reklama

Emerytury dla nauczycieli: nowy pomysł PiS przed wyborami. Nauczyciele pójdą na wcześniejszą emeryturę?

red.
Emerytury dla nauczycieli: PiS przygotował nowy projekt ustawy, na mocy której niektórzy nauczyciele będą mogli iść wcześniej na emeryturę. Jakie zmiany planowane są w Karcie Nauczyciela i kogo będą dotyczyć? Po jakim okresie pedagodzy będą mogli odejść na wcześniejszą emeryturę? Okazuje się, że rząd PiS ma w planach wprowadzenie nowych i przypadających do gustu starszym nauczycielom zmian odnośnie pójścia na wcześniejszą emeryturę. Ile wyniesie wynagrodzenie nauczycieli w 2020 r.? Jaki wzrost wynagrodzenia otrzymają pedagodzy? Więcej informacji w poniższym artykule.

Emerytura dla nauczycieli. Nauczyciele pójdą wcześniej na emeryturę

Jak podała Dziennik Gazeta Prawna rząd Prawa i Sprawiedliwości przygotował już zmiany w Karcie Nauczyciela. Dzięki nim pedagodzy mogą zyskać szybszą możliwość odejścia na emeryturę.

Polecamy

Ma to nastąpić bez względu na wiek po 30 latach pracy i 20 latach przy tablicy

Jak przyznał Dziennikowi Gazecie Prawnej - Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej, wcześniejsze emerytury dla nauczycieli są analizowane. Zaznaczył jednak, że musiałoby się wiązać z szerszymi zmianami.

Jest jednak mały kruczek w zmianach. Chętni, którzy zdecydowaliby się wcześniej odejść z zawodu muszą to zrobić do 2023 roku. Więcej szczegółów mamy poznać tuż przed wyborami.

Polecamy

Projekt ma być przekazany do konsultacji z organizacjami związkowymi jeszcze w tej kadencji z zapewnieniem, że jeśli PiS wygra wybory, pozwoli nauczycielom skorzystać z uprawnienia, które wcześniej zostało im odebrane. Według szacunków rządowych ekspertów z takiego rozwiązania od razu mogłoby skorzystać ponad 100 tys. pedagogów.

Podwyżki dla nauczycieli w 2020. Ile wynosi pensja nauczyciela?

Aktualnie nauczyciele mogą odejść na emeryturę dopiero po osiągnięciu 60 roku życia w przypadku kobiet i 65 w przypadku mężczyzn. Nauczyciele jednocześnie mają możliwość przejść na tzw. świadczenie kompensacyjne, które jest rodzajem wcześniejszej emerytury. Tu obok stażu pracy wymagany jest odpowiedni wiek (55 lat dla kobiet i 58 lat dla mężczyzn).
100 tys. chętnych.

PiS chce także zmniejszenia biurokracji w szkołach i tym samym odciążyć nauczycieli od dodatkowych obowiązków. Nauczyciel miałby od wprowadzenia zmian wykonywać jedynie kilka czynności biurokratycznych, a większość z nich ma spoczywać na dyrektorach i pracownikach administracyjnych.

Kolejną z obietnic PiS dla nauczycieli jest podwyżka pensji w przyszłym roku. Wzrost wynagrodzeń nauczycieli w 2020 roku ma osiągnąć 6 proc. Ma to nastąpić najpóźniej od września przyszłego roku.

Niestety takie zapowiedzi podwyżek nie satysfakcjonują związków oświatowych, które domagają się wzrostu płac o 15 proc.

Żłobki tylko dla szczepionych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 297

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
10 grudnia, 9:38, Gość:

Ludzie z ponad 40 letnim czasem opłacania zus nie mogą przejść na emerytury,a tu następne przywileje !!! To są na to pieniądze???Panie Broniarz nie pozwól na te głodowe emerytury,no bo ile można mieć po 20 kilku latach płacenia na zus?!! Przecież to elita narodu!!!

10 grudnia, 14:32, Gość:

Pani w szkole mówiła że życie na czyjś koszt to pasożytnictwo! Czy to prawda???

Żałosne to.!Ludzie wykształceni nie pytają kto na to zarobi? Są w Polsce ludzie którzy przez ponad 40 lat opłacają zus i nie mogą przejść na emeryturę!!M oże zanim dacie następne przywileje pomyślicie o tych osobach!!!

