Elana na trzecim miejscu w tabeli II ligi! Torunianie wygrali 2:1 zaległy mecz z Błękietnymi

Daniel Ludwiński
Elana wygrała kolejne spotkanie
Elana wygrała kolejne spotkanie Sławomir Kowalski
Elana Toruń wygrała 2:1 zaległy mecz piłkarskiej II ligi z Błęktnymi Stargard. Gospodarze nie sprostali naszej drużynie, w której zwycięskiego gola strzelił Daniel Kraska.

Po raz kolejny w tym sezonie Elana strzeliła gola w końcówce pierwszej połowy. Bramką w 45. minucie może się pochwalić Filip Kozłowski, któremu ta sztuka udała się również w niedawnym meczu przeciwko Pogoni Siedlce.

Gospodarze ze Stargardu wyrównali wkrótce po wznowieniu gry. W 75. minucie zwycięskiego gola dla Elany strzelił jednak Daniel Kraska, który zaledwie minutę wcześniej wszedł na boisko. Dla Kraski jest to pierwsza bramka w bieżącym sezonie II ligi.

Elana awansowała na trzecią pozycję w tabeli. Prowadząca Olimpia Grudziądz ma zaledwie punkt więcej od naszej drużyny.

W najbliższą sobotę torunian czeka kolejny wyjazdowy mecz, tym razem z Siarką Tarnobrzeg. Rywale są na szóstym miejscu.

Błękitni Stargard - Elana Toruń 1:2 (0:1)
0:1 Kozłowski (45), 1:1 Baranowski (50), 2:1 Kraska (75)
Elana: Nowak - Anrzejewski, Urbański (ż), Kołodziejski, Górka - Kościelniak (46 Stąporski), Kryszak, Lenartowski (67 Zagórski), Stefanowicz, Wołkowicz (90 Felsch) - Kozłowski (74 Kraska)