MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dramatyczna akcja na basenie w regionie. Policjantowi podziękował uratowany 52-latek

OPRAC.:
Katarzyna Kucharczyk
Katarzyna Kucharczyk
Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjant ze śródmiejskiego komisariatu starszy posterunkowy Krystian Martynowicz, wspólnie z ratownikiem, uratowali 52-latka, u którego podczas pływania na basenie doszło do nagłego zatrzymania krążenia.
Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjant ze śródmiejskiego komisariatu starszy posterunkowy Krystian Martynowicz, wspólnie z ratownikiem, uratowali 52-latka, u którego podczas pływania na basenie doszło do nagłego zatrzymania krążenia. KMP w Bydgoszczy
Dzięki sprawnej akcji udało się uratować życie i zdrowie 52-latka, u którego podczas pływania na basenie Astorii doszło do nagłego zatrzymania krążenia. W ratowanie zaangażował się policjant z Bydgoszczy - starszy posterunkowy Krystian Martynowicz. Po wyjściu ze szpitala 52-latek wysłał podziękowania: "Między innymi temu Panu, dzięki jego wiedzy, umiejętnościom i zaangażowaniu, zawdzięczam nie tylko życie, ale również w pełni sprawny mózg i ciało. Akcja trwała 40 minut – za każdą z nich jestem dozgonnie wdzięczny".

W czasie wolnym uratował 52-latka

Policjant z bydgoskiego Śródmieścia, starszy posterunkowy Krystian Martynowicz, 12 maja br. w czasie wolnym od służby trenował w Centrum Rekreacji Astoria w Bydgoszczy. Wówczas jego uwagę zwrócił ratownik, który wbiegł do pomieszczenia technicznego, a moment później wybiegł z niego z deską ratowniczą. Funkcjonariusz od razu zareagował i postanowił udzielić wsparcia. Okazało się, że u jednego z pływających mężczyzn doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Funkcjonariusz wspólnie z ratownikiem wyciągnęli 52-latka z wody. Następnie funkcjonariusz rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową, używając również do tego defibrylatora AED dostarczonego przez ratownika. Użycie sprzętu znacznie zwiększyło szansę na uratowanie życia i zdrowia pływającego. Po przyjeździe ratowników medycznych Krystian Martynowicz kontynuował działania, by wspólnie ratować mężczyznę. Zadbał również o ustalenie jego personaliów, powiadomienie rodziny, a także zabezpieczał miejsce zdarzenia tak, by ratownicy mogli swobodnie i bezpiecznie prowadzić czynności. 52-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego trafił do szpitala.

Kilka dni temu do Komendanta Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście wpłynęły podziękowania od uratowanego mężczyzny. Czytamy w nich:

„W niedzielę, 12.05.2024 roku na basenie Astoria w Bydgoszczy uległem nagłemu zatrzymaniu krążenia. Pana podwładny, starszy posterunkowy Krystian Martynowicz podjął się ratowania mojego życia poprzez zastosowanie skutecznej resuscytacji. Między innymi temu Panu, dzięki jego wiedzy, umiejętnościom i zaangażowaniu, zawdzięczam nie tylko życie, ale również w pełni sprawny mózg i ciało. Akcja trwała 40 minut – za każdą z nich jestem dozgonnie wdzięczny. Oczywiście dysponuję kartami informacyjnymi z leczenia szpitalnego. Piszę te słowa z prośbą o udzielenie oficjalnej pochwały, nagrodzenie Pana Krystiana przez przełożonych. Mam nadzieję, że uzna Pan moją prośbę za zasadną”.

Te słowa oddają powagę sytuacji i to, jak cenna była każda minuta. Szybko i zdecydowanie podjęte przez policjanta oraz ratownika działania, a także udzielona pomoc doprowadziły do uratowania ludzkiego życia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Dramatyczna akcja na basenie w regionie. Policjantowi podziękował uratowany 52-latek - Express Bydgoski

Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska