Elana Toruń wygrała, ale triumf naszym piłkarzom nie przyszedł łatwo [RELACJA]

(LN)
Mateusz Stąporski (z prawej) strzelił pierwszego gola dla Elany
Mateusz Stąporski (z prawej) strzelił pierwszego gola dla Elany Sławomir Kowalski
Piłkarze Elany zrehabilitowali się za ubiegłotygodniową porażkę ze Świtem Skolwin Szczecin. Nasza drużyna pokonała dzisiaj na własnym boisku Sokół Kleczew 2:0 (0:0), ale wygrana nie przyszła łatwo.

Szkoleniowiec toruńskiej jedenastki, w porównaniu do niedzielnego spotkania, dokonał dwóch zmian. Między słupkami Bartosza Poloczka zastąpił Michał Nowak, a w defensywie pauzującego za żółte kartki Patryka Urbańskiego zmienił Maciej Mysiak.

Początek spotkania należał do żółto-niebieskich. Już w siódmej groźnie było pod bramką Sokoła. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Mariusza Kryszaka, główkował Filip Kozłowski, a piłkę z trudem odbił Hubert Świtalski.

W odpowiedzi na strzał z dystansu zdecydował Wojciech Antczak, ale na szczęście na posterunku był golkiper żółto-niebieskich. W 23. min zbyt daleko od bramki wypuścił się Nowak. Próbował to wykorzystać Jakub Dębowski, który spudłował kopnięciem z połowy boiska.

12 minut później ładnym uderzeniem z rzutu wolnego z 25 metrów popisał się Mariusz Kryszak, ale tym razem na posterunku był golkiper gości. Chwilę później później na bramkę Sokoła bezskutecznie strzelał Kozłowski.

Tworzenie takich rankingów to zawsze ryzykowne przedsięwzięcie, bo uroda to rzecz gustu, a już starożytni Rzymianie wiedzieli, że o gustach się nie dyskutuje. Mimo wszystko postanowiliśmy zaryzykować i stworzyliśmy ranking 15 najpiękniejszych - naszym zdaniem - tenisistek świata. Zdajemy sobie sprawę, że jest ich dużo więcej...

Zachwycają nie tylko na korcie - zobacz ranking najpiękniejs...

Po przerwie nasi piłkarze próbowali przechylić szalę wygranej na swoją stronę, jednak ich ataki były mało zdecydowane i przez dłuższy czas brakowało klarownych sytuacji. Udało się ją stworzyć dopiero w 60. min, po zespołowej akcji, Dominik Kościelaniak podał Mateusza Stąporskiego, a ten umieścił piłkę w siatce.

Po stracie gola przyjezdni zaczęli śmielej atakować, a torunianie nastawili się na grę z kontry. Elana bliska podwyższenia prowadzenia była w 75. min. Torunianie wyprowadzili szybką akcję. Kozłowski ośmieszył jednego z defensorów, ale jego strzał z ostrego kąta obronił Świtalski.

Trzy minuty później w drużynie gości na krótko zapanowała euforia, bo Arkadiusz Bajerski minął Michała Nowaka i umieścił piłkę w siatce. Sędziowie jednak uznali, że zawodnik Sokoła był wcześniej na spalonym i nie zaliczyli trafienia.

Torunianie wynik spotkania ustalili tuż przed upływem regulaminowego czasu gry. Maciej Stefanowicz zagrał do Kozłowskiego, a ten po raz kolejny ośmieszył defensywę przyjezdnych i strzelił drugiego gola dla Elany.

Elana Toruń -Sokół Kleczew 2:0 (0:0).

1:0 M. Stąporski (60), 2:0 F. Kozłowski (90)

Elana: Nowak - Mysiak, Ciach, Mysiak – Kościelaniak (77, Będzieszak), Lenkiewicz (79, Lenartowski), Kryszak, Stefanowicz (żk), Stąporski (84, Chmielewski) – Ciechański (58, Aleksandrowicz), Kozłowski