnienia już w trakcie nauki.

Obecnie poszerzamy ofertę edukacyjną o nowe atrakcyjne zawody: technik usług kosmetycznych oraz opiekunkę dziecięcą.
Od 1990 roku rynek kosmetyczny jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się w Polsce i na świecie, dlatego kształcenie w zawodzie technik usług kosmetycznych wychodzi naprzeciw potrzebom rynku pracy jak i samych uczniów, którzy chcą się rozwijać w tym kierunku. Zachętą do kształcenia się w tym przyszłościowym zawodzie jest możliwość otwarcia własnej działalności gospodarczej oraz dotacje unijne, które to umożliwiają. Zawód technika usług kosmetycznych daje szansę współpracy z wieloma nowoczesnymi firmami kosmetycznymi stwarzając szerokie możliwości pracy w gabinetach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej, gabinetach medycyny estetycznej, salonach urody, SPA i wiele innych. Uprawnia do prowadzenia własnej działalności w zakresie kosmetyki, pielęgnacji zdrowia i urody. Wszystkie te wymagania rynkowe przekładają się jednocześnie na oczekiwania pracodawców, co do poziomu umiejętności praktycznych oraz posiadanej wiedzy pracowników. Centrum od lat współpracuje z pracodawcami i posiada wiedzę, iż absolwenci są poszukiwanymi pracownikami na rynku pracy z uwagi na ich merytoryczne przygotowanie oraz posiadanie wielu certyfikatów i przebytych szkoleń, które dają wiedzę i umiejętności wykraczające poza podstawę programową, co daje im przewagę konkurencyjną na rynku pracy.

W związku ze wzrostem liczby żłobków i klubów dziecięcych na rynku oraz wzrostem
popytu na specjalistów istnieje uzasadniona potrzeba kształcenia w zakresie opieki nad dziećmi
do lat 3. Jest to kształcenie ekonomiczne, efektywne i odpowiada potrzebom społecznym.
Do wykonywania odpowiedzialnych zadań związanych z opieką nad dziećmi, dotyczących
tak opieki, jak i wychowania konieczne jest właściwe przygotowanie merytoryczne i praktyczne. Jako zawód zaufania publicznego opiekunka dziecięca oprócz kompetencji personalnych
i społecznych posiada również fachową wiedzę i duży zakres umiejętności.

Umożliwienie uzyskania kwalifikacji daje szanse osobom dorosłym zdobycia wiedzy
i umiejętności, które oprócz pewnych predyspozycji są konieczne w procesie opieki nad dziećmi,
a kształcenie w zawodzie opiekunki dziecięcej zapewnia także przygotowanie do opieki nad dzieckiem chorym czy niepełnosprawnym.


www.spm.edu.pl

https://pl-pl.facebook.com/medyktorun/

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Warto zobaczyć

Weź udział w największej konferencji marketingowej w regionie!

Weź udział w największej konferencji marketingowej w regionie!

Nowe autobusy w Toruniu WIZUALIZACJE

Nowe autobusy w Toruniu WIZUALIZACJE

Gigantyczny park wodny 200 km od Torunia!

Gigantyczny park wodny 200 km od Torunia!