Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czytelnicy pytają o przejście przez tory i o to, czy muszą dopłacać do sprzątania chodnika

Mirosława Kruczkiewicz
Właściciel posesji ma obowiązek sprzątać przyległy do niej chodnik. Na zdjęciu ulica Okólna w Toruniu
Właściciel posesji ma obowiązek sprzątać przyległy do niej chodnik. Na zdjęciu ulica Okólna w Toruniu Jacek Smarz
- Mam ogródek na działkach przy ulicy Fabrycznej. Do wczoraj chodziłem tam przez tory kolejowe po przejściu zrobionym z podkładów - mówi Czytelnik.

- Dzisiaj przejście zostało rozebrane. Nie tylko ja, ale i inni działkowcy musimy teraz nadkładać sporo drogi, żeby dojść do swojego ogródka. Czy to przejście zostało zlikwidowane na stałe? - pyta torunianin.

Pytanie przekazaliśmy do biura rzecznika prasowego Polskich Linii Kolejowych.

„PKP PLK S.A. dla zachowania bezpieczeństwa zlikwidowały przejście techniczne w poziomie szyn, z którego mogli korzystać wyłącznie przeszkoleni pracownicy kolei - czytamy w odpowiedzi nadesłanej przez biuro. - Przejście nigdy nie było udostępniane mieszkańcom. Piesi mogą korzystać wyłącznie z kładek, wiaduktów, tuneli i przejść przez tory, które są odpowiednio oznakowane i zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa. Taką bezpieczną przeprawą jest wiadukt na Trasie Średnicowej Północnej oraz na ul. Tadeusza Kościuszki.”

Polecamy

- Jako właściciel domu jednorodzinnego mam obowiązek sprzątać nie tylko swój o-gród, ale i przyległy do mojej posesji chodnik wraz z pasem zieleni. Skoszoną tam trawę, zgrabione liście itp. wrzucam do swojego pojemnika na bioodpady, płacąc za wywóz. Często też muszę kupować dodatkowo worki, bo bioodpady nie mieszczą się w pojemniku. Czy miasto nie powinno takich mieszkańców jak ja zwolnić z opłat za wywóz biośmieci? - pyta inny Czytelnik.

- Każdy mieszkaniec Torunia, któremu bioodpady nie zmieściły się do brązowego pojemnika, może przyjść do naszego Biura Obsługi Klienta przy ul. Grudziądzkiej 159, gdzie nieodpłatnie otrzyma dodatkowe worki - odpowiada prezes toruńskiego MPO Piotr Rozwadowski. - BOK jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7-15, a we wtorki do godz. 17. Zapraszamy do kontaktu z nami ([email protected], tel. 56 63 98 124/125).

- Każdą większą ilość odpadów gromadzonych selektywnie torunianie mogą dostarczyć nieodpłatnie do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Kociewskiej 37 i Dwernickiego 15-15a - dodaje Magdalena Stremplewska, rzeczniczka prezydenta Torunia.

Zobacz także: Jest wyrok za groźne odpady przy Okrężnej! Rok i 2 miesiące więzienia dla Jarosława Ś.

Czytelnicy sygnalizują

Wiata autobusowa przy Konstytucji 3 Maja nadal jest zagrożeniem.

O tym, że wiata autobusowa przy ulicy Konstytucji 3 Maja vis-à-vis Banku Millennium stwarza poważne niebezpieczeństwo, pisaliśmy w pogotowiu reporterskim trzy miesiące temu. Chodzi o to, że będące podstawą konstrukcji wiaty słupki zostały wstawione, a nie zostały zabetonowane.

- Porobione dziury jak były, tak są. Gdy wieje wiatr, wszystko się rusza. Można sobie nogi połamać - alarmuje Czytelniczka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska