Cukierki zostały łatwo zjedzone

Krystian Góralski
Zawodniczki Energi Toruń odniosły kolejne zwycięstwo wśród drużyn walczących o miejsca 9-13. Tym razem okazały się lepsze w Brzegu od miejscowych Cukierków Odry 79:56.

<!** Image 2 align=right alt="Image 80443" sub="Patrycja Bajerska (na zdjęciu) we wczorajszym meczu zdobyła dla Energi siedem punktów / Fot. Jacek Smarz">Katarzynki pewnie prowadziły od pierwszej do ostatniej minuty i ani przez moment ich wygrana nie była zagrożona.

Mocny początek

Rozpoczęło się od prowadzenia podopiecznych Piotra Błajeta 9:0. Chwilę później było 15:7, a dziesięć „oczek” na koncie miała już LaToya Bond. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem przyjezdnych 23:15.

W drugiej kwarcie torunianki powiększały jeszcze przewagę. Bardzo dobrze w tej części gry zaprezentowała się Patrycja Bajerska, która rzuciła 7 punktów. Właśnie po jej akcji 2+1 w 18 min. było 43:29. Na przerwę oba zespoły schodziły przy prowadzeniu Energi 45:31. Bardzo skuteczna w pierwszych dwudziestu minutach była Bond, która zdobyła 17 punktów (4/4 za 2, 3/3 za 3).

Skuteczna Grabowska

Po zmianie stron torunianki znów rozpoczęły dobrze. Pierwsze 5 min. wygrały bowiem 14:2 i było 59:33 dla nich. Skuteczna była zwłaszcza Justyna Grabowska, która w całym spotkaniu zdobyła 14 „oczek”.

<!** reklama>Pozostałe minuty były już bardziej wyrównane i ostatecznie Katarzynki zwyciężyły 79:56.

Cukierki Odra Brzeg - Energa Toruń 56:79 (15:23, 16:22, 9:18, 16:16).

Cukierki: J. Clyburn 16 (1x3), K. Sanders 13, S. Owens 6, L. Ljubarska i J. Daniel po 3 (1) oraz M. Pułtorak 7 (1), M. Kudłak i A. Bachryj po 3, M. Rzeźnik 2, M. Szymańska 0.

Energa: L. Bond 19 (3), A. Denson 14, L. Taylor 9, E. Tłumak 5 (1), A. Perlińska 3 (1) oraz J. Grabowska 14, P. Bajerska 7, A. Marczewska 6, K. Januszek 2, B. Predehl, J. Chełczyńska i J. Zielińska po 0.

Finepharm AZS KK Jelenia Góra - Arcus SMS PZKosz. Łomianki 80:59 (23:17, 17:16, 21:16, 19:10). Najwięcej - dla AZS-u: S. Ely 23A. Mendeng 20, B. Jackson 14; dla SMS-u: K. Bednarczyk 17, O. Tomiałowicz 15, M. Kaczmarska 7.

Pauzował zespół MUKS-u Poznań.

Następna kolejka meczów o miejsca 9-13 w Ford Germaz Ekstraklasie zaplanowana jest na najbliższy weekend.

W sobotę MUKS Poznań zagra we własnej hali z Cukierkami Odrą Brzeg. Z kolei w niedzielę o godz. 17 w hali ZSPS i VIII LO przy ul. Grunwaldzkiej w Toruniu miejscowa Energa podejmie Finepharm AZS KK Jelenia Góra.