Elana Toruń jeszcze bez awansu. Wysoka porażka na własnym boisku [ZDJĘCIA]

Elana musi jeszcze poczekać na radość z awansu.
Elana musi jeszcze poczekać na radość z awansu. Sławomir Kowalski
Elana Toruń przegrała 0:3 z KP Starogard Gdański w meczu przedostatniej kolejki II grupy III ligi. Po tej porażce torunianie nadal nie są jeszcze pewnie awansu do II ligi.

Przed pierwszym gwizdkiem na trybunach panowały doskonałe nastroje. Mecz z rywalem, który zajmował dopiero dziesiąte miejsce w tabeli, miał być formalnością dla rozpędzonej drużyny Elany, raz po raz zdobywającej komplet punktów. Tymczasem początek przyniósł prawdziwy zimny prysznic - już pierwsza akcja gości przyniosła im gola. W 5 minucie meczu na płaski strzał po ziemi zdecydował się Dawid Retlewski i pokonał Michała Nowaka.

Elana próbowała wyrównać, ale nieliczne lepsze akcje nie przyniosły rezultatu. Co więcej, w 38 minucie Wojciech Zyska wykończył głową dośrodkowanie w pole karne i było już 0:2. Ostatnie chwile pierwszej połowy to bezradność defensorów Elany - goście, którzy złapali wiatr w żagle, w końcowych minutach przed przerwą jeszcze trzykrotnie mieli doskonałe okazje na podwyższenie prowadzenia.

Już wcześniej do Torunia napłynęły jednak pierwsze dobre wieści z Kalisza, gdzie na wyjeździe grał Świt Skolwin, jedyny klub mogący jeszcze zatrzymać Elanę w wyścigu o II ligę. Świt potrzebował zwycięstwa, a tymczasem miejscowy KKS 1925 objął prowadzenie 1:0. Taki wynik oznaczał awans Elany niezależnie od jej własnego rezultatu.

Kibice na meczu Elana - KP Starogard Gdański

W drugiej połowie gra torunian wyglądała lepiej, choć ich akcji i uderzeń nie można było nazwać stuprocentowymi. Mimo wielu prób gospodarzy bramka KP pozostawała niezdobyta. Niewykorzystane okazje zemściły się w końcu w 82 minucie, gdy Karol Zieliński strzelił trzeciego gola dla gości. Losy meczu były już w tym momencie rozstrzygnięte.

W tym samym czasie w Kaliszu Świt Skolwin doprowadził do wyrównania, a w ostatnich minutach strzelił jeszcze dwa kolejne gole. Wygrana Świtu oznacza, że w tabeli zbliżył się do Elany na zaledwie jeden punkt. Torunianie nadal nie mogą być więc pewni awansu - o wszystkim zdecyduje ostatnia kolejka, w której zagrają na wyjeździe z Unią Solec Kujawski.

Elana Toruń - KP Starogard Gdański 0:3 (0:2)
0:1 Retlewski (5), 0:2 Zyska (38), 0:3 Zieliński (82)

Elana: Nowak - Górka, Urbański, Mysiak, Dobosz - Stąporski ż, Stefanowicz, Lenartowski (71 Kryszak), Kościelniak (46 Lenkiewicz) - Ciechański (59 Aleksandrowicz, 72 Kraska), Kozłowski