Elana Toruń wygrała z Ruchem Chorzów! Awans do 1. ligi jest już blisko! [ZDJĘCIA]

Daniel Ludwiński
Na trzy kolejki przed końcem sezonu Elana zajmuje trzecią pozycję w tabeli 2. ligi. W niedzielny wieczór, przy mocno padającym deszczu, nasz zespół wygrał w Chorzowie z Ruchem i przybliżył się do awansu.Torunianie ponownie przystąpili do meczu w osłabionym składzie, nadal bez Filipa Kozłowskiego, który zmaga się z rotawirusem. W podstawowym składzie na boisko wybiegł więc zaledwie 19-letni Bartosz Boniecki, który dopiero w ubiegłym tygodniu został zgłoszony do rozgrywek II ligi, a wcześniej występował w CLJ.Mimo tych przeciwności losu Elana prowadziła już po ośmiu minutach - bramkę dającą prowadzenie zdobył Michał Kołodziejski, dla którego jest to już kolejny gol tej wiosny. Radość torunian nie trwała długo, gdyż trzy minuty później gospodarze wyrównali (trafił Mariusz Idzik). Mimo to jeszcze w pierwszej połowie szala zwycięstwa ostatecznie przechyliła się na toruńską stronę. W 35. minucie po faulu w polu karnym z boiska usunięty został Lukas Duriska, obrońca Ruchu, a Maciej Stefanowicz wykorzystał „jedenastkę”. Grający w dziesiątkę chorzowianie nie zdołali już po raz kolejny wyrównać i wygranaElany stała się faktem.Wyniki innych spotkań również ułożyły się po myśli torunian, którzy w tabeli są obecnie na premiowanym awansem trzecim miejscu.   Już 4 maja Elana podejmie GKSBełchatów, do którego po weekendowych meczach traci zaledwie punkt. Ciężar gatunkowy tego spotkania będzie więc olbrzymi, a ewentualna wygrana dla którejkolwiek z drużyn będzie oznaczała wykonanie bardzo dużego kroku do 1. ligi.Ruch Chorzów - Elana Toruń 1:2 (1:2)0:1 Kołodziejski (8), 1:1 Idzik (11), 1:2 Stefanowicz (36 karny)Elana: Nowak – Górka, Onsorge, Kołodziejski, Andrzejewski – Kościelniak, Stefanowicz, Lenartowski, Zagórski, Wołkowicz – Boniecki (65 Lenkiewicz)   POLUB NAS NA FACEBOOKU Nie wiesz, jak skorzystać z PLUSA? Kliknij TUTAJ;nf, a dowiesz się więcej![lista][*] Co dostanę w ramach abonamentu?;nf[*] Dlaczego mam płacić za treści w sieci?;nf[*] Najczęstsze pytania;nf[/lista]
Na trzy kolejki przed końcem sezonu Elana zajmuje trzecią pozycję w tabeli 2. ligi. W niedzielny wieczór, przy mocno padającym deszczu, nasz zespół wygrał w Chorzowie z Ruchem i przybliżył się do awansu.Torunianie ponownie przystąpili do meczu w osłabionym składzie, nadal bez Filipa Kozłowskiego, który zmaga się z rotawirusem. W podstawowym składzie na boisko wybiegł więc zaledwie 19-letni Bartosz Boniecki, który dopiero w ubiegłym tygodniu został zgłoszony do rozgrywek II ligi, a wcześniej występował w CLJ.Mimo tych przeciwności losu Elana prowadziła już po ośmiu minutach - bramkę dającą prowadzenie zdobył Michał Kołodziejski, dla którego jest to już kolejny gol tej wiosny. Radość torunian nie trwała długo, gdyż trzy minuty później gospodarze wyrównali (trafił Mariusz Idzik). Mimo to jeszcze w pierwszej połowie szala zwycięstwa ostatecznie przechyliła się na toruńską stronę. W 35. minucie po faulu w polu karnym z boiska usunięty został Lukas Duriska, obrońca Ruchu, a Maciej Stefanowicz wykorzystał „jedenastkę”. Grający w dziesiątkę chorzowianie nie zdołali już po raz kolejny wyrównać i wygranaElany stała się faktem.Wyniki innych spotkań również ułożyły się po myśli torunian, którzy w tabeli są obecnie na premiowanym awansem trzecim miejscu. Już 4 maja Elana podejmie GKSBełchatów, do którego po weekendowych meczach traci zaledwie punkt. Ciężar gatunkowy tego spotkania będzie więc olbrzymi, a ewentualna wygrana dla którejkolwiek z drużyn będzie oznaczała wykonanie bardzo dużego kroku do 1. ligi.Ruch Chorzów - Elana Toruń 1:2 (1:2)0:1 Kołodziejski (8), 1:1 Idzik (11), 1:2 Stefanowicz (36 karny)Elana: Nowak – Górka, Onsorge, Kołodziejski, Andrzejewski – Kościelniak, Stefanowicz, Lenartowski, Zagórski, Wołkowicz – Boniecki (65 Lenkiewicz) POLUB NAS NA FACEBOOKU Nie wiesz, jak skorzystać z PLUSA? Kliknij TUTAJ;nf, a dowiesz się więcej![lista][*] Co dostanę w ramach abonamentu?;nf[*] Dlaczego mam płacić za treści w sieci?;nf[*] Najczęstsze pytania;nf[/lista] Marzena Bugała-Azarko
Na trzy kolejki przed końcem sezonu Elana zajmuje trzecią pozycję w tabeli 2. ligi. W niedzielny wieczór nasz zespół wygrał z Ruchem Chorzów i przybliżył się do awansu.