Derby Torunia siatkarzy dla Aniołów. Mamy zdjęcia kibiców!

Joachim Przybył
Anioły Toruń - AZS UMK Toruń
Anioły Toruń - AZS UMK Toruń Agnieszka Bielecka
Anioły Toruń pokonały AZS UMK w derbach miasta. Zwycięzcy zapewnili sobie tym samym awans do turniejów barażowych o awans do Tauron I ligi.

W pierwszej rundzie AZS UMK urwał seta faworytowi, tym razem dominacja klubu Wilfredo Leona była większa. Jedynie połowa drugiego seta była wyrównana, akademicy prowadzili początkowo 7:5, ale ulegli pod gradem zagrywek Łukasza Skadorwy (18:13). Właśnie zagrywki były jedną z przewag Aniołów w tym meczu, akademicy mieli kłopoty z przyjęciem i tym samym z wyprowadzeniem skutecznych ataków. Ostatecznie ekipa trenera Sebastiana Tylickiego wygrała 3:0 (14, 18, 18).

Zwycięstwo w derbach Aniołów oznacza, że ta drużyna zapewniła sobie awans do turniejów półfinałowych o awans do I ligi. Trener Tylicki może teraz spokojnie skoncentrować się na budowaniu formy na najważniejsze mecze w sezonie.