Dardan Berisha miał w Tarnobrzegu swój dzień

Maciej Mroczyński
Anwil Włocławek nie spuszcza z tonu. W miniony weekend podopieczni Emira Mutapcicia pokonali na wyjeździe Siarkę Tarnobrzeg 92:69, odnosząc drugą z rzędu wysoką wygraną.

<!** Image 2 align=right alt="Image 167470" sub="Dardan Berisha w Tarnobrzegu był bohaterem Anwilu. Dla włocławskiego zespołu zdobył dziewiętnaście punktów, pięciokrotnie trafiając z dystansu / Fot. Jarosław Czerwiński">Nie było niespodzianki w Tarnobrzegu - największym rywalem włocławian okazały się kilometry, które musieli pokonać. Na boisku było znaczniej łatwiej.

Po rozgromieniu w poprzedniej kolejce ekipy Zastalu Zielona Góra, tarnobrzeżanie padli kolejną ofiarą rozpędzonej włocławskiej drużyny.

Od początku wydarzenia na parkiecie zdominowali włocławianie, którzy już pod koniec pierwszej kwarty prowadzili jedenastoma punktami.

Pierwsze akcje drugiej odsłony zapowiadały wyrównaną walkę, ale potem znów walka toczyła się do jednego kosza. Gdy w 20. minucie Dardan Berisha trafił z dystansu na 49:29, było już jasne, że Anwil jeszcze w pierwszej połowie przesądził o losach spotkania. Większe emocje towarzyszyły kontuzji Nikoli Jovanovicia, który w drugiej odsłonie musiał opuścić parkiet. Wiadomo, że to kluczowy gracz włocławskiej piątki i jego brak byłby bardzo odczuwalny. Na szczęście skrzydłowy po przerwie powrócił na boisko.

W trzeciej kwarcie prowadzenie Anwilu urosło do 26 „oczek”. To uśpiło włocławskich zawodników, którzy zaczęli grać zbyt nonszalancko i trwonić przewagę. W 28. minucie, po akcji Daniela Walla, gospodarze zmniejszyli straty do 18 punktów (47:63).

<!** reklama>Wszelkie wątpliwości rozwiała jednak ostatnia kwarta, głównie za sprawą Dardana Berishy. Obrońca Anwilu trzykrotnie w tej odsłonie trafił z dystansu, a włocławianie odnieśli kolejne efektowne zwycięstwo.

Bohater meczu: Dardan Berisha - po słabym początku sezonu reprezentant Polski coraz więcej wnosi do włocławskiej drużyny. Najwyraźniej potrzebował czasu, żeby prezentować formę znaną z występów w barwach stołecznej Polonii 2011.

Siarka Tarnobrzeg - Anwil Włocławek 69:92 (14:27, 17:22, 18:18, 20:25). Siarka: D. Wall 17 (3x3), S. Pringle 13 (1), L. Truscott 8, R. Rajewicz 6, S. Blaszczyński 4 oraz M. Deloach 21 (1), E. Taylor 0; Anwil: N. Jovanović 16 (3), A. Pluta 11 (1), P. Miller 9, Ł. Majewski 8, D. Thompson 5 (1) oraz D. Berisha 19 (5), S. Hajrić 10, S. Morrison 6, B. Diduszko 4, S. Modrić 4, C. Thomas 0.