Efektowne bramki ozdobą spotkania

Radosław Kowalski
W najciekawszym meczu 4. kolejki III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej Legia Chełmża zremisowała u siebie z Unią Swarzędz 2:2 (1:1).

<!** Image 2 align=right alt="Image 93615" sub="Legioniści znów zremisowali na własnym stadionie. Przy piłce pomocnik naszej drużyny, a zarazem grający asystent trenera Dariusz Preis / Fot. Grzegorz Olkowski">To było dobre spotkanie, w którym obie drużyny udowodniły, że ich miejsce w ścisłej czołówce trzecioligowej tabeli nie jest przypadkiem.

Przez pierwszy kwadrans groźniejsi byli goście, jednak w dwóch sytuacjach Łukaszowi Kubiakowi zabrakło precyzji. Z biegiem czasu zaś do głosu zaczęli dochodzić legioniści, którzy w 26. min uzyskali prowadzenie. Po dośrodkowaniu Dariusza Preisa efektowną „główką” popisał się Patryk Smolarz. Tuż przed przerwą Unia doprowadziła jednak do remisu. Mateusza Saładziaka z rzutu wolnego ładnym strzałem pokonał Jakub Ostrowski.

Druga połowa udanie rozpoczęła się dla gospodarzy. W 55. min atomowym uderzeniem z wolnego z niemal 30 metrów prowadzenie Legii dał Przemysław Boldt. W 70. min bliski zdobycia trzeciej bramki dla gospodarzy był Michał Opiłka, który strzelał z 14 m, ale golkiper Unii końcem palców zdołał wybić piłkę na rzut rożny. To się zemściło kilka minut później. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dariusz Adamczuk głową pokonał Saładziaka i ustalił wynik tego niezłego spotkania.

<!** reklama>- Drużyna ze Swarzędza była, jak dotychczas, naszym najtrudniejszym rywalem w obecnym sezonie - mówił po spotkaniu Przemysław Boldt.

<!** multimedia align="" id="/multimedia/image/27_0_1369dce129921414cdbfad3b902c6a8c/play" title="Pi%C5%82karze%20Legii%20Che%C5%82m%C5%BCa%20dzi%C4%99kuj%C4%85%20kibicom%20za%20doping">

<!** multimedia align="" id="/multimedia/image/28_0_f08d0a5d2c203aeb08ecfc2efd7aced2/play" title="Jerzy%20Smolarz%2C%20trener%20Legii%20Che%C5%82m%C5%BCa">

<!** multimedia align="" id="/multimedia/image/29_0_b18afeb49e925ce2b8e0db615e4a0a76/play" title="Adam%20Topolski%2C%20trener%20Unii%20Swarz%C4%99dz">

<!** multimedia align="" id="/multimedia/image/30_0_89c93aa9ab91d5893609f90d5eb4728b/play" title="Przemys%C5%82aw%20Boldt%2C%20obro%C5%84ca%20Legii%20Che%C5%82m%C5%BCa">