Cudowny rzut za trzy! Polski Cukier w Lidze Mistrzów! [zdjęcia z trybun i meczu]

Ten mecz będziemy pamiętać latami! Po niesamowitej końcówce Polski Cukier Toruń pokonał Karhu Basket 70:58 i awansował do Ligi Mistrzów. W ostatniej akcji meczu celny rzut za trzy oddał Keith Hornsby i zapewnił Twardym Piernikom zwycięstwo różnicą ponad 11 punktów, które było konieczne do wywalczenia awansu.Polski Cukier przystąpił do meczu z zadaniem odrobienia straty ze spotkania w Kauhajoki.U siebie fińscy rywale Twardych Pierników imponowali trafianiem z dystansu. W Toruniu do przerwy oddali dwanaście rzutów za trzy punkty, ale piłka nie wpadła do kosza ani razu. Twarde Pierniki próbowały jedenastokrotnie, tylko raz z powodzeniem. W tej sytuacji mniej dziwi, że druga kwarta skończyła się wynikiem... 9:9.Po przerwie, na którą torunianie schodzili przy prowadzeniu 28:22, nasz zespół potrafił zwiększyć przewagę już nawet do 15 punktów, czym ożywił trybuny. Od stanu 49:34 goście zdobyli jednak sześć punktów z rzędu.W dwumeczu wynik oscylował więc w granicach remisu, dzięki czemu końcówka dostarczyła ogromnych emocji. Na cztery minuty przed końcem goście w końcu przełamali swoją niemoc w próbach z dystansu, ale swoimi dwoma celnymi próbami za trzy punkty pochwalił się także Kyle Weaver.Na mniej niż pół minuty przed końcem torunianie prowadzili 64:55 - taki wynik premiował Karhu Basket. Z dystansu trafił jednak Keith Hornsby i torunianie znów prowadzili wystarczająco wysoko, bo awansować. W przedostatniej akcji gospodarze nie upilnowali jednak Bojana Sarcevica, który na 2 sekundy (!) przed końcem również trafił za trzy.Arena Toruń zamilkła. Ostatni rzut za trzy oddał jednak ponownie Hornsby. Trafił! Polski Cukier awansował więc do Ligi Mistrzów! W toruńskiej hali zabrzmiał hit „The Way It Is”, śpiewany przed laty przez Bruce’a Hornsby’ego, ojca Keitha.Polski Cukier Toruń - Karhu Basket Kauhajoki 70:58 (19:13, 9:9, 21:18, 21:18)Polski Cukier: Hornsby 22 (4), Weaver 18 (2), Kulig 12, Wright 12 (1), Cel 0 oraz Wright 4, Aminu 2, Perka 0, Ratajczak 0POLUB NAS NA FACEBOOKU Nie wiesz, jak skorzystać z PLUSA? Kliknij TUTAJ;nf, a dowiesz się więcej![lista][*] Co dostanę w ramach abonamentu?;nf[*] Dlaczego mam płacić za treści w sieci?;nf[*] Najczęstsze pytania;nf[/lista] Grzegorz Olkowski
Ten mecz będziemy pamiętać latami! Po niesamowitej końcówce Polski Cukier Toruń pokonał Karhu Basket 70:58 i awansował do Ligi Mistrzów. W ostatniej akcji meczu celny rzut za trzy oddał Keith Hornsby i zapewnił Twardym Piernikom zwycięstwo różnicą ponad 11 punktów, które było konieczne do wywalczenia awansu.