Działkowcy będą mogli dojechać „29” także w soboty i...

Działkowcy będą mogli dojechać „29” także w soboty i niedziele

Lucyna Budniewska

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

„Dwudziestka dziewiątka” zmieni trasę od maja

„Dwudziestka dziewiątka” zmieni trasę od maja ©Jacek Smarz

Z początkiem maja w Toruniu wejdą w życie korekty w rozkładach jazdy autobusów MZK. Będą dotyczyć także osób dojeżdżających do lewobrzeżnych dzielnic.
„Dwudziestka dziewiątka” zmieni trasę od maja

„Dwudziestka dziewiątka” zmieni trasę od maja ©Jacek Smarz

- Czy autobus linii nr 29 nie mógłby kursować od maja także w soboty i niedziele - pyta Czytelniczka „Nowości”. - Dla nas, działkowców, to bardzo ważne, bo w weekendy jeździmy na Rudak szczególnie często.
[break]
- Po zmianach działkowcy będą mieli z pewnością dużo lepszy dojazd na Rudak - zapewnia Marcin Kowallek, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia. - Linia nr 29 obecnie nie kursuje w soboty i niedziele, ale po zmianach, od 1 maja będzie jeździć, z częstotliwością co pół godziny.
Zmiany w rozkładach jazdy związane są z otwarciem nowego mostu przez Wisłę. Przy korektach uwzględniono wiele uwag i postulatów pasażerów. Inaczej wyglądać będzie trasa linii nr 13. Obecnie kursuje ona z Wrzosów przez stary most na Rudak i dalej nowym mostem na Skarpę. Od maja pojedzie ona z działek na Rudaku przez stary most i ulicę Odrodzenia aż do Dworca Wschodniego. Linię tę będą obsługiwać pełnowymiarowe, 12-metrowe pojazdy, większe niż kursujące obecnie.

Linia nr 29 obecnie jeździ ze Skarpy przez nowy most na ulicę Łódzką i dalej na Podgórz do ulicy Szubińskiej. Po zmianach „29” ze Skarpy pojedzie przez Rubinkowo na nowy most, a stamtąd na Rudak, co umożliwi połączenie wschodniej części miasta z działkami. W ten sposób zastąpi kursującą tam obecnie „13”. Dalej „29” pojedzie przez Stawki do pętli na Szubińskiej.
Nową trasą ruszy również linia nr 38, która teraz kursuje z Czerniewic przez Rudak i Stawki na Poznańską i przez stary most na ulicę Odrodzenia. Od maja „38” ma jeździć z Czerniewic na Rudak i dalej na most im. Piłsudskiego i kończyć trasę przy placu Teatralnym.
Z rozkładu jazdy zniknie linia nr 25, która kursuje z Rubinkowa przez nowy most do Dworca Głównego, gdyż cieszyła się niewielkim zainteresowaniem pasażerów.
Nie będzie natomiast korekt w rozkładzie linii nr 44, która rusza z pętli przy ulicy Poznańskiej przez nowy most, Rubinkowo, Skarpę aż do osiedla Nad Strugą.
Informacje o aktualnych rozkładach jazdy można znaleźć na stronie mzk-torun.pl.

Czytelnicy sygnalizują
- Między ulicami Chabrową i Narcyzową - od Fasolowej do Zielnej - na uliczce bez nazwy panuje bałagan. Leżą butelki i inne śmieci - mówi mieszkająca w pobliżu Czytelniczka.
- Czas, aby ktoś posprzątał schody u zbiegu ulic Konopnickiej i Słowackiego, leżą tam liście z ubiegłego roku. Od ulicy Matejki do Sienkiewicza za mało jest też koszy na śmieci - uważa mieszkanka Bydgoskiego Przedmieścia.
- Żal mi bzów, które wycięto podczas porządków przy Forcie II. Niedługo by zakwitły, a teraz wszystko jest zrównane z ziemią - mówi mieszkanka Rubinkowa.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo