Elana Toruń przegrała w Grudziądzu. To był jednak tylko sparing

Piłkarzy Elany czekają jeszcze cztery mecze sparingowe.
Piłkarzy Elany czekają jeszcze cztery mecze sparingowe. Sławomir Kowalski / Polska Press
Elana Toruń musiała uznać wyższość Olimpii Grudziądz w swoim pierwszym meczu kontrolnym przed sezonem 2018/2019. Sobotnie spotkanie miało charakter typowo testowy - w naszym składzie znaleźli się głównie ci piłkarze, którzy dopiero walczą o ewentualny kontakt w toruńskiej drużynie.

Trener Rafał Górak mocno rotował zestawieniem swojego zespołu w Grudziądzu - spośród dotychczasowych piłkarzy Elany w pierwszej połowie zagrali tylko Dominik Kościelniak, Artur Lenartowski, Maciej Felsch i Mateusz Stąporski, natomiast w drugiej Damian Lenkiewicz, Kordian Górka, Kacper Będzieszak, Jakub Kuliński i Patryk Urbański. Oprócz nich w toruńskich barwach zagrali wyłącznie testowani zawodnicy.

Olimpia prowadziła już do przerwy 1:0, a w drugiej części spotkania strzeliła kolejnego gola. Wynik mógł być nawet jeszcze bardziej korzystny dla gospodarzy, ale jeden z testowanych bramkarzy Elany obronił rzut karny.

Kolejny sparing 4 lipca w Toruniu. Elana zagra wówczas z Chojniczanką Chojnice.