Elana ma nowego trenera. Jest nim Bogusław Pietrzak

Bogusław Pietrzak został nowym szkoleniowcem Elany Toruń. We wtorek 61-letni trener po raz pierwszy spotkał się zarówno z piłkarzami, jak i z dziennikarzami.

Jeszcze w niedzielę Elana grała ostatni mecz pod wodzą Ariela Jakubowskiego, a już dwa dni później jej nowym trenerem został Pietrzak. Doświadczony szkoleniowiec nie chciał opowiadać o kulisach negocjacji. - Szczegółów rozmów się nie zdradza. Powiem tylko, że to było bardzo dynamiczne. Zmian trenerów nie dokonuje się, gdy jest dobrze. Skoro przyszedłem tu w trakcie sezonu, to wiadomo, jaka jest sytuacja. Od pana Adama Krużyńskiego usłyszałem wizję budowy klubu, po której powiedziałem, że zdecydowanie chcę się w to wpisać. Ten projekt pociągnął mnie bez zawahania - powiedział Pietrzak.

Nowy trener Elany pracował m.in. w ŁKS-ie Łódź, Ruchu Chorzów i Piaście Gliwice. Jego ostatnim miejscem pracy była Garbarnia Kraków, z którą nie uniknął w ubiegłym sezonie degradacji. W czerwcu władze Garbarni podjęły decyzję o nieprzedłużaniu umowy z Pietrzakiem, dla którego praca w tym klubie była pierwszą od dłuższego czasu z zespołem seniorów.

Elana Toruń przegrała 0:1 z Widzewem Łódź. Jedyną bramkę dla gości zdobył z rzutu karnego Marcin Robak. Dwukrotny król strzelców Ekstraklasy bez problemów pokonał Jakuba Knuta w 26. minucie spotkania. W pierwszej połowie Widzew miał przewagę pozycyjną, ale liczba naprawdę dobrych okazji, jakie stworzyli sobie goście, wcale nie była duża. Torunianie też nie mieli bardzo wielu szans, jednak  znacząco nie ustępowali Widzewowi.W drugiej połowie najlepszy moment torunianie mieli na samym końcu spotkania. W ostatniej akcji meczu Patryk Urbański był o krok od wyrównania, ale bramkarz Wojciech Pawłowski zdołał wybić piłkę, która już niemal przekraczała linię bramkową. Doskonała interwencja uratowała Widzew przed stratą gola. Chwilę później sędzia skończył mecz.Wcześniej kibice obu drużyn, zaprzyjaźnieni i tworzący dobre widowisko na trybunach, obejrzeli mecz walki, w którym nie brakowało ostrej gry. Najgorzej wyszedł na tym Krzysztof Kołodziej. - Nie może stanąć na nogę. Musi pojechać na rentgen. Trzeba sprawdzić, czy kość w nodze pękła, czy nie - powiedział Ariel Jakubowski, trener Elany.Szkoleniowiec torunian nie ukrywał, że żałuje straty punktów. - Szkoda, bo uważam, że mecz mógł się podobać kibicom. Mieliśmy w 1. połowie okazje może nie czyste, ale jednak podbramkowe. Po przerwie bramkarz gości obronił wiele piłek. Kreowania gry ofensywnej było u nas więcej niż u Widzewa. Zabrakło jednak skuteczności i cwaniactwa. Sędzia mylił się wielokrotnie, ale  na to nie mamy wpływu. Cały stadion widział rękę bramkarza za polem karnym. Były agresywne faule, bo sędzia do tego dopuścił. Taka jest jednak piłka, na to się nie skarżę. Liczba punktów bardzo martwi. Trzeba je zdobywać, ale rozmawialiśmy w szatni, że jeśli nasza gra tak będzie wyglądała, to wcześniej czy później punkty na pewno będą - powiedział Jakubowski.Jak się okazało, była to jego ostatnia konferencja w roli trenera. Kilkadziesiąt minut po meczu toruński klub poinformował, że umowa z Jakubowskim została rozwiązana za porozumieniem stron.Marcin Kaczmarek, szkoleniowiec Widzewa, podkreślał wagę wygranej na wyjeździe. - Na boisku było dużo walki, nawet walki wręcz. Mieliśmy większe posiadanie piłki, ale nie przekładało się to na klarowne sytuacje. Sami narobiliśmy sobie biedy w końcówce, bo jakbyśmy trafili na 2:0, to byłoby już łatwo. Punkty z wyjazdu są podwójnie cenne. Teraz czekają nas dwa mecze u siebie - powiedział Kaczmarek.Elana Toruń - Widzew Łódź 0:1 (0:1)0:1 Robak (26 karny)Elana: Knut - Onsorge, Dobosz, Urbański, Andrzejewski (69 Górka) - Kryszak, Kisiel (69 Sokół), Zagórski (60 Kołodziej, 77 Boniecki), Stryjewski, Kościelniak - KozłowskiPOLUB NAS NA FACEBOOKU Nie wiesz, jak skorzystać z PLUSA? Kliknij TUTAJ;nf, a dowiesz się więcej![lista][*] Co dostanę w ramach abonamentu?;nf[*] Dlaczego mam płacić za treści w sieci?;nf[*] Najczęstsze pytania;nf[/lista]

Mecz przyjaźni dla gości. Elana Toruń przegrała z Widzewem Ł...

Co ciekawe, nowy trener Elany miał okazję niedawno obejrzeć spotkanie swojej byłej i obecnej drużyny. - Miesiąc temu widziałem jako postronna osoba mecz Garbarnia Kraków - Elana Toruń. W Elanie zobaczyłem zawodników o ciekawych umiejętnościach, ale ich nie wykorzystujących. Moje zadanie jest takie, żeby zespół zaczął grać do przodu, stwarzał sobie okazje, ale jednocześnie nie zapominał o obronie. Wiem, że drużyna traciła bardzo szybko bramki, już w pierwszych minutach. Trzeba będzie więc popracować także nad koncentracją, bo najwyraźniej coś było z nią nie tak.

Wtorkowy trening torunian poprowadził przede wszystkim Jarosław Białek, drugi trener zespołu. Pietrzak nie kryje, że zależało mu na tym, żeby w Toruniu zostały osoby dotąd współpracujące z Arielem Jakubowskim. - To było moje podstawowe pytanie: co ze sztabem? Dostałem odpowiedź, że zostają. Nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej - powiedział nowy trener Elany Toruń.

Kilka tysięcy kibiców Elany Toruń i Widzewa Łódź (0:1) wspólnie oglądało mecz swoich drużyn. Na trybunach panowała doskonała atmosfera. Mamy kolejne zdjęcia z trybun!POLUB NAS NA FACEBOOKU Nie wiesz, jak skorzystać z PLUSA? Kliknij TUTAJ;nf, a dowiesz się więcej![lista][*] Co dostanę w ramach abonamentu?;nf[*] Dlaczego mam płacić za treści w sieci?;nf[*] Najczęstsze pytania;nf[/lista]

Wspaniała atmosfera na trybunach. Mamy nowe zdjęcia kibiców ...

Pietrzak miał okazję porozmawiać z piłkarzami, ale obie strony będą się lepiej poznawać w kolejnych dniach.

- To przykre, gdy ktoś traci pracę, ale taka zapadła decyzja - powiedział o pożegnaniu z Jakubowskim Mariusz Kryszak, kapitan Elany. - Nasza gra nie wyglądała dobrze. W ostatnich kolejkach trochę się poprawiła i stąd m.in. wygrana z Legionovią, jednak punktów brakuje. Porażka z Widzewem pewnie przyczyniła się do pożegnania z poprzednim trenerem, ale te wyniki to też nasza wina, bo to my wychodzimy na boisko. Musimy teraz skoncentrować się na przyszłości - powiedział Kryszak.