Elana Toruń w II lidze! Unia Solec Kujawski rozgromiona aż 5:1!

Daniel Ludwiński
Zwycięzcy III ligi w pełnym składzie - drużyna Elany Toruń
Zwycięzcy III ligi w pełnym składzie - drużyna Elany Toruń Sławomir Kowalski
Co się odwlecze to nie uciecze - to powiedzenie idealnie pasuje do piłkarzy Elany. Awans do II ligi mieli wywalczyć już tydzień temu, ale ostatecznie udało im się to dopiero w ten weekend. W Solcu Kujawskim wygrali aż 5:1!

Zdegradowana już wcześniej do IV ligi Unia teoretycznie nie miała być trudnym rywalem. Mecz zaczął się jednak niepomyślnie dla Elany - torunianie co chwilę leżeli na murawie, a Daniel Ciechański już po 11 minutach musiał opuścić boisko z powodu urazu.

Po trudnym początku było już znacznie lepiej i jeszcze w pierwszej części spotkania rozpoczął się prawdziwy festiwal strzelecki w wykonaniu Elany. Najpierw rzut karny po faulu na Damianie Lenkiewiczu wykorzystał Maciej Stefanowicz, następnie bramkarza gospodarzy przelobował wspomniany Lenkiewicz, a kropkę nad i postawił Filip Kozłowski, który głową wykończył kolejną akcję Elany. Do przerwy było więc 0:3, a zgromadzeni za płotem boiska Unii kibice toruńskiej drużyny fetowali już awans.

W drugiej połowie piłkarze Elany nie mieli zamiaru odpuszczać. Wynik i awans były już co prawda przesądzone, ale kolejne ataki w wykonaniu torunian co chwilę zagrażały bramce gospodarzy. W 53. minucie Maciej Stefanowicz ponownie trafił z karnego, a po kolejnym kwadransie jako ostatni z naszych zawodników na listę strzelców wpisał się jeszcze Filip Kozłowski.

Gospodarze odpowiedzieli honorowym trafieniem dopiero wtedy, gdy przegrywali 0:5. Jedyną bramkę dla Unii zdobył wówczas Michał Smolarczyk.

W nowym sezonie toruńskich kibiców czeka wiele atrakcyjnych meczów. W II lidze prócz Elany zagrają m.in. Ruch Chorzów, GKS Bełchatów, a być może również Widzew Łódź. Przerwa w rozgrywkach nie będzie długa - pierwsza kolejka sezonu 2018/2019 jest zaplanowana na 21-22 lipca.

Na godzinę 19:20 zaplanowano fetę piłkarzy i kibiców na Rynku Staromiejskim w Toruniu.

Unia Solec Kujawski - Elana Toruń 1:5 (0:3)
0:1 Stefanowicz (25 k), 0:2 Lenkiewicz (31), 0:3 Kozłowski (35), 0:4 Stefanowicz (53 k), 0:5 Kozłowski (68), 1:5 Smolarczyk (78)

Elana: Nowak - Górka (72 Będzieszak), Urbański, Felsch, Dobosz (76 Wróblewski) - Lenkiewicz, Kryszak ż, Stefanowicz (60 Lenartowski), Stąporski - Kozłowski, Ciechański (11 Kościelniak)