Dużo emocji na halowych MP w lekkoatletyce. Torunianin Adrian Brzeziński najlepszy na 200 metrów! [dużo zdjęć]

Dobiegły końca rozgrywane w Toruniu 65. Halowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. W drugim dniu zawodów złote medale zdobyli m.in. Michał Haratyk, Joanna Jóźwik i Justyna Święty-Ersetic. Mistrzem Polski został także torunianin Adrian Brzeziński, który triumfował na dystansie 200 metrów.

Brzeziński, reprezentant MKL-u Toruń, ustanowił swój nowy rekord życiowy - 21,06 sekundy. Dzień wcześniej blisko medalu w biegu płotkarek była Zuzanna Hulisz (także z rekordem życiowym), ale ostatecznie zajęła czwarte miejsce, natomiast jej kolega klubowy pokonał wszystkich przeciwników i może cieszyć się z mistrzowskiego tytułu.

ZOBACZ DUŻO ZDJĘĆ Z NIEDZIELNYCH KONKURENCJI NA MISTRZOSTWACH POLSKI W TORUNIU:

Dużo emocji na halowych MP w lekkoatletyce. Torunianin Adria...

W niedzielny wieczór nie brakowało emocji także w innych konkurencjach. Swój powrót do dawnej formy potwierdziła Joanna Jóźwik, najlepsza na 800 metrów. W konkursie tyczkarzy dyspozycji z najlepszych lat szukał Paweł Wojciechowski, ale nie zdołał wypełnić minimum na halowe mistrzostwa Europy. Konkurs wygrał Piotr Lisek.

Warto przeczytać

Spośród niedzielnych konkurencji warto wyróżnić także bieg na 400 metrów kobiet. Wygrana Justyny Święty-Ersetic zaskoczeniem oczywiście nie jest, ale drugie miejsce zajęła 17-letnia Kornelia Lesiewicz będąca wielkim objawieniem ostatnich tygodni.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0