Sławomir Pawenta
Sławomir Kowalski
Siatkarskie derby w Orlen Lidze dla zawodniczek Giacomini Budowlanych Toruń!

Podopieczne Nicoli Vettoriego pokonały na wyjeździe Pałac Bydgoszcz 3:1.

Początek rywalizacji udany był dla przyjezdnych. Nasze siatkarki w pierwszym secie prowadziły od samego początku. Najpierw 2:0, 3:1, a później nawet 17:11. Ostatecznie inauguracyjną partię torunianki wygrały 25:19.

W drugiej rozgrywce nasz zespół spisywał się słabiej. Podopieczne Nicoli Vettoriego prowadziły 1:0, ale chwilę później było już 5:1 dla Pałacu. Gospodynie prowadzenia nie oddały już do końca i triumfowały 25:16.

Trzecia partia była bardziej zacięta. Początek należał dla gospodyń, które prowadziły 10:6. Następnie do głosu doszły nasze siatkarki. Przyjezdne najpierw doprowadziły do remisu (11:11), a później wygrywały 15:11. Torunianki do końca tej rozgrywki nie dały sobie odebrać przewagi i wygrały 25:20.

Ostatni set świetnie rozpoczął się dla Giacomini Budowlanych. Torunianki wygrywały 10:3. Później ich przewaga zmalała do dwóch punktów (12:10, 18:16). Na szczęście beniaminek Orlen Ligi nie dał sobie wyrwać wygranej (25:23), choć w końcówce było nerwowo.

Pałac Bydgoszcz – Giacomini Budowlani Toruń 1:3 (19:25, 25:16, 20:25, 23:25)

Budowlani: Paulava - Wojcieska, Pavan, Wójcik, Polak, Ryznar, Martinez (libero) oraz Lewandowska, Jasińska, Bimkiewicz, Janik, Nowak