Elana przegrała w Radomiu 0:2. Hit 29. kolejki dla Radomiaka

DL
Tym razem Elana nie zdobyła punktów
Tym razem Elana nie zdobyła punktów Grzegorz Olkowski
Piłkarze Elany Toruń przegrali 0:2 wyjazdowy mecz z Radomiakiem Radom. Gospodarze dzięki zdobytym punktom umocnili się na prowadzeniu w tabeli 2. ligi.

Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie, gdyż obydwie drużyny walczą o awans do 1. ligi. W sobotnie popołudnie znacznie lepiej zaprezentował się jednak Radomiak, który wygrał zasłużenie.

Po bezbramkowej pierwszej połowie gospodarze objęli prowadzenie wkrótce po przerwie za sprawą Rafała Makowskiego. Elana próbowała szukać wyrównania, ale naprawdę dobrą okazję miał właściwie tylko Filip Kozłowski, a i jego uderzenie głową wybronił bramkarz miejscowych.

Nadzieje torunian zostały ostatecznie rozwiane w 79. minucie, gdy Patryk Mikita w łatwy sposób ograł Kordiana Górkę i Artura Lenartowskiego, a następnie pewnym strzałem pokonał Michała Nowaka. Mimo straty dwóch goli bramkarz Elany i tak zasłużył na słowa pochwały - w ciągu całego spotkania wielokrotnie ratował swój zespół, a przy trafieniach Radomiaka nie miał wiele do powiedzenia.

W środę Elana zagra ponownie - o 17 podejmie Skrę Częstochowa.

Radomiak Radom - Elana Toruń 2:0 (0:0)
1:0 Makowski (53), 2:0 Mikita (79)

Elana: Nowak - Górka, Onsorge, Kołodziejski, Andrzejewski - Kościelniak, Stefanowicz (90 Jóźwicki), Errasti (46 Lenartowski), Wołkowicz (82 Ciechański - Kozłowski, Stryjewski (46 Zagórski)