Dziś wyjątkowa sportowa niedziela. U siebie wystąpią piłkarze, żużlowcy i koszykarze

Żużlowcy rozpoczną mecz o 16:30
Żużlowcy rozpoczną mecz o 16:30 Sławomir Kowalski
Rzadko zdarza się tak wyjątkowy dzień dla kibica z Torunia, jak niedziela 5 maja. U siebie wystąpią trzy drużyny mające liczne grono fanów, a w dodatku każda z nich ma przed sobą mecz o dużym ciężarze gatunkowym.

Jako pierwsi w niedzielę zagrają piłkarze Elany, którzy o 13:05 podejmą GKS Bełchatów. Obie drużyny walczą o awans do I ligi, a ewentualna wygrana którejkolwiek z nich będzie dla niej oznaczała wykonanie wielkiego kroku do realizacji tego celu. Jeżeli Elana sięgnie po trzy punkty, zrówna się dorobkiem z prowadzącym w drugoligowej tabeli Radomiakiem, który w sobotę tylko zremisował w Siedlcach.

Piłkarze FC Toruń zremisowali 3:3 z Piastem Gliwice. Na zaledwie dwie minuty przed końcem spotkania nasz zespół stracił gola na 1:3. W przedostatniej, 39. minucie spotkania kontaktowego gola strzałem po ziemi zdobył jednak Michał Wojciechowski. Chwilę później znalazł się on przy piłce ponownie, ale został sfaulowany przez rywala. Jako że było to już szóste przewinienie gliwiczan w tej części spotkania, sędzia podyktował przedłużony rzut karny. Okazji nie zmarnował Krzysztof Elsner, który doprowadził do remisu. Torunianie w ostatnich dwóch minutach wydarli więc Piastowi wygraną i pozostają na drugim miejscu w tabeli. FC Toruń - Piast Gliwice 3:3 (1:0)1:0 Spychalski (20), 1:1 Dewucki (28), 1:2 Bonilli (34), 1:3 Franz (38), 2:3 Wojciechowski (39), 3:3 Elsner (40)POLUB NAS NA FACEBOOKU Nie wiesz, jak skorzystać z PLUSA? Kliknij TUTAJ;nf, a dowiesz się więcej![lista][*] Co dostanę w ramach abonamentu?;nf[*] Dlaczego mam płacić za treści w sieci?;nf[*] Najczęstsze pytania;nf[/lista]

Niesamowita końcówka FC Toruń. Futsaliści zremisowali z Pias...

Po zakończeniu emocji piłkarskich kibice mogą pojechać na Motoarenę. O 16:30 Get Well poszuka pierwszych w tym sezonie punktów w meczu z forBET Włókniarzem. Skład częstochowian będzie... mocno toruński, gdyż znajdą się z nim Adrian Miedziński i Paweł Przedpełski - dla tego ostatniego będzie to pierwszy start na Motoarenie po zmianie barw klubowych.

Z kolei w Get Wellu pierwsze spotkanie po kontuzji zaliczy Rune Holta. Jego możliwości po długiej przerwie są sporą zagadką.

Na koniec sportowej niedzieli zagrają koszykarze. O 19 Polski Cukier podejmie Kinga Szczecin w drugim meczu ćwierćfinałowym play-off. Po pierwszym spotkaniu Twarde Pierniki prowadzą 1:0. Gra toczy się do trzech zwycięstw.