Elana Toruń pierwszy raz w sezonie bez kompletu punktów

Sławomir Pawenta
Polonia Środa Wielkopolska - Elana Toruń 1:1 (zdjęcie ilustracyjne)
Polonia Środa Wielkopolska - Elana Toruń 1:1 (zdjęcie ilustracyjne) Jacek Smarz
Piłkarze Elany Toruń zremisowali na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska 1:1 (0:0). Tym samym nasz zespół stracił pierwsze punkty w tym sezonie.

Szkoleniowiec Elany, w porównaniu do ostatniego spotkania z Bałtykiem Gdynia, dokonał jednej zmiany. W wyjściowym składzie Krzysztofa Kopcińskiego zastąpił Maciej Stefanowicz.

Obie jedenastki spokojnie rozpoczęły mecz. Torunianie zagrożenie stwarzali ze stałych fragmentów. Najgroźniej pod bramką Polonii było w 13. minucie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Mariusza Kryszaka, najwyżej do piłki wyskoczył Maciej Mysiak, jednak główkę kapitana żółto-niebieskich obronił Karol Szymański.

Niezłą sytuację torunianie zmarnowali w 25. min rywalizacji. Daniel Kraska zagrał w pole karne, a niepilnowany Konrad Górka nie trafił w piłkę, a sytuację szybko wyjaśnili defensorzy miejscowych.

Polska Dania MEMY. Duńczycy rozgromili Polaków 4:0! Na popra...

Elana przeważała i dłużej utrzymywała się przy piłce. Na początku trzeciego kwadransa pierwszej połowy do głosu doszli gospodarze. Polonia przeprowadziła groźne akcje, ale Bartosz Poloczek nie dał się zaskoczyć.

W 40. min żółto-niebiescy wyprowadzili kontratak. Akcję strzałem zakończył Maciej Stefanowicz, ale wywalczył tylko rzut rożny.

Torunianie tuż po zmianie stron bliscy objęcia prowadzenia. Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Patryk Urbański, a piłka, po główce Aleksandrowicza, trafiła w poprzeczkę. Chwilę później bliski pokonania Poloczka był Igor Jurga.

W 58. min po przypadkowym zagraniu ręką Mariusza Kryszaka sędzia podyktował rzut karny. Świetnej okazji do strzelenia gola nie zmarnował Krzysztof Bartoszak.

11 minut później podopieczni Rafała Góraka mieli sporo szczęścia. Błąd popełnił Kacper Będzieszak, a miejscowi pognali na bramkę Elany. Najpierw uderzenie Bartoszaka obronił Poloczek, a przy dobitce piłkę z linii wybił Łukasz Uszalewski.

Torunianie próbowali doprowadzić do wyrównania, ale mieli problemy ze stworzeniem dogodnej sytuacji. Pokonać Karola Szymańskiego udało się w 76. min. Po rzucie rożnym piłkę do siatki skierował wprowadzony w przerwie Aleksander Tomaszewski.

Gol dał torunianom więcej animuszu, ale naszemu zespołowi nie udało się strzelić zwycięskiej bramki.

Polonia Środa Wielkopolska – Elana Toruń 1:1 (0:0)

1:0 K. Bartoszak (59, karny), 1:1 A. Tomaszewski (76)

Elana: Poloczek – Będzieszak, Ciach, Mysiak, Uszalewski – Górka (46, Kopczyński), Aleksandrowicz (żk; 46, Tomaszewski), Kryszak (żk), Lenartowski (46, Urbański), Stefanowicz – Kraska (74, Kozłowski)