Dobra sobota dla drużyn z regionu. Wygrane piłkarzy Elany Toruń i Unii Janikowo

Jacek Smarz
W 5. kolejce III ligi aż cztery bramki zdobyli piłkarze Elany. Torunianie pokonali na wyjeździe Flotę Świnoujście 4:0. Swój mecz wygrała także Unia Janikowo, która zwyciężyła Sokoła Kleczew 2:1.

Faworytem spotkania w Świnoujściu wydawała się być Flota, mająca na koncie już dwie wygrane. Po pierwsze zwycięstwo w sezonie sięgnęła jednak Elana, dla której pierwszego gola strzelił Sergio Camacho. Szansy na drugą bramkę nie wykorzystał Mariusz Kryszak, który nie trafił z karnego, jednak niewiele później kapitan Żółto-Niebieskich ponownie stanął na 11. metrze i tym razem już pokonał bramkarza miejscowych. Na 3:0 podwyższył wynik Damian Zagórski, zaś czwarta bramka dla Elany była golem samobójczym.

Warto przeczytać

W dobrych humorach wracają także piłkarze Unii Janikowo. W 30. minucie wyjazdowego meczu z Sokołem Kleczew wynik otworzył Maciej Mysiak. Gospodarze wyrównali już po kolejnych czterech minutach, ale ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do Unii. W 55. minucie drugiego gola dla drużyny z naszego regionu strzelił Przemysław Kędziora i ustalił końcowy rezultat spotkania.

Elana zajmuje piętnaste, a Unia osiemnaste miejsce w trzecioligowej tabeli.