Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń
Co się z nimi stało? Czy żyją? Zaginionych wciąż poszukują...

Co się z nimi stało? Czy żyją? Zaginionych wciąż poszukują krewni, policja, fundacja Itaka

Małgorzata Oberlan

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Zaginieni: Hanna Goń z Torunia, poszukiwana od lutego 2016 r.; Adam Janas z Zamościa, poszukiwany od 2014 r.; Marcel Woźniak  z Torunia, poszukiwany

Zaginieni: Hanna Goń z Torunia, poszukiwana od lutego 2016 r.; Adam Janas z Zamościa, poszukiwany od 2014 r.; Marcel Woźniak z Torunia, poszukiwany od 2006 r.; Leszek Lewandowski z Solca Kujawskiego, poszukiwany od 2004 r. ©ITAKA

Niebawem minie 12 lat od chwili, gdy Leszek Lewandowski wsiadł na rower i... tyle go widziano. Zaginięcie 20-latka z Solca Kujawskiego to wciąż zagadka.
Zaginieni: Hanna Goń z Torunia, poszukiwana od lutego 2016 r.; Adam Janas z Zamościa, poszukiwany od 2014 r.; Marcel Woźniak  z Torunia, poszukiwany

Zaginieni: Hanna Goń z Torunia, poszukiwana od lutego 2016 r.; Adam Janas z Zamościa, poszukiwany od 2014 r.; Marcel Woźniak z Torunia, poszukiwany od 2006 r.; Leszek Lewandowski z Solca Kujawskiego, poszukiwany od 2004 r. ©ITAKA

- Tak, w 2013 roku mieliśmy pewien trop, który mógł rozstrzygnąć o finale poszukiwań Leszka Lewandowskiego - przyznaje Przemysław Słomski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - Policjantom nie udało się jednak zgromadzić dowodów, potwierdzających pewne doniesienia. Leszek Lewandowski jest dla nas wciąż osobą poszukiwaną. Nadal czekamy na sygnały od osób, które wiedziałyby cokolwiek o jego losie.

Właśnie wrócił z wojska


3 sierpnia 2004 roku, po południu, Leszek Lewandowski wyszedł z domu. Wsiadł na rower i... tyle go widziano. Nikomu w domu nie tłumaczył, dokąd jedzie i o której wróci. Było jasne, że do wieczora się pojawi. Jak zawsze...

Tak się jednak nie stało. 20-letni wówczas chłopak zniknął jak kamfora. Jak podkreślała rodzina, znajomi i sąsiedzi - nie miał wrogów. Wszyscy zapamiętali go jako pogodnego, niekonfliktowego chłopaka.

Uczył się stolarki. Po odbyciu służby w straży granicznej wrócił do rodzinnego Solca Kujawskiego i dostał pracę w stolarni. Życie mu się układało, nic nie wieszczyło jakichś problemów. A jednak... Do dziś nie ma pewności, jak potoczyły się jego losy.

Leszek Lewandowski ma 182 cm wzrostu, niebieskie oczy i bliznę na czole. 12 lat temu w komunikatach pisano: twarz chłopięca. Dziś może wyglądać poważniej.

- Osoby mogące pomóc w jego odnalezieniu proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Bydgoszczy, albo po prostu z najbliższą jednostką policji. Każdy sygnał weryfikujemy - dodaje Przemysław Słomski.

Podobnie bolesnych historii w regionie nie brakuje. Najświeższe rany ma rodzina Hanny Goń z Torunia, która zniknęła w lutym bieżącego roku. Historię jej zaginięcia i poszukiwań śledzimy na łamach „Nowości” od samego początku.

Rano wyszła do pracy


4 lutego br., wychodząc wcześnie rano z domu na Skarpie, Hanna Goń nie zabrała ze sobą żadnej z podręcznych rzeczy, które zawsze się miała przy sobie. Dokumenty, telefon komórkowy, klucze, okulary do czytania - wszystko to zostawiła w samochodzie, zaparkowanym standardowo przed domem. Było to między godziną 4.15 a 7.00 rano.

Dokumenty, telefon komórkowy, klucze, okulary do czytania - wszystko to mama zostawiła. - Andrzej Goń, syn zaginionej

Ostatni kontakt miała ze współpracownicą ze sklepu. Panie przez telefon umówiły się, że spotkają się w autobusie do pracy. Od tego czasu słuch po toruniance zaginął.

Rodzina pani Hanny podejrzewa, że mogła mieć depresję. Na pewno dręczyły ją przed zaginięciem kłopoty ekonomiczne, związane z prowadzeniem sklepu.

Mimo bardzo intensywnych poszukiwań rodziny i policji, do dziś nie wiadomo, co stało się z tą torunianką. Dlatego przypominamy rysopis Hanny Goń: wiek z wyglądu około 60 lat, wzrost 150 cm, sylwetka krępa, włosy krótkie ciemnobrązowe. Znaki szczególne: zasinienia pod oczami, wyraźna przerwa między zębami.

W dniu zaginięcia pani Hanna ubrana była w wełniany płaszcz do kolan koloru grafitowego, czarne spodnie jeansowe, ciemnoszare buty trekingowe marki ECO, apaszkę w mozaikowy wzór w kolorach czarnym, fioletowym i brązowym.

Osoby znające miejsce pobytu zaginionej lub mogące udzielić jakichkolwiek informacji, które przyczynią się do jej odnalezienia, proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z Komisariatem Policji Toruń-Rubinkowo, ul. Dziewulskiego 1, tel. dyżurny 56- 641-25-70, 56-641-25-56 lub 997 i 112.

Bez śladu jak kamfora


Status poszukiwanego nadal ma też Marcel Woźniak z Torunia, który zaginął 6 marca 2006 r. Miał wówczas 19 lat. Marcel ma zielone oczy, kręcone włosy i 178 cm wzrostu.

Poszukiwanym pozostaje także Adam Janas, ostatni raz widziany w Zamościu (gmina Szubin). Mężczyzna zaginął 13 września 2014 roku, mając wtedy 30 lat. Ma szare oczy i 178 cm wzrostu.

Policja zapewnia, że nawet po latach od zaginięcia sprawdza nowe sygnały, jeśli takie się pojawią.

- Niczego nie bagatelizujemy i żadnej sprawy ostatecznie nie zamykamy, dopóki nie zyskamy dowodów potwierdzających los osoby - kończy Przemysław Słomski.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo