Elana Toruń rozgromiła Centrę Ostrów Wielkopolski! Awans jest już na wyciągnięcie ręki

Maciej Mysiak dwukrotnie cieszył się ze strzelania gola w czwartkowym meczu.
Maciej Mysiak dwukrotnie cieszył się ze strzelania gola w czwartkowym meczu. Sławomir Kowalski
Upalna temperatura nie była straszna piłkarzom Elany, którzy bez problemów pokonali Centrę Ostrów Wielkopolski i pozostali na czele tabeli II grupy III ligi.

Już w 15. minucie wynik otworzył Maciej Mysiak, który niepilnowany przez obrońców Centry wykończył zagranie Daniela Ciechańskiego. Jeszcze w pierwszej połowie meczu trafiali kolejno Filip Kozłowski, a po chwili ponownie Mysiak, który znów dobrze ustawił się w polu karnym i, choć jest nominalnym obrońcą, już po raz drugi w tym dniu pokonał bramkarza przyjezdnych.

W drugiej połowie festiwal strzelecki Elany trwał w najlepsze - dalsze gole dla "Żółto-Niebieskich" zdobyli Daniel Kraska, Patryk Aleksandrowicz i w doliczonym czasie gry Mateusz Stąporski. Torunianie prowadzili już 6:0, gdy w ostatniej akcji meczu Centra zdobyła swojego honorowego gola.

Kibice Elany mieli dodatkowe powody do radości nasłuchując wiadomości z innych stadionów, gdyż doskonale dla torunian ułożyły się wyniki ich najgroźniejszych rywali w walce o awans. W Środzie Wielkopolskiej niespodziewaną porażkę poniósł bowiem Świt Skolwin, natomiast w Gdyni Bałtyk tylko zremisował z Sokołem Kleczew.

Przewaga Elany nad drugim Świtem wzrosła już do czterech punktów. Do końca rozgrywek pozostały tylko trzy kolejki.

ELANA TORUŃ - CENTRA OSTRÓW WIELKOPOLSKI 6:1 (3:0)
1:0 Mysiak (15), 2:0 Kozłowski (26), 3:0 Mysiak (29), 4:0 Kraska (68), 5:0 Aleksandrowicz (86), 6:0 Stąporski (90+2), 6:1 Michalski (90+4)