Euro 2016. Irlandia zremisowała ze Szwecja w pierwszym meczu grupy E

AIP, (sop)
AIP
Po bramce Wesa Hoolahana Irlandia długo prowadziła na Stade de France, ale jedna akcja Zlatana Ibrahimovicia uratowała Szwedów przed porażką.

Początek meczu był nudny. Im dłużej trwała jednak pierwsza połowa, tym wyraźniejsza była przewaga zespołu żywiołowo dopingowanego przez kibiców z Zielonej Wyspy.

W drugiej połowie napór Irlandczyków wzrósł i przyniosło to niemal natychmiastowy efekt, bo trzy minuty po wznowieniu gry udało im się trafić w końcu do siatki. Kapitalną akcją prawą stroną popisał się Seamus Coleman, minął rywala, dośrodkował, a Wesley Hoolahan uderzył bez przyjęcia. Andreas Isaksson był bez szans.

Chwilę później mogło być 1:1. Po rzucie rożnym i odbiciu piłki przez Darrena Randolpha Emil Forsberg strzelił jednak obok słupka.

Szwedzi szukali kolejnych okazji, wydawało się jednak, że uskrzydleni prowadzeniem i dopingiem Irlandczycy nie pozwolą już sobie wydrzeć zwycięstwa. Tym bardziej, że mieli kolejne okazje do podwyższenia prowadzenia.

W 71. minucie błysnął jednak w końcu Ibrahimović. Po jego rajdzie i dośrodkowaniu z lewej strony pola karnego próbujący wybijać piłkę Clark wpakował ją głową do własnej bramki.

Irlandia - Szwecja 1:1 (0:0). 1:0 Wesley Hoolahan (48), 1:1 Ciaran Clark (71, samobójcza)

Irlandia: Randolph - Coleman, O’Shea, Clark, Brady - James McCarthy (żk; 85, McGeady), Whelan (żk), Hendrick - Hoolahan (78, Keane) - Walters (63, McClean), Long

Szwecja: Isaksson - Lustig (45, E. Johansson), Lindelöf (żk), Granqvist, M. Olsson - Seb Larsson, Lewicki (86, Ekdal), Källström, Forsberg - Berg (59, Guidetti), Ibrahimović