Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Czekają na połamane karki

Czekają na połamane karki

Ewelina Piotrowska

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Czekają na połamane karki
Kolejna miejska inwestycja opóźniona! Tym razem problemy dotyczą części projektu „Ku Wiśle”. Wykonawca nie oddał do użytku parkingu w rejonie Starego Miasta.
Czekają na połamane karki

Kolejna miejska inwestycja opóźniona! Tym razem problemy dotyczą części projektu „Ku Wiśle”. Wykonawca nie oddał do użytku parkingu w rejonie Starego Miasta.


Od kilku miesięcy włocławianie są bombardowani komunikatami dotyczącymi kolejnych remontów ulic i związanych z tym zmian organizacji ruchu, tras autobusów. Niestety, mieszkańcy miasta coraz gorzej znoszą widok rozkopanych dróg, szczególnie ci ze Starego Miasta.


- Czekają na połamane karki! Wykopana w ziemi dziura na 2,5 metra głębokości w ogóle nie jest zabezpieczona, gdzieniegdzie ustawili jakieś słupki, siatki i to nawet nie na całej długości wykopów! - denerwuje się pan Bogdan, mieszkaniec ul. Tumskiej. - Mało tego, ziemia na brzegach się osuwa, a ludzie cały czas tam przechodzą, latarnie nocą nie świecą. A dzieciaków też tam nie brakuje, krążą, zaglądają. Tylko czekać na tragedię! Codziennie jest tam co najwyżej czterech pracowników, roboty są ślamazarne.


Zastrzeżeń jest więcej.


- Koparki pozarywały studzienki, roztrzaskały pokrywy w drobny mak, więc złomiarze wszystko pozbierali i wynieśli - mówi jedna z mieszkanek Starego Miasta. - Robotnicy przykryli otwory kanalizacyjne płytami chodnikowymi lub deseczkami. Każdy to może podnieść, dzieci mogą tam bez problemu podejść, skaczą po płytach. Mało tego, nawet karetki nie mogą do nas dojechać! A co jeśli dojdzie do pożaru?


O opieszałość i nieprawidłowości panujące na placu budowy zapytaliśmy inwestora, czyli Urząd Miasta.


- Termin wykonania nawierzchni i parkingu przy ulicy Bednarskiej minął, wykonawca dostał już informację, że zostanie z tego tytułu obciążony karą finansową - informuje Monika Budzeniusz, rzeczniczka prezydenta miasta. - Jeśli chodzi o przebieg prac, dziękujemy mieszkańcom za uwagi, zostanie to przez nas sprawdzone.


Budowa parkingu miała zostać zakończona 30 kwietnia, natomiast remont pozostałych ulic (Tumskiej, Gdańskiej, Zamczej, Matebudy i Wiślanej) ma zakończyć się 31 sierpnia. Ponadto w mieście trwają inne inwestycje, m.in., remont bulwarów na odcinku od ulicy Ogniowej do Świętego Jana. Cała inwestycja potrwa do końca czerwca 2012 roku. Równolegle we Włocławku odbywa się naprawa dróg po zimie, aktualnie alei Chopina.


- Układanie dywaników asfaltowych na alei Chopina potrwa do 13 lipca - mówi Piotr Kosseda, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg we Włocławku. - Dywaniki będą układane również na ulicy Bojańczyka, Wroniej (odcinek między Chmielną a Okrzei), Wiejskiej (od ulicy Długiej do ulicy Planty II i odcinek od ulicy Planty II do ulicy Gajowej), Polnej, Rysiej, Rolnej i Okrężnej. Termin zakończenia prac to koniec września.


Ponadto ratusz ogłosił już przetarg na opracowanie dokumentacji rozbudowy ulicy Kruszyńskiej.Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo