Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Elana Toruń sprawiła swoim kibicom bardzo przyjemną...

Elana Toruń rozgromiła Górnika Łęczna! Piłkarzy nie zatrzymała nawet awaria świateł

Elana Toruń sprawiła swoim kibicom bardzo przyjemną niespodziankę i pokonała Górnika Łęczna, wicelidera tabeli II ligi, aż 5:0. Z mieszanymi uczuciami należy natomiast przyjąć debiut jupiterów na Stadionie Miejskim - w drugiej połowie część sztucznego oświetlenia odmówiła posłuszeństwa i mecz został przerwany na kilkanaście minut.

Piłkarze zeszli do szatni przy stanie 4:0, a na trybunach pojawiły się poważne obawy, że z powodu awarii sędziowie orzekną walkower na korzyść gości i torunianom przyjdzie przełknąć wyjątkowo gorzką pigułkę. Na szczęście obie drużyny szybko wróciły na boisko i dokończyły mecz, choć przy niepełnym oświetleniu.

Końcówka grana w półmroku nie miała już jednak wielkiego znaczenia, gdyż wcześniej Elana zagrała naprawdę udane spotkanie i zbudowała sobie bezpieczną przewagę. Filip Kozłowski otworzył wynik już w 19. minucie, a później na listę strzelców wpisali się m.in. Matus Marcin i Lukas Hrnčiar, dwaj nowi słowaccy piłkarze Elany.

Po sobotnim meczu, który przez problemy z oświetleniem skończył się nieco przed godziną 23, torunianie są na dziewiątym miejscu, ale tracą już tylko punkt do szóstej pozycji dającej im prawo gry w miniturnieju barażowym o awans do I ligi.

Elana Toruń - Górnik Łęczna 5:0 (2:0)