Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Dni Grzegorza Ciechowskiego 2018 potrwają w Toruniu od 13 do...

Dni Grzegorza Ciechowskiego 2018 potrwają w Toruniu od 13 do 16 grudnia. Poemat kobiecej wrażliwości godny pamięci lidera Republiki

Tomasz Wersocki

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

W ubiegłym roku Nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego kapituła przyznała krakowskiemu zespołowi Hańba!
1/6

Przejdź do
galerii zdjęć

©Grzegorz Olkowski / Polska Press

Tegoroczną Nagrodę im. G. Ciechowskiego dostanie zespół Tęskno. Wyróżnienie muzycy odbiorą 15 grudnia.
Już siedemnasty raz nagroda pamięci zmarłego w 2001 roku Grzegorza Ciechowskiego trafia do rąk artystów, których dokonania muzyczne odcisnęły ślad w mijającym roku. Przypomnijmy, że wcześniej laureatami nagrody byli tacy muzycy jak Julia Marcell, Mela Koteluk czy Piotr Rogucki.

Eklektyzm muzyczny


Wyróżnienie zostało przyznane zespołowi Tęskno za olśniewającą debiutancką płytę „Mi”, która jest dwunastoczęściowym, rozpisanym na głosy, fortepian, instrumenty smyczkowe oraz delikatną elektronikę ekscytującym poematem kobiecej wrażliwości. Muzyka łączy elementy klasycystyczne, filmowe, szlachetny pop i piosenkę autorską - to tylko część uzasadnienia werdyktu kapituły przyznającej Nagrodę im. G. Ciechowskiego.

Tegorocznych laureatów w składzie - pianistka Hania Rani oraz wokalistka Joanna Longić będzie można zobaczyć 15 grudnia podczas koncertu specjalnego poświęconemu pamięci lidera Republiki w toruńskiej Od Nowie. Obie artystki odbiorą wówczas Nagrodę im. G. Ciechowskiego.

POLECAMY:
Która szkoła nauki jazdy w Toruniu jest najlepsza? Dane z WORD
Cennik badań w kierunku wykrycia raka
TOP 12 zakupowych tipów rodem z PRL


Organizatorzy tradycyjnie już nie zdradzają nazwisk innych artystów, którzy zmierzą się na scenie z legendarnymi przebojami grupy Republika.

Koncert potrwa prawie trzy godziny, a oświetlenie sali zostanie specjalnie przygotowane - każdy utwór zespołu posiada bowiem własną aranżację świetlną.

Tego samego dnia o godzinie 16 swoją premierę w Od Nowie będzie miała projekcja filmu „Obywatel miłość”, którego autorem jest Wojtek Skrobiszewski.

Zobacz też: Reporter "Nowości" w ciele starszej osoby


Film w sposób intymny pokazuje Grzegorza Ciechowskiego. Będzie to interesujący obraz dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej na temat artysty - mówi Maurycy Męczekalski, dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”.

Napięty program


Program V Dni Grzegorza Ciechowskiego w Toruniu, które potrwają od 13 do 16 grudnia, zawiera oprócz koncertu, tradycyjnie wiele innych ciekawych wydarzeń.

W CSW zaplanowano pokaz filmu „Faceci w czerni”, a w CKK Jordanki Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprezentuje wspólnie z czołowymi polskimi artystami (m.in. Kasią Kowalską i Mateuszem Ziółko) koncert pt. „Ciechowski symfonicznie”.

Kolejne dni to koncert w Dworze Artusa kwartetu Infinito. W Toruniu odbędzie się także m.in. Toruńska Giełda Winylowa oraz premiera książki Anny Skrobiszewskiej zatytułowanej „Obcy Astronom”.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo