MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Emerytura w lipcu 2024. To świadczenie emerytalne będzie wyższe! Sprawdź wyliczenia w tabeli i ile wyniesie Twoja emerytura po waloryzacji!

redpp
Tyle wyniosły emerytury po marcowej walorzyacji!
Tyle wyniosły emerytury po marcowej walorzyacji! Pixabay
Lipcowa waloryzacja emerytur jest szczególna ze względu na jej wysokość. Docenią to osoby, które właśnie w lipcu zdecydują się przejść na emeryturę. Po czerwcowemu zwaloryzowaniu kapitału emerytalnego zyskają oni nawet kilkaset złotych więcej niż gdyby na emeryturę przeszli dwa miesiące wcześniej! Sprawdź już teraz, ile może wynieść lipcowa emerytura!

Waloryzacja emerytur

Każdego roku w czerwcu Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadza waloryzację kapitału zgromadzonego w ramach składek emerytalnych i rentowych! Dzięki temu na kontach ZUS nagle dochodzi do znacznego skoku zgromadzonych środków. Waloryzowane są wszystkie środki, jakie na koncie zostały zgromadzone do 31 grudnia ubiegłego roku. Po tym czasie podwyżka jest dopisywana do konta ZUS 1 czerwca. Jeśli chcemy skorzystać z wyższego świadczenia, na emeryturę musimy przejść w kolejnym miesiącu. Wtedy jest wliczona podwyżka kapitału. Z tego też powodu waloryzacja lipcowa 2024 wiąże się z wyższymi świadczeniami osób, które wtedy dopiero przejdą na emeryturę!

Gigantyczna waloryzacja kapitału 2024

Za nami olbrzymia waloryzacja kapitału emerytalnego, która wyniosła aż 14,9 procent wartości zgromadzonych środków. W praktyce oznaczało to, że dla wielu przyszłych emerytów świadczenie zwiększyło się nawet o kilkaset złotych!

Dlaczego warto było przeczekać czerwiec? Właśnie wtedy miała miejsce waloryzacja kapitału emerytalnego. Dla osoby z kapitałem na poziomie 500 tys. złotych wzrosłaby ta kwota aż do ponad 574 tys. złotych. W praktyce jest to wzrost gigantyczny. Dla kobiety jest to wzrost świadczenia o ponad 200 złotych. Dla mężczyzn, którzy na emeryturę idą w wieku 65 lat (i przewidywany czas życia jest o wiele krótszy) waloryzacja kapitału jest taka sama. Jednak świadczenia są o wiele wyższe. O ile przy 218,9 miesiąca średniego dalszego życia z kapitałem 500 tys. złotych ich świadczenie wyniosłoby 2284 złote, o tyle po waloryzacji kapitału jest to już 2622 złote. Wzrost jest aż o około 350 złotych!

Prosta zasada zwiększenia emerytury

Chcesz mieć wyższe świadczenie? Emerytura lipcowa najlepiej pokazuje prostą zasadę - im dłużej poczekasz, tym więcej naliczy ZUS!

WAŻNE! Pamiętajcie o możliwości dorobienia do emerytury!

Waloryzacja emerytur 2024 - tabela

Wzrost kapitału dotyczy wyłącznie osób, które jeszcze nie pobierają tego świadczenia. Osoby, które już wcześniej przeszły na emeryturę, nie skorzystały z waloryzacji kapitału. Jeśli jednak dopiero teraz planujesz przejść na emeryturę, warto poczekać do 1 lipca, gdyż po tym czasie świadczenia będą przyznane w o wiele wyższej kwocie!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska