Dał Nogę z rekordem do finału 110 m przez płotki

PAP, Fa
Z marzeniami o strefiem medalowej pożegnali się siatkarze i piłkarze ręczni, a medal olimpijski praktycznie wymknął się żeglarzom Mateuszowi Kusznierewiczowi i Dominikowi Życkiemu.

Po dramatycznym, trwającym ponad dwie godziny meczu siatkarze przegrali z Włochami 2:3 i podobnie jak przed czterema laty zajęli miejsca 5-8.

Gdy kończył się mecz siatkarzy, walkę w ćwierćfinale z Islandczykami rozpoczynali piłkarze ręczni. Sprawili przykrą niespodziankę, przegrywając z niżej notowanymi rywalami 30:32. Porażka wicemistrzów świata była zasłużona. Podopiecznym trenera Bogdana Wenty ani razu nie udało się objąć prowadzenia. Szczypiorniści, w przeciwieństwie do siatkarzy, zostają w Pekinie i będą grać o miejsca 5-8.

<!** reklama>W Qingdao nie wiodło się Mateuszowi Kusznierewiczowi i Dominikowi Życkiemu. Po trzech środowych wyścigach w klasie Star spadli z czwartego na 6. miejsce. Polska załoga ma spore straty punktowe do czołowej trójki i niewielkie szanse na poprawienie pozycji w podwójnie punktowanym czwartkowym wyścigu medalowym.

W finale klasy RS:X Zofia Klepacka nie zdołała awansować, kończąc olimpijską rywalizację na siódmym miejscu.

Lekkoatleci nie powiększyli dorobku medalowego. Anna Jesień zajęła w biegu na 400 metrów piąte miejsce (54,29) i w jej wypowiedziach po finale dało się odczuć nutkę zawodu. W rzucie młotem Anita Włodarczyk była szósta (71,56), a Kamila Skolimowska spaliła trzy pierwsze próby i nie została sklasyfikowana.

Z dwójki średniodystansowców w eliminacjach biegu na 800 metrów lepiej wypadł młodszy - Marcin Lewandowski, awansując do półfinału. Pawłowi Czapiewskiemu nie udała się ta sztuka.

Ze środowego startu może być bardzo zadowolony Artur Noga, który nie dość, że awansował do finału 110 m ppł, to jeszcze pobił rekord życiowy - 13,34.

W gronie najlepszych 12. tyczkarzy znajdzie się Przemysław Czerwiński (5,65), dla którego awans do finału to także spory sukces.

Ze zmiennym szczęściem startowali tenisiści stołowi. Chinka z polskim paszportem Li Qian przegrała z Białorusinką Tatianą Kostrominą 2:4. Lucjan Błaszczyk wygrał Czechem Petrem Korbelem 4:2, ale w 1/16 finału czeka na niego bardzo trudny przeciwnik, trzykrotny mistrz świata Chińczyk Wang Liqin.

Krótko trwał występ w Pekinie zapaśnika Krystiana Brzozowskiego. Czwarty zawodnik igrzysk w Atenach stoczył tylko jedną, przegraną walkę z Arsenem Gitinowem z Kirgistanu.

Na torze Shunyi płynęły dwie polskie osady kajakowe. Marcin Grzybowski nie awansował do finału C1 1000, plasując się w swoim wyścigu półfinałowym na czwartej pozycji. Napędził jednak sporo strachu samemu mistrzowi olimpijskiemu Andreasowi Dittmerowi, który wyprzedził go dopiero na ostatnich metrach. Pewnie wywalczyli za to awans Wojciech Tyszyński i Paweł Baraszkiewicz, wygrywając wyścig półfinałowy.(PAP, Fa)