Wisła Płock

0

0 1 połowa

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

• Za tydzień Cracovia pojedzie do Warszawy zagrać z Legią, natomiast Wisła Płock na własnym stadionie zmierzy się ze Stalą Mielec. Wszystkie mecze ostatniej kolejki PKO Ekstraklasy zostaną rozegrane w sobotę o 17:30.

• Oceny piłkarzy po meczu Cracovia - Wisła Płock (w skali 1-6):

Cracovia

• Lukas Hrosso - 3
    • Cornel Rapa - 4
    • Matej Rodin - 3
    • VIrgil Ghita - bez oceny, (Michal Siplak - 3)
    • Otar Kakabadze - 4
    • Kamil Pestka - 5, (Kamil Ogorzały - bez oceny)
    • Mathias Hebo Rasmussen - 4
    • Jakub Myszor - 4, (Michał Rakoczy - 3)
    • Sergiu Hanca - 3
    • Rivaldinho - 4, (Jewhen Konoplianka - 3)
    • Pelle van Amersfoort - 3, (Sylwester Lusiusz - bez oceny)

Wisła Płock

• Damian Węglarz - 2
    • Adam Chrzanowski - 2, (Dusan Lagator - 3)
    • Damian Michalski - 2
    • Jakub Rzeźniczak - 3
    • Kristian Vallo - 2
    • Aleksander Pawlak - 3, (Fryderyk Gerbowski - 3)
    • Mateusz Szwoch - 3
    • Dominik Furman - 3, (Damian Rasak - 3)
    • Jorginho - 3
    • Marko Kolar - 2, (Rafał Wolski - 3)
    • Łukasz Sekulski - 2, (Radosław Cielemęcki - bez oceny)
  • Cracovia dzięki temu zwycięstwu awansuje na szóstą pozycję w lidze i spycha na siódme miejsce zespół Wisły Płock.

• Koniec meczu w Krakowie! Cracovia pewnie ogrywa Wisłę Płock 3:0!

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Jewhen Konoplianka został ukarany żółtą kartką za zagranie ręką w środkowej strefie boiska.

• Końcówka meczu w Krakowie. Cracovia nie kwapi się, by zaatakować bramkę rywali, natomiast Wisła Płock czeka już na ostatni gwizdek.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu, a ukarany nią Damian Michalski.

• Natomiast Sylwester Lusiusz pojawił się w miejsce Pelle van Amersfoorta.

• Dwie zmiany także w Cracovii. Kamil Ogorzały zmienił Kamila Pestkę

• Ostatnia zmiana w tym meczu w szeregach Wisły Płock. Radosław Cielemęcki zmienił Łukasza Sekulskiego.

• Michał Rakoczy dostał piłkę w polu karnym Wisły Płock, ale gracz "Pasów" nie zdołał wywalczyć nawet rzutu rożnego.

• Natomiast Michał Rakoczy pojawił się w miejsce Jakuba Myszora.

• Dwie zmiany w Cracovii. Jewhen Konoplianka zmienił Rivaldinho

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka została wybita pod nogi Mathiasa Hebo Rasmussena, a ten precyzyjnym uderzeniem zdobył bramkę na 3:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Mathias Hebo Rasmussen pięknym golem podwyższa na 3:0!

• Jakub Myszor wpadł w pole karne Wisły Płock, oddał mocny strzał, który jednak został zatrzymany przez jednego z rywali.

• Jorginho zagrał w pole karne "Pasów", ale z identycznym efektem.

• Rafał Wolski wpadł z piłką w pole karne Cracovii, ale zagrał wprost w ręce Lukasa Hrosso.

• Mathias Hebo Rasmussen zdecydował się na strzał z dystansu, ale uderzył niecelnie.

• Natomiast Rafał Wolski wszedł na murawę za Marko Kolara.

• Fryderyk Gerbowski zastąpił Aleksandra Pawlaka

• Damian Rasak pojawił się w miejsce Dominika Furmana

• Cztery zmiany w szeregach Wisły Płock. Dusan Lagator zmienił Adama Chrzanowskiego

• Szybki kontratak Cracovii, Otar Kakabadze dostał piłkę w polu karnym gości, ale uderzył wprost w rywala.

• Kamil Pestka dośrodkował piłkę w pole karne Wisły, ale futbolówka wylądowała wprost w rękach Damiana Węglarza.

• Otar Kakabadze wpadł z piłką w pole karne Wisły Płock, minął rywala i oddał strzał, który powędrował tuż obok słupka bramki gości.

• Jorginho dostał piłkę w polu karnym Cracovii, ale nie potrafił obrócić się w stronę bramki rywali.

• Od początku drugiej połowy znowu naciska Cracovia. Gospodarze są znacznie lepiej dysponowani w tym spotkaniu.

• Rozpoczynamy drugą połowę pojedynku w Krakowie!

• Piłkarze obu drużyn wracają na murawę stadionu w Krakowie. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Krakowie. Cracovia do przerwy prowadzi z Wisła Płock 2:0.

• Marko Kolar dostał piłkę w polu karnym "Pasów", ale oddał strzał wprost w Lukasa Hrosso.

• W końcówce pierwszej połowy meczu Wisła Płock próbuje zaatakować, ale na razie nie potrafi zbliżyć się do pola karnego gospodarzy.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej części meczu arbiter doliczył aż sześć minut.

• Jakub Myszor dostał piłkę przed polem karnym Wisły, oddał mocny strzał, ale Damian Węglarz fantastycznie interweniował! Jednak arbiter odgwizdał w tej sytuacji spalonego.

• Cracovia naciera na bramkę rywala, ale na razie Kamil Pestka nie jest w stanie skompletować hat-tricka.

• Niebezpieczne starcie pod bramką Wisły Płock. Damian Węglarz przy próbie interwencji poturbował swojego kolegę z zespołu oraz również rywala.

• Kamil Pestka kolejny potężny strzał, ale tym razem minimalnie niecelnie!

• Fatalny błąd w obronie Wisły Płock, która straciła piłkę pod własnym polem karnym, przejął ją Kamil Pestka i mocnym strzałem podwyższył wynik meczu na 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Kamil Pestka zdobywa swoją drugą bramkę i "Pasy" prowadzą już 2:0!

• Piłka w polu karnym Cracovii trafiła do Łukasza Sekulskiego, ale ten nie potrafił oddać celnego strzału na bramkę rywali.

• Po niezłym początku spotkania teraz wyraźnie spadło nam tempo meczu. Żaden z zespołów nie zamierza atakować bramkę rywali.

• Rivaldinho wpadł z piłką w pole karne Wisły Płock, ale nie zdołał już celnie podać do Jakuba Myszora.

• Spokojne ostatnie minuty spotkania. Żaden z zespołów nie kwapi się do ostrego atakowania bramki rywala.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło bramce gości.

• Wymuszona zmiana w szeregach Cracovii. Michal Siplak zmienił kontuzjowanego Virgila Ghitę.

• Virgil Ghita ucierpiał po jednym ze starć.

• Sergiu Hanca próbował dośrodkować z lewej strony boiska, ale został zablokowany i "Pasy" będą miały rzut rożny.

• Kamil Pestka popędził lewą stroną boiska, ale tym razem został łatwo zatrzymany.

• Znakomita akcja Cracovii! Po rajdzie prawą stroną Cornela Rapy piłka trafiła do Kamila Pestki, a ten precyzyjnym strzałem wpakował piłkę do bramki rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Kamil Pestka otwiera wynik meczu w Krakowie!

• Dominik Furman dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Cracovii, ale tam żaden z jego partnerów nie zdołał oddać celnego strzału.

• Jakub Myszor pokusił się o indywidualną akcję, zdołał oddać strzał z dystansu, ale spokojnie interweniował Damian Węglarz.

• Dużo rozgrywania piłki w środku pola. Cracovia próbuje odpowiedzieć, ale na razie nie potrafi przedostać się pod pole karne gości.

• Aleksander Pawlak popędził prawą stroną boiska, zagrał w pole karne gospodarzy, gdzie znalazł się Mateusz Szwoch, ale gracz "Nafciarzy" uderzył bardzo niecelnie.

• Rozpoczynamy pojedynek Cracovii z Wisłą Płock!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się już na murawie stadionu w Krakowie. Za moment rozpoczniemy przedostatnią kolejkę obecnego sezonu!

• Natomiast oto zestawienie Wisły Płock na dzisiejszą batalię:

• Tak prezentuje się skład Cracovii na dzisiejszy mecz:

• Jesienią Wisła Płock wygrała na własnym stadionie z Cracovią 2:1 po bramkach Mateusza Szwocha i Kristiana Vallo. Dla "Pasów" jedynego gola zdobył Filip Piszczek.

• Przed tygodniem Cracovia niespodziewanie zremisowała w Częstochowie z Rakowem 1:1 i skomplikowała szansę Rakowa w walce o mistrzostwo Polski. Natomiast Wisła Płock na własnym stadionie została rozbita przez Wartę Poznań 0:3, która tym samym zapewniła sobie utrzymanie w lidze na kolejny sezon.

• W ligowej tabeli obie drużyny mają za cel zajęcie jak najwyższego miejsca w lidze na koniec sezonu, lecz ani Cracovia ani Wisłą Płock nie mają już szans na europejskie puchary, a tym bardziej spadek także im nie grozi. Wisła Płock zajmuje szóste miejsce w lidze i przy odrobinie szczęścia może zakończyć sezon na piątej lokacie, natomiast Cracovia jest obecnie na ósmym miejscu w lidze i najwyżej może na szóstej pozycji zastąpić swoich dzisiejszych rywali.

• Witamy serdecznie! W pierwszym meczu 33. kolejki PKO Ekstraklasy Cracovia na własnym stadionie zmierzy się z Wisłą Płock. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.