Dobre wyniki na ciepłym Cyprze

KG
Bardzo udanie zaprezentowało się dwóch torunian w trzeciej edycji festiwalu biegowego w Limassol na Cyprze.

W zawodach wzięło udział m.in. aż trzydziestu jeden Polaków, którzy do wyboru mieli bieg na dystansie 5 km, 10 km, półmaraton i maraton.

Czwarte miejsce zajął w półmaratonie (21 km i 97 m) Krzysztof Bartkiewicz. Torunianin od kilku miesięcy ma problem z zapaleniem ścięgna Achillesa, ale mimo to zdecydował się na start w zawodach. Niestety, nie była to dobra decyzja, gdyż po biegu miał problemy z chodzeniem i najprawdopodobniej czeka go dłuższa przerwa.

<!** reklama>Bardzo dobre drugie miejsce na 10 km zajął Piotr Bętkowski, który uzyskał czas 32,18 min.

Na tym samym dystansie zwyciężyła z kolei wśród pań reprezentantka Zrywu Toruń Andżelika Dzięgiel. Torunianka uzyskała czas 36,55 min.

Dla obu zawodników są to nowe rekordy życiowe.(KG)