Warto przeczytać
Sprawdź

Polecamy!

Rozwiń
Czwartki z filozofią w Dworze Artusa. Dziś o pięknie

Czwartki z filozofią w Dworze Artusa. Dziś o pięknie

Tomasz Wersocki

Nowości Dziennik Toruński

Nowości Dziennik Toruński

W czasie koncertu Varius Manx z Kasią Stankiewicz nie zabraknie dobrze znanych utworów grupy tj. „Orła cień” czy „Maj”

W czasie koncertu Varius Manx z Kasią Stankiewicz nie zabraknie dobrze znanych utworów grupy tj. „Orła cień” czy „Maj” ©Przemyslaw Swiderski

Czemu spieramy się o piękno? - na to pytanie spróbują odpowiedzieć uczestnicy wykładu pt. „Czwartki z filozofią”.
W czasie koncertu Varius Manx z Kasią Stankiewicz nie zabraknie dobrze znanych utworów grupy tj. „Orła cień” czy „Maj”

W czasie koncertu Varius Manx z Kasią Stankiewicz nie zabraknie dobrze znanych utworów grupy tj. „Orła cień” czy „Maj” ©Przemyslaw Swiderski

Dziś o godz. 18.30 do Dworu Artusa wracają wykłady zatytułowane „Czwartki z filozofią”. Tym razem uczestnicy dyskusji poruszą temat piękna oraz spróbują odpowiedzieć na pytanie: Czemu spieramy się o piękno?

Komedia i dyskusja

Wykład poprowadzi prof. dr hab. Adam Grzeliński, który na co dzień pracuje w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, gdzie kieruje Pracownią Filozofii Brytyjskiej.
Jest także autorem m.in. monografii „Angielski spór o istotę piękna. Koncepcje Shaftesbury’ego i Burke’a”, „Kategorie ‘podmiotu’ i ‘przedmiotu’ w Dawida Hume’a nauce o ludzkiej naturze” oraz przekładów dzieł filozoficznych na język polski.

Zobacz także:W tym samym czasie w Artus Cinema odbędzie się drugie spotkanie Dyskusyjnego Kobiecego Klubu Filmowego „Szpulka”. Z okazji uzyskania praw wyborczych przez kobiety uczestnicy zobaczą szwajcarską komedię obyczajową pt. „Boski porządek”. Po seansie odbędzie się rozmowa o filmie. Dyskusję poprowadzą członkinie grupy Toruńskie Dziewuchy: Natalia Waloch i Marta Kołacz. Podczas projekcji i dyskusji organizatorzy zapewniają bezpłatną opiekę nad dziećmi od 3 roku życia.

Znane przeboje

Jutro w Auli UMK o godz. 19 wystąpi zespół Varius Manx & Kasia Stankiewicz.

Grupa wydała w tym roku nowy album „ENT”, a singlem promującym była liryczna ballada zatytułowana „Mgła nad Warszawą”. W trakcie koncertu w Auli UMK Varius Manx i Kasia Stankiewicz wykonają materiał właśnie z najnowszego wydawnictwa.

Oprócz dużej dawki nowości muzycznych, m.in. utworu „Kot bez ogona”, zespół z pewnością zagra również znane wszystkim przeboje.

Przeczytaj również: Te słowa na pewno wymawiasz źleKoncerty będą wyjątkowe nie tylko z powodu premiery płyty. Grupa wraz z Kasią Stankiewicz pragnie przenieść widzów do swojego wyjątkowego, baśniowego świata przy pomocy wideo-rysunkowych wizualizacji wyświetlanych na trzech ekranach otaczających zespół na scenie. Muzycy zabiorą słuchaczy w podróż do świata natury, a wszechobecne projekcje niemal namacalnie przeniosą koncert do lasu lub w dalekie góry. Założenie jest jedno: ma być pięknie, nastrojowo i tak jak nigdzie indziej. Gościnnie z zespołem wystąpi żeński kwartet smyczkowy „Classic Sisters”.

Przed koncertem artystów będzie można spotkać w toruńskim Empiku. Od godz. 17. 30 Varius Manx i Kasia Stankiewicz rozpoczną tu spotkanie autorskie, a fani mogą liczyć na zdobycie autografów.

Zobacz również:Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo