Do sklepu tylko po wcześniejszej rejestracji? Czy tak będzie też w Polsce?

red.
Niemiecki rząd zdecydował, że księgarnie, kwiaciarnie i targi ogrodnicze będą mogły być ponownie otwierane od 8 marca. W pozostałych sklepach będzie można skorzystać z umówionych zakupów pod nazwą Click & Meet, jeśli w danym kraju związkowym 7-dniowa zachorowalność na koronawirusa jest mniejsza niż 100 nowych zakażeń na 100 000 osób. Według Instytutu Roberta Kocha (RKI) to kryterium jest obecnie spełniane przez wszystkie kraje związkowe z wyjątkiem Turyngii.Czytaj dalej. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Niemiecki rząd zdecydował, że księgarnie, kwiaciarnie i targi ogrodnicze będą mogły być ponownie otwierane od 8 marca. W pozostałych sklepach będzie można skorzystać z umówionych zakupów pod nazwą Click & Meet, jeśli w danym kraju związkowym 7-dniowa zachorowalność na koronawirusa jest mniejsza niż 100 nowych zakażeń na 100 000 osób. Według Instytutu Roberta Kocha (RKI) to kryterium jest obecnie spełniane przez wszystkie kraje związkowe z wyjątkiem Turyngii.Czytaj dalej. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Przemyslaw Swiderski
Od początku lockdownu w Niemczech zamknięta pozostaje większość sklepów. Wyjątki dotyczą sklepów spożywczych i aptek. Zgodnie z najnowszymi rządowymi decyzjami handel detaliczny do 28 marca pozostanie ograniczony, jednak będą od tego wyjątki: zakupy po wcześniejszej rejestracji.

Zobacz wideo: Czy po zakażeniu covid-19 zyskujemy odporność?

Do sklepu tylko po wcześniejszej rejestracji?

Koronawirus znów szaleje. W Polsce oczekujemy na trzecią falę pandemii, która przypadnie na przełom marca i kwietnia. Za naszą zachodnią granicą wprowadzane są kolejne obostrzenia dla klientów sklepów.

Warto przeczytać

Tam restrykcje są naprawdę dokuczliwe. Czy w Polsce też będzie podobnie? O szczegółach przeczytacie w poniższej galerii:

Wideo

Komentarze 38

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

"Nowy polski ład będzie niewątpliwie ładem socjalistycznym. Nie chodzi o to, by ludzie mieli coraz więcej, ale o to, by wszyscy mieli po równo. Najbogatsi sobie poradzą, najbiedniejsi zyskają tylko pozornie, a realnie, jak zwykle, straci klasa średnia. O tym mówił w programie „Jaka jest prawda?” PCh24 TV red. Łukasz Warzecha.

- Będziemy tu mieli najprawdopodobniej do czynienia z ostatecznym wyciśnięciem, jak cytrynę, tych ludzi, którzy coś mają, coś zgromadzili, mają oszczędności - po to, by, mówiąc brutalnie, kupić sobie elektorat przed wyborami. [...] Zabrać tym, którzy mają jeszcze pieniądze, po to, żeby redystrybuować – powiedział gość Pawła Chmielewskiego.

Pytany, czy koncepcja nowego polskiego ładu może być związana z koncepcją nowego ładu, która krąży gdzieś wokół Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, wyraził sceptycyzm.

- Myślę, że tu chodzi o dużo prostszą rzecz. Nawiązanie do tego rooseveltowskiego nowego ładu to jest tylko taka klasyczna dla obecnej władzy pompatyczność. Tu chodzi natomiast o to, by kupić sobie poparcie na kolejne wybory. Za tym nie stoi żadna głębsza koncepcja. Skutek będzie niestety taki, jak to zwykle bywa u socjalistów. Socjaliści dążą do tego, żeby wszyscy mieli mniej więcej tyle samo. To nawet może być coraz więcej, ale jednak cały czas - mniej więcej tyle samo dla wszystkich.

Jak dodał publicysta, na zmianach na pewno nie ucierpią ludzie autentycznie bogaci, którzy mają milionowe majątki, bo zawsze będą w stanie opłacić podatkowych kombinatorów, którzy pomogą im uniknąć wysokich danin. Gorzej jest z klasą średnią, bo ta musiałaby przeznaczyć na takich kombinatorów na tyle istotną część swojego majątku, że po prostu nie jest w stanie tego zrobić. W efekcie - to właśnie ona będzie tracić."

https://www.pch24.pl/lukasz-warzecha-w-pch24-tv--nowy-polski-lad--czyli-jak-wycisnac-do-konca-klase-srednia,82574,i.html

G
Gość

"...Wielkanocny lockdown

Na święta wielkanocne 2020 roku rząd Zjednoczonej Prawicy postanowił dokręcić sanitarną śrubę. Polscy katolicy zostali pozbawieni możliwości udziału w Mszy świętej. Dostęp do sakramentów szalenie ograniczono. Ani spowiedzi, ani Komunii świętej, chyba, że z dużymi trudnościami i z lawirowaniem między restrykcjami o wątpliwym umocowaniu prawnym. O śniadaniu wielkanocnym w rodzinnym gronie wielu Polaków musiało zapomnieć, bo na krótko przed Niedzielą Zmartwychwstania przedłużono zakaz przemieszczania się.

Po co było to wszystko? Na pewno nie po to, by realnie walczyć z epidemią Covid-19, bo przypadków zakażeń i zgonów praktycznie wówczas nie było. Sytuacja wyglądała źle może w Hiszpanii czy Italii, ale w Polsce problem był medialną wydmuszką. Zresztą nawet gdyby był realny: dlaczego zakazano Polakom modlić się, ale gnieść się w sklepach budowlanych już nie?...

Rząd wkrótce restrykcje zniósł i w wakacje Polacy mogli swobodnie ruszyć nad morze czy w góry. Jak mówił kilka miesięcy później główny doradca premiera ds. Covid-19, prof. Andrzej Horban, wszystko po to, by „trochę chronić, trochę pozarażać”. Zaskakujące, że główną ofiarą pierwszej części tej „strategii” padły właśnie kościoły. Niepokornym księżom groziły surowe, wysokie kary finansowe. To, co zrobiono wiosną 2020 roku, nie miało uzasadnienia merytorycznego. Co więcej, za ten skandal, z perspektywy wolności do praktykowania prawdziwej religii po prostu zbrodniczy, rząd nigdy nie przeprosił. Niestety, na wysokości zadania nie stanęli również biskupi, którzy milcząco pozwolili na praktyczne zamknięcie kościołów; niekiedy nawet aktywnie włączając się w nagonkę na wszystkich tych katolików, którzy nie chcieli podporządkować się rygorom i pragnęli pójść na Mszę świętą..."

https://www.pch24.pl/wielkanoc-2021--czy-rzad-znowu-zamknie-koscioly-,82424,i.html

G
Gość

lockdown kościołów

G
Gość

galeria.co innego potraficie galerianie

G
Gość
8 marca, 07:50, Abadon:

Chciałoby się powiedzeić, że z tym COVIDem to Jeden Wielki **uj a ta szczepionka to Pic na Wodę i Fotomontaż, jak mawia nasza gimbaza, ale jeśli szef Pfizera nie zaszczepił się swym własnym picerem, bo… co? boi się o jej skutki uboczne? a może nie ryzykuje, bo wie, że ta pandemia to zwykła lipa a COVID to zwykła grypa? Jego zachowanie wiele daje do myślenia. Wychodzi na to, że ci ministrowie i premierzy o tej pandemii wiedzę mają tą samą a przed kamerami TV dla ,,ciemnego luda” szczepią się placebo, bo głupi lud to kupi a szczepionka do reszty go ogłupi.

”Jak powiedział niegdyś Wolter, gdyby Bóg nie istniał, należałoby Go wymyślić. Pogrążone w dekadencji i rozkładzie moralnym społeczeństwo, które odrzuciło Boga (abstra[wulgaryzm]ąc od tego, czy istnieje, czy nie), zdołało oszukać samo siebie. Uwierzyło w nieprzemijającą młodość i nieśmiertelność. A jako że natura nie znosi próżni, pustkę tę należało czymś zastąpić, aby wrócić do odwiecznego porządku rzeczy. Chrześcijańskiego Boga zastąpiło nowe bóstwo – COVID.”

8 marca, 08:15, Gość:

Co z tego czy się zaszczepił czy nie ? Ja jestem zaszczepiony, czuję się super.

Kolega gadał mi tak jak Ty, dokładnie to samo, jak zachorował ... to bardzo się przestraszył, wystarczyło że stracił węch i przekonał się że to nie ściema, też mógłbym się pośmiać hahah i kto tu p..... . głupoty, ale to nie śmieszne jak ktoś może stracić zdrowie.

Kto ma możliwość niech się szczepi, lekarze nie kłamią.

8 marca, 11:11, Kobieta:

Dzisiejsi faceci. Przeziębienie, utrata węchu a oni już z e s r a n i po kolana ze strachu i biegiem po szczepionkę.

Do wojska, do koszar was wysłać na 2 lata. Tam was przeczołgają i nabędziecie odwagi i męskości wy miękkie frytki !!!

Zniewieścienie społeczeństw postępuje dlatego mamy to co mamy, klika oligarchów rządzących globalną wioską dyktuje nam jak mamy zachowywać się i myśleć.

G
Gość

Jaki skutek mogą mieć "teleporady":

"Liczba hospitalizacji z powodu chorób przewlekłych spadła o 60 proc. Ekspert ostrzega przed pośrednimi skutkami pandemii

Liczba hospitalizacji z powodu chorób przewlekłych zmalała w okresie pandemii o ponad 60 proc. Coraz więcej ekspertów bije na alarm i przypomina o pacjentach, którzy mogą stać się pośrednimi ofiarami pandemii, choć nie zachorowali na COVID-19. Z powodu zagrożenia wiele wizyt oraz badań kontrolnych i diagnostycznych zostało odwołanych.

Spadek hospitalizacji innych chorych

2-latek z Krakowa z sepsą , któremu lekarz podczas teleporady przepisał maść. Pacjent ze Szczecina, który trafił do szpitala z ciężkim obrzękiem płuc - podczas "wizyty" telefonicznej usłyszał, że ma zwykłą infekcję. Chorego nie udało się uratować. Zmarła 28-latka w ciąży z silnymi objawami duszności, której trzy szpitale odmówiły przyjęcia. Podobnych historii w ostatnim czasie jest coraz więcej.

Zobacz także: Koronawirus nie sprawił, że inne choroby zniknęły. Z powodu epidemii coraz więcej pacjentów z innymi poważanymi chorobami trafia do lekarza za późno"

https://www.wp.pl/?s=portal.abczdrowie.pl/liczba-hopsitalizacji-z-powodu-chorob-przewleklych-spadla-o-60-proc-ekspert-ostrzega-przez-posrednim-skutkami-pandemii

G
Gość
""Dziś szmata, jutro szczepionka, pojutrze czip...." człowiek pilnuje człowieka by był uległy jak on sam.Donosy anonimowe na policję i sanepid... Stalking maseczkowy, rozwija się i niestety ma się coraz lepiej....😥

"Szaleństwo można było jeszcze na każdym etapie zatrzymać. Niestety uległość społeczeństw wobec represji i podatność na manipulacje, okazała się tak duża, że ośmiela ona reżyserów tego spektaklu, do wdrażania w życie kolejnych aktów paranoi, będąc pewnymi, że żadne znaczące siły społeczne nie zainicjują powszechnego sprzeciwu wobec działań i celów, których ostatecznego finału nie znamy i który może być bardziej tragiczny w swych skutkach, niż potrafimy to sobie wyobrazić..

Codziennie jesteśmy od rana do nocy bombardowani kolejnymi informacjami o koronawirusie, sars cov 2 i covid 19. dowiadujemy się ile to rzekomo ludzi zachorowało (przeważnie bezobjawowo) ostatniej doby, jakie to padły rekordy zakażeń w poszczególnych rejonach kraju, miastach lub innych państwach. Ostatnio straszy się tych, którzy ośmielili się, korzystając z lata, wyjechać na wypoczynek nad morze lub w góry.

Co tak naprawdę wynika z tych, mających podsycać histerię, pseudo informacji?

Otóż nie wynika z nich absolutnie nic. A może raczej wynika z nich tyle samo ile wynikałoby z podobnych "wiadomości", informujących w ogólnokrajowych mediach, że oto gdzieś tam, na Śląsku, w Warszawie czy we Francji, ileś tam osób dostało kataru albo zachorowało na grypę i musi 2-3 dni, przeleżeć w łóżku. Dla podkreślenia całej grozy sytuacji, można by dodać, że oto jeden z zakatarzonych, zaraził całą swoją rodzinę i na dodatek, paru kolegów z pracy.

Dokładnie takie znaczenie mają obecne, codzienne komunikaty z tym podkreśleniem, że nauce nie są znane przypadki bezobjawowego kataru, co w przypadku covid 19, jest nagminne i powszechne.

Z racji, że u kogoś wykryto, mocno niepewnym testem określonego wirusa, nie wynika jakiekolwiek zagrożenie. Tym bardziej nie istnieje żadne zagrożenie dla społeczeństw i ludzkości, poza zagrożeniem wynikającym absurdalnych działań, mających na celu, rzekome powstrzymywanie tego wirusa.

Z tego faktu doskonale zdają sobie sprawę ci, którzy codziennie histerię podsycają i są jej inicjatorami bądź decydentami, upadlającymi w zbrodniczy sposób całe narody.

Kampania wyborcza z jej codziennymi wiecami, prywatne spotkania rządzących, przy których zapominają oni że mogą być filmowani, zachowania reporterów, nakładających maseczki na chwilę w której znajdują się przed kamerami i setki innych sytuacji, świadczą o tym, że żadna z tych grup nie posiada najmniejszych obaw związanych z "pandemią". Wszyscy oni doskonale zdają sobie sprawę z tego, iż uczestniczą w medialnym cyrku i groźnej manipulacji, której celów możemy się tylko domyślać, a które mogą iść znacznie dalej, niż w najczarniejszych scenariuszach, możemy to sobie wyobrazić.

Szaleństwo można było jeszcze na każdym etapie zatrzymać. Niestety uległość społeczeństw wobec represji i podatność na manipulacje, okazała się tak duża, że ośmiela ona reżyserów tego spektaklu, do wdrażania w życie kolejnych aktów paranoi, będąc pewnymi, że żadne znaczące siły społeczne nie zainicjują powszechnego sprzeciwu wobec działań i celów, których ostatecznego finału nie znamy i który może być bardziej tragiczny w swych skutkach, niż potrafimy to sobie wyobrazić.."

/Pożycz. Andrzej Górzny"
G
Gość

Zbigniew Hałat – doktor; lekarz specjalista epidemiolog, w latach 90. w trzech kolejnych rządach Główny Inspektor Sanitarny i zastępca ministra zdrowia ds. sanitarno-epidemiologicznych:

"...Dlaczego w debacie publicznej, również w Polsce, wątki związane z modyfikacją genetyczną tego wirusa nie pojawiają się?

Nie pojawiają się, bo są uznawane za teorię spiskową. Tymczasem to nie jest żadna teoria spiskowa tylko ewidentne przesłanki do tego, by sądzić, że wirus powstał w laboratorium. Trudno nie brać takiej ewentualności pod uwagę, wiedząc, gdzie zachorowania na chorobę koronawirusową z roku 2019, czyli COVID-19 pojawiły się po raz pierwszy, a mianowicie w Wuhan, w którym tego typu laboratoria są zlokalizowane i nie jest to przecież żadna tajna informacja..."

https://instytutsprawobywatelskich.pl/koronawirus-eksperyment-na-ludziach/

G
Gość
8 marca, 12:19, Jan Kowalski:

A na giełdzie w Miedzianej Górze tłumy oczywiście większość bez masek. A policji żeby dawała mandaty brak!!!

8 marca, 15:58, Gość:

Kapuś. Widzę że tęsknisz za minioną epoką, chyba robiłeś wówczas karierę jako donosiciel

Po to atomizuje się społeczeństwo, nie potrzeba będzie funkcjonariuszy, "somsiad" będzie donosił na "somsiada", brat na brata.

G
Gość
8 marca, 07:50, Abadon:

Chciałoby się powiedzeić, że z tym COVIDem to Jeden Wielki **uj a ta szczepionka to Pic na Wodę i Fotomontaż, jak mawia nasza gimbaza, ale jeśli szef Pfizera nie zaszczepił się swym własnym picerem, bo… co? boi się o jej skutki uboczne? a może nie ryzykuje, bo wie, że ta pandemia to zwykła lipa a COVID to zwykła grypa? Jego zachowanie wiele daje do myślenia. Wychodzi na to, że ci ministrowie i premierzy o tej pandemii wiedzę mają tą samą a przed kamerami TV dla ,,ciemnego luda” szczepią się placebo, bo głupi lud to kupi a szczepionka do reszty go ogłupi.

”Jak powiedział niegdyś Wolter, gdyby Bóg nie istniał, należałoby Go wymyślić. Pogrążone w dekadencji i rozkładzie moralnym społeczeństwo, które odrzuciło Boga (abstra[wulgaryzm]ąc od tego, czy istnieje, czy nie), zdołało oszukać samo siebie. Uwierzyło w nieprzemijającą młodość i nieśmiertelność. A jako że natura nie znosi próżni, pustkę tę należało czymś zastąpić, aby wrócić do odwiecznego porządku rzeczy. Chrześcijańskiego Boga zastąpiło nowe bóstwo – COVID.”

8 marca, 08:15, Gość:

Co z tego czy się zaszczepił czy nie ? Ja jestem zaszczepiony, czuję się super.

Kolega gadał mi tak jak Ty, dokładnie to samo, jak zachorował ... to bardzo się przestraszył, wystarczyło że stracił węch i przekonał się że to nie ściema, też mógłbym się pośmiać hahah i kto tu p..... . głupoty, ale to nie śmieszne jak ktoś może stracić zdrowie.

Kto ma możliwość niech się szczepi, lekarze nie kłamią.

8 marca, 11:11, Kobieta:

Dzisiejsi faceci. Przeziębienie, utrata węchu a oni już z e s r a n i po kolana ze strachu i biegiem po szczepionkę.

Do wojska, do koszar was wysłać na 2 lata. Tam was przeczołgają i nabędziecie odwagi i męskości wy miękkie frytki !!!

Brawo dla pani, patriarchat chyba już się wyczerpał...

G
Gość
8 marca, 12:19, Jan Kowalski:

A na giełdzie w Miedzianej Górze tłumy oczywiście większość bez masek. A policji żeby dawała mandaty brak!!!

8 marca, 14:33, Gość:

Imbecyl 🤷

Po prostu uwierzył w medialną pandemię.

Oglądanie telewizji wyłącza myślenie.

G
Gość
7 marca, 21:27, Igma:

Dnia 07.03.2021

Polska. 38 000 000 mieszkańców

Niemcy. 83 000 000 mieszkańców.

Polska 11 500 x Covid - 19

Niemcy. 8 100 x Covid - 19

Zejścia na Covid i z Covid:

Niemcy. 99

Polska. 126

7 marca, 23:52, Gość:

Ty naprawdę wierzysz w te "statystyki"?

Współczuję ci.

8 marca, 7:14, Gość:

Podaj dowody nierzetelności "wierzący" . Inaczej jesteś jak ci z grupy "wierzących" w zbawczą moc picia moczu .

8 marca, 09:50, Gość:

Ten mocz może być zdrowszy jak to ścierwo w butelkach stojących na marketowych półkach.

8 marca, 17:30, Gość:

Boszeee. I takie coś ma prawa wyborcze . Koszmar .

Nie czytałeś "Wstrząsającego raportu NIK o chemii w żywności"?

G
Gość
7 marca, 21:27, Igma:

Dnia 07.03.2021

Polska. 38 000 000 mieszkańców

Niemcy. 83 000 000 mieszkańców.

Polska 11 500 x Covid - 19

Niemcy. 8 100 x Covid - 19

Zejścia na Covid i z Covid:

Niemcy. 99

Polska. 126

7 marca, 23:52, Gość:

Ty naprawdę wierzysz w te "statystyki"?

Współczuję ci.

8 marca, 7:14, Gość:

Podaj dowody nierzetelności "wierzący" . Inaczej jesteś jak ci z grupy "wierzących" w zbawczą moc picia moczu .

8 marca, 09:50, Gość:

Ten mocz może być zdrowszy jak to ścierwo w butelkach stojących na marketowych półkach.

Boszeee. I takie coś ma prawa wyborcze . Koszmar .

G
Gość
8 marca, 12:19, Jan Kowalski:

A na giełdzie w Miedzianej Górze tłumy oczywiście większość bez masek. A policji żeby dawała mandaty brak!!!

Imbecyl 🤷

K
Kobieta
8 marca, 07:50, Abadon:

Chciałoby się powiedzeić, że z tym COVIDem to Jeden Wielki **uj a ta szczepionka to Pic na Wodę i Fotomontaż, jak mawia nasza gimbaza, ale jeśli szef Pfizera nie zaszczepił się swym własnym picerem, bo… co? boi się o jej skutki uboczne? a może nie ryzykuje, bo wie, że ta pandemia to zwykła lipa a COVID to zwykła grypa? Jego zachowanie wiele daje do myślenia. Wychodzi na to, że ci ministrowie i premierzy o tej pandemii wiedzę mają tą samą a przed kamerami TV dla ,,ciemnego luda” szczepią się placebo, bo głupi lud to kupi a szczepionka do reszty go ogłupi.

”Jak powiedział niegdyś Wolter, gdyby Bóg nie istniał, należałoby Go wymyślić. Pogrążone w dekadencji i rozkładzie moralnym społeczeństwo, które odrzuciło Boga (abstra[wulgaryzm]ąc od tego, czy istnieje, czy nie), zdołało oszukać samo siebie. Uwierzyło w nieprzemijającą młodość i nieśmiertelność. A jako że natura nie znosi próżni, pustkę tę należało czymś zastąpić, aby wrócić do odwiecznego porządku rzeczy. Chrześcijańskiego Boga zastąpiło nowe bóstwo – COVID.”

8 marca, 08:15, Gość:

Co z tego czy się zaszczepił czy nie ? Ja jestem zaszczepiony, czuję się super.

Kolega gadał mi tak jak Ty, dokładnie to samo, jak zachorował ... to bardzo się przestraszył, wystarczyło że stracił węch i przekonał się że to nie ściema, też mógłbym się pośmiać hahah i kto tu p..... . głupoty, ale to nie śmieszne jak ktoś może stracić zdrowie.

Kto ma możliwość niech się szczepi, lekarze nie kłamią.

Dzisiejsi faceci. Przeziębienie, utrata węchu a oni już z e s r a n i po kolana ze strachu i biegiem po szczepionkę.

Do wojska, do koszar was wysłać na 2 lata. Tam was przeczołgają i nabędziecie odwagi i męskości wy miękkie frytki !!!

Dodaj ogłoszenie