Eliza Megger z Olimpii Grudziądz mistrzynią Polski juniorek w biegach przełajowych!

Eliza Megger (z prawej) z Olimpii została w Łodzi mistrzynią kraju juniorek
Eliza Megger (z prawej) z Olimpii została w Łodzi mistrzynią kraju juniorek Nadesłana
Spory sukces osiągnęła młoda grudziądzka lekkoatletka Eliza Megger. Zawodniczka Olimpii Grudziądz została w weekend mistrzynią Polski w przełajach.

W sobotę Łódźgościła uczestników mistrzostw Polski biegów przełajowych.

Eliza Megger najlepsza wśród juniorek

Wśród juniorek, które rywalizowały na dystansie 4 kilometrów, najlepsza okazała się zawodniczka grudziądzkiej Olimpii Eliza Megger. To nie pierwszy ogólnopolski sukces tej młodej zdolnej biegaczki.

Na starcie w tej konkurencji stanęły 23 biegaczki, wśród których bezkonkurencyjna okazała się grudziądzanka. Przypomnijmy, że lekkoatletka Olimpii na początku tego roku zanotowała inne znaczące osiągnięcie.

Grudziądzanka w lutym złoto okrasiła rekordem

Podczas tegorocznych halowych mistrzostw Polski juniorek młodszych Eliza Megger zdobyła złoty medal w biegu na 2000 metrów, ustanawiając przy tym rekord Polski, który wynosi 6.15,21 sek.

Tamta impreza rozgrywana była w połowie lutego w Spale. Tymczasem triumf w Łodzi w biegach przełajowych wiąże się nie tylko z kolejnym do kolekcji tytułem mistrzowskim, ale również możliwością startu w mistrzostwach Europy.

Biegi w kraju były bowiem kwalifikacją do mistrzostw Starego Kontynentu, które już w grudniu rozgrywane będą we włoskim Chia.