Dobre wyniki młodych grudziądzkich sportowców. Mamy medale w boksie oraz pływaniu!

Z prawej Klaudia Poliwczak
Z prawej Klaudia Poliwczak Archiwum
Jakub Bielas zdobył brązowy medal w pływaniu podczas mistrzostw Polski juniorów 15-letnich, a Klaudia Poliwczak srebro podczas ogólnopolskiej olimpiady młodzieży w boksie.

Zawodniczka grudziądzkiego klubu udanie przebrnęła ćwierćfinał i półfinał turnieju rozgrywanego na Mazowszu.

Porażka grudziądzanki, ale minimalna

W finale niestety uległa Jessice Żelazko, ale niejednogłośnie.

Ta druga wygrała w stosunku 2:1. Co ciekawe, po rozegraniu wszystkich walk finałowych pięściarkę Żoliborskiej Szkoły Boksu uznano najlepszą zawodniczką mistrzostw.

- Niestety, w finale nie udało się zwyciężyć - mówi Kazimierz Kiczyński, prezes Startu Grudziądz. - Może zadecydowało zmęczenie, bo przecież olimpiada młodzieży była bezpośrednio po mistrzostwach Europy w Sofii. Kilkanaście dni Klaudii nie było w domu. Była minimalnie gorsza, trudno. Ale na pewno srebrny medal także jest jej dużym osiągnięciem.

I potwierdzeniem przynależności do ścisłej krajowej czołówki w swojej kategorii.

Dodajmy, że Poliwczak boksowała w kategorii 60 kg.

Złote medalistki turnieju w Pułtusku

Magdalena Kempa (kat. 46 kg), Wiktoria Rogalińska (48), Oliwia Buchta (50), Roksana Wierzbicka (52), Weronika Pawlak (54), Natalia Niedobylska (57), Jessica Żelazko (60), Julia Różańska (63), Aleksandra Brożek (66), Weronika Ciereszko (70), Wiktoria Kluska (75), Daria Parada (80), Oliwia Toborek (+80).

Pierwszy medal młodego, utalentowanego pływaka

Jakub Bielas z UKS Ruch Grudziądz brązowym medalistą letnich mistrzostw Polski juniorów 15-letnich.

Młody zawodnik medal wywalczył na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. Do finału wszedł z czwartym czasem (54,66 sek.). W finale było wolniej o 0,01 sek., ale wystarczyło to do krążka.

- To pierwszy medal młodego utalentowanego pływaka w zawodach rangi mistrzowskiej - podkreśla Rafał Chmielewski, prezes Ruchu. - Kilka razy był już w finałach, tym razem stanął na podium. Liczymy, ze Kuba pójdzie w ślady naszych wychowanków, olimpijczyków Maćka Hreniaka i Tomka Polewki.

Dodajmy, że Bielas wygrał finał B na 50 metrów kraulem i był ósmy na 200 metrów. Trenuje go Adam Kopczyński. W Lublinie startował też jego klubowy kolega - Kamil Waszak.