G
Gość
8 grudnia, 15:11, Gość:

Będą mieć głodówe emerytury po takim stażu pracy

8 grudnia, 15:16, Gość:

Nauczyciele idą wcześniej to muszą mieć głodówe emerytury bo dorobia nieźle na korepetycjach

9 grudnia, 23:12, Gość:

tak, zarobią Ci Nauczyciele: przedszkola, w-fu, nauczania wczesnoszkolnego, wychowawcy internatu,nauczyciele plastyki, muzyki, religii i WDŻ ( już widzę kolejki dzieci z rodzicami )

Chcielibyście i bez podatku

G
Gość

Jeśli ten numer przejdzie a emerytury stażowe 35/40 nie to powiem co myślę.!! A poważnie byłby to skandal i kpina z ludzi płacących składki przez ponad 40 lat!!! Czy uprzywilejowani emeryci wiedzą jak nazywa się życie na koszt innych??? Pasoży.......wo!!!

G
Gość
10 października, 07:12, Muniek:

Nauczyciele grupa społeczna która najmniej pracuje w ciagu roku 70 dni urlopu plus 14 dni ferii zimowych i w ciągu całej kariery 3 lata urlopu dla poprawienia zdrowia. Polscy nauczyciele pracują najkrócej w calej Europie i na świecie są w czołówce i chcą emeryturę niewiadomo jaką a o korepetycjach bez paragonu nie wspomnę

10 października, 13:51, Gość:

Muniek dlatego kończę pracę w szkole o 14.30. W domu jestem ok. 15.00, szybko robię jakiś obiad dla męża i dzieci, a następnie biorę stertę klasówek i siedzę z nimi do 19.00. O 19.00 krem kolację. Zmieniam dwa słowa z mężem lub dziećmi po czym ponownie zamykam się w swoim pokoiku żeby stworzyć śmieszny protokół z zebrania np. komisji ds. wychowawczych, lub napisać np. analizę oceny sytuacji wychowawczej. Oczywiście pracuje przy tym gdzieś do 22.00, nie kończę to w danym dniu ponieważ muszę się przygotować do zajęć na następny dzień. Kładę się spać ok. 23.30. I tak w koło, cały tydzień. Dla rodziny mam wolne tylko w sobotę, bo niedzielę muszę poświęcić na sprawdziany, kartkówki, wypracowania, protokoły, analizy, i wiele wiele innych rzeczy, które robię tylko na rzecz szkoły i dzieci. Jestem polonistyką. Nie mów mi więc że pracuje najkrócej.

25 października, 12:05, Gość:

Codzienine sprawdzasz 4 godziny klasówki może masz problem z czytaniem

25 października, 13:09, Gość:

PEWNIE UCZNIOWIE MODLĄ SIĘ O PANI WCZEŚNIEJSZĄ EMERYTURĘ BO KLASÓWKI CODZIENNIE .ZGROZO.

25 października, 20:04, Gość:

kolejny wszystkowiedzący debil - ja robię 7 prac klasowych w 6 klasach, to daje 42 prace klasowe rocznie razy 30 uczniów czyli 1200 klasówek do sprawdzenia - sprawdź choć jedną, wtedy się wypowiadaj... a gdzie kartkówki i inne formy sprawdzania wiedzy?

25 października, 23:23, nauczyciel:

zapraszam do szkol, LO po 34 uczniow na klase, hałas w klasie przekracza wszystkie mozliwe normy, niektóre dzieciaki bez przerwy musza mielic jezorem po to aby na koniec lekcji zawy©c Pani Ja tu nic nie rozumiem, Pani nie umie tlumaczyc, Sprawdziany to razy 34 razy 2 strony nie tylko do przeczytania ale i do wypunktowania razy 10 klas. Zero szacunku dla nauczycieli, wulgaryzm i arogancja jest na porzadku dziennym, pyskowanie ale nic dziwnego wystarczy posluchac rodzicow na wywiadowce i wszystko jest jasne po kim corcia ma to pyskowanie

24 listopada, 21:25, Gość:

nie trzeba pracowac w szkole sredniej, bp w podsrawowce jest to samo. RODZICE WYCHOWUJCIE dzieci, to przyszlosc naszego kraju.

9 grudnia, 23:22, Gość:

Muniek- weź się do roboty i pracuj jako nauczyciel, to porozmawiamy

Nauczyciele do prywatnych szkół tam was nauczą pracy

G
Gość
8 grudnia, 13:47, MY NAUCZYCIELE:

MY NAUCZYCIELE WIERZYMY TYLKO W PANA PREZESA PIS-U , PANA PREZYDENTA , PANA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ !!!

BRAWO PANIE PREZESIE PIS-U PANIE PREZYDENCIE , PANIE MINISTRZE EDUKACJI NARODOWEJ I O TO CHODZIŁO I CHODZI PRZYWRÓCENIE NAUCZYCIELOM EMERYTURY PO 30 LATACH PRACY NIE PATRZĄC NA WIEK .

TERAZ TYLKO POWINNO BYĆ PRZYWRÓCENIE NAUCZYCIELOM EMERYTURY PO 30 LATACH PRACY NIE PATRZĄC NA WIEK – WSZYSCY JAK JEDEN GDY BĘDĄ NOWE WYBORY NA PANA PREZYDENTA POPRZEMY TYLKO PANA PREZYDENTA NIKOGO WIĘCEJ -------WEJDZIE TYLKO PAN PREZYDENT I WYBORY MA WYGRANE . COFNIĘCIE Z POWROTEM TAK JAK BYŁO KIEDYŚ Z PRZED 2008 ROKU.CYT …„TEN PRZYWILEJ ZOSTAŁ NAUCZYCIELOM ODEBRANY W 2008 r.” ŚWIĘTE SŁOWA PANA PREZESA PIS-U TO BARDZO DOBRY POMYSŁ I TYLKO PAN PREZYDENT ZOSTANIE DZIĘKI NAUCZYCIELOM CZEGO MY NAUCZYCIELE BARDZO SOBIE TEGO ŻYCZYMY I PANU PREZYDENTOWI ŚWIAT IDZIE Z POSTĘPEM TRZEBA SOBIE POLEPSZAĆ A NIE UTRUDNIAĆ NAUCZYCIELOM TEN PRZYWILEJ SIĘ W 100 PROCENTACH NALEŻY NAWET PO 20 LATACH PRACY JESTEŚCIE WSPANIALI DZIĘKUJEMY…. DZIĘKUJEMY NAUCZYCIELE

A PANA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ PROSIMY O POPARCIE MYŚLIMY ŻE PAN MINISTER JEST ZA NAUCZYCIELAMI ABY PO 30 LATACH NAUCZYCIELE MIELI TEN PRZYWILEJ PONIEWAŻ ZOSTAŁ IM ZABRANY I NIE ODMÓWI RÓWNIEŻ Z GÓRY MY NAUCZYCIELE DZIĘKUJEMY…. DZIĘKUJEMY PANU PREZESOWI PIS-U , PANU PREZYDENTOWI , PANU MINISTROWI EDUKACJI NARODOWEJ !!!

9 grudnia, 23:16, Gość:

Dziękuję za te słowa. Nauczyciele w Polsce zostali oszukani i wierzę, że przywrócą nam emerytury . Po 24 latach pracy jako nauczyciel zabrano mi prawo do emerytury po 30 latach pracy.

10 grudnia, 16:15, Gość:

Idź do Biedronki

10 grudnia, 17:09, Gość:

Oszukani to kpiny wakacje roczny urlop płatny okres po zwolnieniu na szukanie pracy płatny wakacje ferie itp Gdzie tak jest

I z budżetu płatne a budżet to my ludzie pracujący 35 lat i dluzej

G
Gość
8 grudnia, 13:47, MY NAUCZYCIELE:

MY NAUCZYCIELE WIERZYMY TYLKO W PANA PREZESA PIS-U , PANA PREZYDENTA , PANA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ !!!

BRAWO PANIE PREZESIE PIS-U PANIE PREZYDENCIE , PANIE MINISTRZE EDUKACJI NARODOWEJ I O TO CHODZIŁO I CHODZI PRZYWRÓCENIE NAUCZYCIELOM EMERYTURY PO 30 LATACH PRACY NIE PATRZĄC NA WIEK .

TERAZ TYLKO POWINNO BYĆ PRZYWRÓCENIE NAUCZYCIELOM EMERYTURY PO 30 LATACH PRACY NIE PATRZĄC NA WIEK – WSZYSCY JAK JEDEN GDY BĘDĄ NOWE WYBORY NA PANA PREZYDENTA POPRZEMY TYLKO PANA PREZYDENTA NIKOGO WIĘCEJ -------WEJDZIE TYLKO PAN PREZYDENT I WYBORY MA WYGRANE . COFNIĘCIE Z POWROTEM TAK JAK BYŁO KIEDYŚ Z PRZED 2008 ROKU.CYT …„TEN PRZYWILEJ ZOSTAŁ NAUCZYCIELOM ODEBRANY W 2008 r.” ŚWIĘTE SŁOWA PANA PREZESA PIS-U TO BARDZO DOBRY POMYSŁ I TYLKO PAN PREZYDENT ZOSTANIE DZIĘKI NAUCZYCIELOM CZEGO MY NAUCZYCIELE BARDZO SOBIE TEGO ŻYCZYMY I PANU PREZYDENTOWI ŚWIAT IDZIE Z POSTĘPEM TRZEBA SOBIE POLEPSZAĆ A NIE UTRUDNIAĆ NAUCZYCIELOM TEN PRZYWILEJ SIĘ W 100 PROCENTACH NALEŻY NAWET PO 20 LATACH PRACY JESTEŚCIE WSPANIALI DZIĘKUJEMY…. DZIĘKUJEMY NAUCZYCIELE

A PANA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ PROSIMY O POPARCIE MYŚLIMY ŻE PAN MINISTER JEST ZA NAUCZYCIELAMI ABY PO 30 LATACH NAUCZYCIELE MIELI TEN PRZYWILEJ PONIEWAŻ ZOSTAŁ IM ZABRANY I NIE ODMÓWI RÓWNIEŻ Z GÓRY MY NAUCZYCIELE DZIĘKUJEMY…. DZIĘKUJEMY PANU PREZESOWI PIS-U , PANU PREZYDENTOWI , PANU MINISTROWI EDUKACJI NARODOWEJ !!!

9 grudnia, 23:16, Gość:

Dziękuję za te słowa. Nauczyciele w Polsce zostali oszukani i wierzę, że przywrócą nam emerytury . Po 24 latach pracy jako nauczyciel zabrano mi prawo do emerytury po 30 latach pracy.

10 grudnia, 16:15, Gość:

Idź do Biedronki

Oszukani to kpiny wakacje roczny urlop płatny okres po zwolnieniu na szukanie pracy płatny wakacje ferie itp Gdzie tak jest

G
Gość
8 grudnia, 13:47, MY NAUCZYCIELE:

MY NAUCZYCIELE WIERZYMY TYLKO W PANA PREZESA PIS-U , PANA PREZYDENTA , PANA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ !!!

BRAWO PANIE PREZESIE PIS-U PANIE PREZYDENCIE , PANIE MINISTRZE EDUKACJI NARODOWEJ I O TO CHODZIŁO I CHODZI PRZYWRÓCENIE NAUCZYCIELOM EMERYTURY PO 30 LATACH PRACY NIE PATRZĄC NA WIEK .

TERAZ TYLKO POWINNO BYĆ PRZYWRÓCENIE NAUCZYCIELOM EMERYTURY PO 30 LATACH PRACY NIE PATRZĄC NA WIEK – WSZYSCY JAK JEDEN GDY BĘDĄ NOWE WYBORY NA PANA PREZYDENTA POPRZEMY TYLKO PANA PREZYDENTA NIKOGO WIĘCEJ -------WEJDZIE TYLKO PAN PREZYDENT I WYBORY MA WYGRANE . COFNIĘCIE Z POWROTEM TAK JAK BYŁO KIEDYŚ Z PRZED 2008 ROKU.CYT …„TEN PRZYWILEJ ZOSTAŁ NAUCZYCIELOM ODEBRANY W 2008 r.” ŚWIĘTE SŁOWA PANA PREZESA PIS-U TO BARDZO DOBRY POMYSŁ I TYLKO PAN PREZYDENT ZOSTANIE DZIĘKI NAUCZYCIELOM CZEGO MY NAUCZYCIELE BARDZO SOBIE TEGO ŻYCZYMY I PANU PREZYDENTOWI ŚWIAT IDZIE Z POSTĘPEM TRZEBA SOBIE POLEPSZAĆ A NIE UTRUDNIAĆ NAUCZYCIELOM TEN PRZYWILEJ SIĘ W 100 PROCENTACH NALEŻY NAWET PO 20 LATACH PRACY JESTEŚCIE WSPANIALI DZIĘKUJEMY…. DZIĘKUJEMY NAUCZYCIELE

A PANA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ PROSIMY O POPARCIE MYŚLIMY ŻE PAN MINISTER JEST ZA NAUCZYCIELAMI ABY PO 30 LATACH NAUCZYCIELE MIELI TEN PRZYWILEJ PONIEWAŻ ZOSTAŁ IM ZABRANY I NIE ODMÓWI RÓWNIEŻ Z GÓRY MY NAUCZYCIELE DZIĘKUJEMY…. DZIĘKUJEMY PANU PREZESOWI PIS-U , PANU PREZYDENTOWI , PANU MINISTROWI EDUKACJI NARODOWEJ !!!

9 grudnia, 23:16, Gość:

Dziękuję za te słowa. Nauczyciele w Polsce zostali oszukani i wierzę, że przywrócą nam emerytury . Po 24 latach pracy jako nauczyciel zabrano mi prawo do emerytury po 30 latach pracy.

Idź do Biedronki

G
Gość
8 grudnia, 13:47, MY NAUCZYCIELE:

MY NAUCZYCIELE WIERZYMY TYLKO W PANA PREZESA PIS-U , PANA PREZYDENTA , PANA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ !!!

BRAWO PANIE PREZESIE PIS-U PANIE PREZYDENCIE , PANIE MINISTRZE EDUKACJI NARODOWEJ I O TO CHODZIŁO I CHODZI PRZYWRÓCENIE NAUCZYCIELOM EMERYTURY PO 30 LATACH PRACY NIE PATRZĄC NA WIEK .

TERAZ TYLKO POWINNO BYĆ PRZYWRÓCENIE NAUCZYCIELOM EMERYTURY PO 30 LATACH PRACY NIE PATRZĄC NA WIEK – WSZYSCY JAK JEDEN GDY BĘDĄ NOWE WYBORY NA PANA PREZYDENTA POPRZEMY TYLKO PANA PREZYDENTA NIKOGO WIĘCEJ -------WEJDZIE TYLKO PAN PREZYDENT I WYBORY MA WYGRANE . COFNIĘCIE Z POWROTEM TAK JAK BYŁO KIEDYŚ Z PRZED 2008 ROKU.CYT …„TEN PRZYWILEJ ZOSTAŁ NAUCZYCIELOM ODEBRANY W 2008 r.” ŚWIĘTE SŁOWA PANA PREZESA PIS-U TO BARDZO DOBRY POMYSŁ I TYLKO PAN PREZYDENT ZOSTANIE DZIĘKI NAUCZYCIELOM CZEGO MY NAUCZYCIELE BARDZO SOBIE TEGO ŻYCZYMY I PANU PREZYDENTOWI ŚWIAT IDZIE Z POSTĘPEM TRZEBA SOBIE POLEPSZAĆ A NIE UTRUDNIAĆ NAUCZYCIELOM TEN PRZYWILEJ SIĘ W 100 PROCENTACH NALEŻY NAWET PO 20 LATACH PRACY JESTEŚCIE WSPANIALI DZIĘKUJEMY…. DZIĘKUJEMY NAUCZYCIELE

A PANA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ PROSIMY O POPARCIE MYŚLIMY ŻE PAN MINISTER JEST ZA NAUCZYCIELAMI ABY PO 30 LATACH NAUCZYCIELE MIELI TEN PRZYWILEJ PONIEWAŻ ZOSTAŁ IM ZABRANY I NIE ODMÓWI RÓWNIEŻ Z GÓRY MY NAUCZYCIELE DZIĘKUJEMY…. DZIĘKUJEMY PANU PREZESOWI PIS-U , PANU PREZYDENTOWI , PANU MINISTROWI EDUKACJI NARODOWEJ !!!

9 grudnia, 23:16, Gość:

Dziękuję za te słowa. Nauczyciele w Polsce zostali oszukani i wierzę, że przywrócą nam emerytury . Po 24 latach pracy jako nauczyciel zabrano mi prawo do emerytury po 30 latach pracy.

Zapraszam do prywatnej S, kotły tam będzie wszystko

G
Gość
23 października, 15:47, Gratulacje narodzie:

Chcą się pozbyć nauczycieli po uniwersytetach, zatrudnią tych po szkole Rydzyka, następnie dadzą podwyżki i rząd dusz zapewniony.

24 listopada, 21:34, Gość:

nikt nie pozbywa sie nauczycieli, a nalezy stwierdzic, ze sa dobrze wyksztalceni i pracuja rzetelnie bez wzgledu na ukonczenie roznych typow uczelni

8 grudnia, 20:55, Gość:

Wątpię w rzetelność nauczania które prowadzi do korepetycji

9 grudnia, 23:18, Gość:

Zapraszam do zawodu, szkoły czekają na wykształconych

10 grudnia, 13:15, Gość:

Tylko nie ma dla nich miejsc bo osadzaja swoich

Zapraszam do szkół prywatnych tam nie ma karty nauczyciela i przywilejow

G
Gość
23 października, 15:47, Gratulacje narodzie:

Chcą się pozbyć nauczycieli po uniwersytetach, zatrudnią tych po szkole Rydzyka, następnie dadzą podwyżki i rząd dusz zapewniony.

24 listopada, 21:34, Gość:

nikt nie pozbywa sie nauczycieli, a nalezy stwierdzic, ze sa dobrze wyksztalceni i pracuja rzetelnie bez wzgledu na ukonczenie roznych typow uczelni

8 grudnia, 20:55, Gość:

Wątpię w rzetelność nauczania które prowadzi do korepetycji

9 grudnia, 23:18, Gość:

Zapraszam do zawodu, szkoły czekają na wykształconych

A co nauczyciele na urlopie rocznym 100 procent płatnym gdzie tak jest

G
Gość
23 października, 15:47, Gratulacje narodzie:

Chcą się pozbyć nauczycieli po uniwersytetach, zatrudnią tych po szkole Rydzyka, następnie dadzą podwyżki i rząd dusz zapewniony.

24 listopada, 21:34, Gość:

nikt nie pozbywa sie nauczycieli, a nalezy stwierdzic, ze sa dobrze wyksztalceni i pracuja rzetelnie bez wzgledu na ukonczenie roznych typow uczelni

8 grudnia, 20:55, Gość:

Wątpię w rzetelność nauczania które prowadzi do korepetycji

9 grudnia, 23:18, Gość:

Zapraszam do zawodu, szkoły czekają na wykształconych

Żeby tak uczyć nie trzeba mieć aż takiego wyksztalceni Więcej zadawać prac do domu nsjorepetycje Angażować rodziców Wolne w czasie roku szkolnego Jakie wykształcenie,

G
Gość
8 grudnia, 15:11, Gość:

Będą mieć głodówe emerytury po takim stażu pracy

9 grudnia, 23:19, Gość:

Dziękuję za troskę. Nauczyciel

Do Biedronki na kasę przecież wg nauczycieli tu lepiej i przestańcie narzekać WSTYD

G
Gość
10 grudnia, 9:38, Gość:

Ludzie z ponad 40 letnim czasem opłacania zus nie mogą przejść na emerytury,a tu następne przywileje !!! To są na to pieniądze???Panie Broniarz nie pozwól na te głodowe emerytury,no bo ile można mieć po 20 kilku latach płacenia na zus?!! Przecież to elita narodu!!!

Pani w szkole mówiła że życie na czyjś koszt to pasożytnictwo! Czy to prawda???

G
Gość

Płakali nauczyciele że w biedronce lepiej płacą Zapraszam dużo jest miejsc pracy Spokojnie dorobić do 35 lat pracy

G
Gość
8 grudnia, 15:11, Gość:

Będą mieć głodówe emerytury po takim stażu pracy

8 grudnia, 15:16, Gość:

Nauczyciele idą wcześniej to muszą mieć głodówe emerytury bo dorobia nieźle na korepetycjach

9 grudnia, 23:12, Gość:

tak, zarobią Ci Nauczyciele: przedszkola, w-fu, nauczania wczesnoszkolnego, wychowawcy internatu,nauczyciele plastyki, muzyki, religii i WDŻ ( już widzę kolejki dzieci z rodzicami )

Nie możecie wszyscy zmień kierunek do biedronki

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3