Dworzec w prezencie na narodowe święto

Dworzec w prezencie na narodowe święto

Artur Olewiński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

„Nowości” pierwsze ujawniają datę otwarcia toruńskiego Dworca Głównego po gruntownej modernizacji. Oficjalne uroczystości, kończące tę wartą 43,5 miliona złotych inwestycję, zaplanowano na dzień po Narodowym Święcie Niepodległości - 12 listopada.
Fasada Dworca głównego w końcu przestała straszyć. Prace przy jej odnowie są na ukończeniu. Finiszują też roboty wokół dworca, związane m.in. z układaniem

Fasada Dworca głównego w końcu przestała straszyć. Prace przy jej odnowie są na ukończeniu. Finiszują też roboty wokół dworca, związane m.in. z układaniem chodników ©Sławomir Kowalski

[break]
Do końca tego tygodnia wszyscy najemcy - typowo kolejowi jak i komercyjni - powinni otrzymać już klucze do nowych lokali. Jak dowiedziały się „Nowości”, w połowie października kasy biletowe przeniesione zostaną wreszcie w docelowe miejsce, a niecały miesiąc później, 12 listopada, pasażerowie otrzymają do dyspozycji nowiutki Dworzec Główny!

- Zasadnicze prace już się zakończyły. Można powiedzieć, że koncentrujemy się na pewnych poprawkach. W czwartek gościliśmy przewoźników kolejowych, z którymi ustalaliśmy jeszcze detale. Powinniśmy się z nimi uporać przed 5 października. To pozwoli 13 października przenieść kasy w zaplanowane dla nich miejsce - mówi Adam Olender, zarządca dworca z miejskiej spółki Urbitor.


W budynku głównym dworca niemal wszystkie lokale mają już swoich najemców. Dzięki dochodom z wynajmu już dziś wiadomo, że nie trzeba będzie dokładać do funkcjonowania całego obiektu - zapewniają w Urbitorze. Do dyspozycji pasażerów będą m.in. biletomaty, automaty z napojami i jedzeniem, sklepy spożywcze, bankomat, restauracja, bar bistro, kawiarnia, a także kącik prasowy i księgarnia. Swój interes poprowadzi również biuro podróży.

Co ciekawe, wiadomo już, gdzie będą dworcowe neony, które znajdowały się na budynku przed remontem. Po odnowieniu będą zdobiły wnętrza tamtejszej restauracji.

*Datę otwarcia Dworca Głównego zmieniono po zamknięciu wydania gazety na 12 listopada, z przyczyn organizacyjnych.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo