Długoterminowa prognoza pogody na wakacje 2018 w Polsce....

Długoterminowa prognoza pogody na wakacje 2018 w Polsce. Jaka będzie pogoda na SIERPIEŃ 2018?

red.

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Długoterminowa prognoza pogody na wakacje 2018 w Polsce. Jaka będzie pogoda na SIERPIEŃ 2018?
1/25
przejdź do galerii

©Piotr Hukalo

Długoterminowa prognoza pogody na wakacje. Jaka będzie pogoda na sierpień 2018?. Lipiec był ciepły, ale nie upalny. Temperatura wynosiła od 25 do 27 st. C w pierwszym miesiącu wakacji. Pojawiały się także burze i deszcz. Cieplej ma być za to w sierpniu. Wtedy będzie też więcej słońca oraz o wiele mniej burz. W poniższym materiale, który aktualizować będziemy na bieżąco, zawarliśmy najważniejsze informacje o pogodzie na wakacje 2018.

Długoterminowa prognoza pogody na wakacje 2018Pierwsza połowa czerwca była bardzo upalna, później przyszło ochłodzenie znad Skandynawii, co spowodowało obniżenie temperatury w lipcu. Zmieniła się przez to pogoda na wakacje 2018. Jednak z każdym dniem powinno być coraz cieplej. Może być za to więcej burz z piorunami i gradem.

Prognoza pogody na wakacje 2018 - sierpieńW sierpniu w Polsce, pogoda ma być nieco bardziej stabilna. Będzie pogodnie, lecz nie będziemy mieć karaibskiego słońca. Kąpiele w Bałtyku będą zarezerwowane głównie dla odważnych. Dla pozostałych osób zostanie spacerowanie po plaży i zwiedzanie latarni morskich.Czy jest szansa na poprawę pogody na wakacje 2018?Długoterminowa pogoda nie jest ostateczna. Zawsze jest jakaś szansa na zmianę frontów. Nic nie jest jeszcze przesądzone.

Pogoda na wakacje 2018 będzie zmiennaMeteorolodzy zapowiadają, że pomimo ciepłego lata czekają nas burze z piorunami i gradem a nawet lokalnie tornada. Trzeba będzie więc na bieżąco sprawdzać ostrzeżenia meteorologiczne. Należy wtedy bardzo uważać. Można się spodziewać wielu połamanych drzew i zerwanych dachów. Kierowcy powinni pamiętać o parkowaniu w bezpiecznych miejscach. Z dala od drzew.

Zobacz także: Gdzie jest burza? Prognoza pogody 26-27.06: burze nad Polską i znaczne ochłodzenie [MAPA BURZOWA, komunikat IMGW]


Długoterminowa prognoza pogody od amerykańskich meteorologówPrzez Europę kilka razy przetoczy się fala upałów, która także dotrze do Polski. Pogoda latem 2018 będzie przyjemna dla tych, którzy wypoczywać będą nad morzem czy na Mazurach. Oprócz wspomnianych wcześniej momentów, gdy dotrą do nas potężne burze z piorunami.Amerykański serwis AccuWeather przewiduje, że w Polsce mogą spotkać się suche, upalne powietrze z zachodniej części kontynentu z wilgotnym frontem znad Morza Śródziemnego. Z tego powodu możemy spodziewać się burz z piorunami.

Najpoważniejsze burze występować będą od popołudnia do wczesnego wieczora - mówi Tyler Rose, meteorolog z AccuWeather, który przygotował prognozę pogody na lato 2018 dla PolskiPrognoza pogody na wakacje 2018. Gdzie należy spodziewać się burz i tornad w Polsce?Najpoważniejsze burze czekają nas w rejonie Wrocławia i Warszawy. Na burze narażone są także sąsiednie miejscowości. W miejscach, gdzie burze będą bardzo intensywne, występować będzie także grad i tornada. Temperatura w czasie nawałnic nieco spadnie, ale nie na długo.

Pogoda na lipiec i sierpień nad morzemW Gdańsku, Gdyni i Stegnie nie należy się spodziewać dużych upałów. Maksymalna temperatura ma wynosić 25 st. C. Nie będzie pochmurnych dni. Nieco gorzej ma być w ostatnich dniach miesiąca. Burze mogą pojawiać się nawet do połowy sierpnia. Od tego momentu będzie tylko lepiej. Sytuacja się uspokoi i będzie można się opalać.Nieco chłodniej ma być w Karwi, Łebie, Ustce i Jarosławcu. Tu słupki rtęci pokazywać będą do 23 st. C. Na przełomie lipca i sierpnia, według amerykańskich meteorologów, możemy się spodziewać się intensywnych opadów deszczu.

Prognoza pogody na wakacje 2018 - miejscowości na zachodnim wybrzeżuW Kołobrzegu, Niechorzu, Rewalu czy Międzywodziu możemy spodziewać się o kilka stopni więcej. Będzie nieco cieplej, jednak nie obejdzie się bez deszczu i burz.

AKTUALNA SYTUACJA POGODOWA W KUJAWSKO-POMORSKIEM:Pogoda na lato 2018 na MazurachPogoda na Mazurach w wakacje będzie sprzyjała opalaniu i żeglowaniu. Spokojny wiatr i słoneczna pogoda przewidywana jest przez większość czasu. Będzie ciepło, lecz nie upalnie - od 23 do 27 st. C przez większą część lipca i sierpnia.

JAK ZACHOWAĆ SIĘ W CZASIE BURZY?

W czasie burzy najlepiej pozostać w domu i pozabezpieczać swoje okna i balkony (np. pozdejmować donice z zewnętrznych parapetów). Warto odłączyć od prądu urządzenia elektryczne i elektroniczne aby uniknąć ich uszkodzenia. Jeśli gwałtowne zjawiska atmosferyczne zastaną nas poza domem, należy pamiętać o tym, aby nie chronić się pod drzewami.Jeśli gwałtowna burza zastanie nas podczas jazdy samochodem poszukajmy bezpiecznego miejsca i zatrzymajmy się na postój (nie należy wybierać miejsc pod drzewami czy liniami wysokiego napięcia). Pozostańmy w samochodzie, który jest najbezpieczniejszym miejscem w przypadku uderzenia pioruna. Jeśli burza zastanie nas nad wodą lub na wodzie, należy jak najszybciej wyjść na brzeg. Nie należy wtedy kąpać się w morzu, jeziorze ani rzece – mówi Wojciech Chrostowski z komendy miejskiej policji.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo