Dotkliwa porażka z liderem

Dariusz Łopatka
Siatkarkom Budowlanych Budleksu nie udało się przerwać serii porażek i sprawić niespodzianki w starciu z liderem pierwszej ligi - Jedynką Aleksandrów Łódzki.

<!** reklama>
Torunianki przegrały gładko w trzech setach i tylko w ostatniej partii przeciwstawiły się rywalkom.

Kontuzja środkowej

Przed rozpoczęciem sobotniej potyczki Jedynka Aleksadrów Łódzki miała znakomity bilans, z piętnastu rozegranych spotkań wygrała czternaście. Jedynej porażki doznała w starciu z... Budowlanymi. 27 października przegrała 0:3. W miniony weekend w pełni rewanżowała się za toruńską wpadkę.
Pierwsza i druga część gry miała niemal identyczny przebieg. Wyrównana rywalizacja nie toczyła się zbyt długo. Po zdobyciu przez torunianki piątego punktu gospodynie włączały wyższy bieg i szybko uzyskiwały wyraźną przewagę, m.in. dzięki dobrej grze zagrywką i świetnej dyspozycji w ataku Tamary Kaliszuk.
Nasza drużyna wystąpiła tymczasem w Aleksandrowie Łódzkim osłabiona brakiem podstawowej środkowej.
- Nie pojechała z nami Ewelina Toborek, gdyż doznała dość poważnej kontuzji stawu kolanowego - powiedział Jerzy Wawrzyn, drugi trener Budowlanych Budleksu. - Do tego dochodzą jeszcze problemy z plecami. Pewne jest, że przez dwa tygodnie nie będzie trenować.
W wyjściowej szóstce doszło więc do kilku zmian. Pod siatką z dobrej strony zaprezentowała się młodziutka, 18-letnia Anna Lewandowska oraz druga ze środkowych - Agnieszka Drzewiczuk. To były jednak jedyne pozytywy w grze Budowlanych Budleksu. Rzecz jasna, okazało się to o wiele za mało, aby torunianki mogły raz jeszcze sprawić niespodziankę w starciu z liderem zaplecza Orlen Ligi.

Zgubiły pewność

W dwóch partiach, pierwszej i drugiej, drużyna Mariusza Soi i Jerzego Wawrzyna zdobyła tylko 24 punkty. Przebudziła się dopiero w trzeciej części. Ostatniego seta - jak się później okazało - rozpoczęła bardzo dobrze, od prowadzenia 7:2. Znaczącą przewagę utrzymała do stanu 16:7, lecz nagle zaciągnęła ręczny hamulec.
Torunianki zgubiły pewność w grze i straciły dziewięć punktów z rzędu, aby przegrać ostatecznie 18:25 oraz 0:3 w całym spotkaniu.
Porażka w Aleksandrowi Łódzki sprawiła, iż Budowlane powiększyły serię do siedmiu kolejnych meczów bez zwycięstwa.
Na sześć kolejek przed zakończeniem sezonu zasadniczego zajmują dziewiątą pozycję w tabeli pierwszej ligi.

Jedynka Aleksandrów Łódzki - Budowlani Budlex Toruń 3:0 (25:11, 25:13, 25:18)
Budowlani Budlex: J. Łunkiewicz, N. Wardzińska, A. Drzewiczuk, J. Sobczak, M. Ostrowska, A. Lewandowska, M. Kolanowska (libero) oraz R. Brzóska, M. Pleśnierowicz