Elana Toruń udanie rozpoczęła sezon

(LN)
Sławomir Kowalski
Od zwycięstwa rozpoczęli sezon w III lidze piłkarze Elany Toruń. Podopieczni Rafała Góraka pokonali na wyjeździe Kotwicę Kołobrzeg 2:1 (1:0).

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od minuty ciszy. Kibice i piłkarze w ten sposób chcieli uczcić pamięć ofiar nawałnicy, która przeszła przez nasz kraj w nocy z piątku na sobotę.

Pierwsze minuty toczyły się na połowie gospodarzy. Torunianie wykonywali trzy rzuty wolne. Już w trzeciej minucie Mariusz Kryszak był bliski umieszczenia piłki w siatce, po kopnięciu stałego fragmentu gry. Niestety, torunianie wywalczyli tylko rzut wolny.

Piłkarze Kotwicy często faulowali. Już w pierwszych pięciu minutach popełnili pięć przewinień.

Później gospodarze opanowali nerwy, ale to Elana była bardziej zdeterminowana, aby strzelić gola. W 10. minucie Adam Dobosz wrzucił piłkę w pole karne, ale Danielowi Krasce i Krzysztofowi Kopcińskiemu nie udało się przeciąć podanie.

Tak wyglądała ubiegłoroczna prezentacja Elany Toruń.

Tak wyglądała ubiegłoroczna prezentacja Elany. Zobacz piłkar...

Miejscowi pierwszy raz zagrozili bramce Elanie trzy minuty później. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Mateusz Świechowski, ale na posterunku był Michał Nowak.

Odpowiedź Elany też mogła przynieść gola. W 19. min piłka, po uderzaniu Kraski, minimalnie minęła bramkę Kotwicy.

Później sytuacja na boisku się uspokoiła. Mimo to, żółto-niebiescy objęli prowadzenie. Pomogli im w tym gospodarze. W 33. minucie Tomasz Wypij (były zawodnik Elany – dop.red) zagrał do swojego bramkarza Marcina Michalaka. Golkiper miejscowych chciał wybić piłkę, ale trafił…. w nogę Kraski i futbolówka wpadła do siatki.

Drugą połowę lepiej rozpoczęła Kotwica. Trzy minuty po zmianie stron mogło być 1:1. Wprowadzony w przerwie Krzysztof Zaręba wrzucił w piłkę karne, a tam Łukasz Kacprzycki nieczysto trafił w nią głową.

W 54. minucie miejscowi zmarnowali świetną okazję. Po błędzie Daniela Ciacha, poza polem karnym musiał interweniować bramkarz Elany. Na szczęście gospodarze nie skorzystali z prezentu przyjezdnych. Chwilę później nasz zespół miał znów sporo szczęścia. Po kopnięciu Mateusz Świechowskiego, nasz zespół uratował Nowak.

Miejscowi dopięli swego w 57. min. Do wyrównania po rzucie rożnym doprowadził Michał Danilczyk, którego nie upilnował Ciach.

Riposta Elany była natychmiastowa. Świetną akcję przeprowadził Maciej Stefanowicz, a Kraska po raz drugi wyprowadził toruńską jedenastkę na prowadzenie.

Spotkanie nabrało tempa, a chwilę później interwencja Michała Nowaka uratowała przyjezdnych przed utratą gola.

W 62. minucie odpowiedzieli nasi piłkarze. Niestety, Tomaszewski trafił tylko w słupek.

Później bardzo aktywny w ekipie Kotwicy był Świechowski. W 69. min po uderzeniu tego piłkarza z dystansu wiele problemów miał Nowak.

Następnie widowisko, które nabrało tempa po zmianie stron, zostało na chwilę przerwane. W 73. min kibice Elany na boisku wrzucili środki pirotechniczne. Niestety, tym samym narazili swój klub na kary finansowe.

W końcówce miejscowi za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Michał Micharski minimalnie chybił.

Wynik meczu do końca spotkania się nie zmienił i Elana odniosła pierwszą wygraną w sezonie 2017/2018.

Kotwica Kołobrzeg – Elana Toruń 1:2 (0:1)

0:1 D. Kraska (34), 1:1 M. Danilczyk (57), 1:2 D. Kraska (58)

Elana: Nowak – Górka (88, Będzieszak), Ciach, Mysiak, Dobosz (żk) - Kopciński (83, Kozłowski), Kryszak, Felsch, Stefanowicz – Tomaszewski (81, Lenartowski)- Kraska (90+3, Chmielewski)