POLECAMY
QUIZY

Sprawdź się i rozwiąż QUIZ! Jak sobie poradzisz?

Rozwiń
Europejski koncern wyremontuje "žjedynkę"

Europejski koncern wyremontuje "žjedynkę"

gs

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Koncern STRABAG wyremontuje fragment włocławskiego odcinka krajowej „jedynki”, od mostu na Zgłowiączce do ulicy Nowomiejskiej. Dostanie za to blisko 39,5 mln złotych.

Koncern STRABAG wyremontuje fragment włocławskiego odcinka krajowej „jedynki”, od mostu na Zgłowiączce do ulicy Nowomiejskiej. Dostanie za to blisko 39,5 mln złotych.


46 mln złotych planował wydać na tę inwestycję włocławski ratusz. Przetarg na modernizację odcinka ulicy Okrzei rozstrzygnięto wczoraj. Modernizacją drogi chciało zająć się pięć firm.


- Najdroższą ofertę, na kwotę ponad 43,6 mln zł złożyła firma EUROVIA Polska SA z Kobierzyc - informuje Monika Budzeniusz, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.


Przypomnijmy: przedmiotem inwestycji są roboty drogowe, czyli budowa i przebudowa nawierzchni jezdni, tak zwanych ciągów pieszo-rowerowych, zjazdów oraz zatok autobusowych wraz z wiatami przystankowymi.


Wiele zadań


Wykonawca zajmie się także robotami kanalizacyjnymi – budową i przebudową kolektorów i kanałów deszczowych wraz z budową wylotu do rzeki Zgłowiączki. Roboty elektryczne będą polegały na budowie i przebudowie oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej wraz z zasilaniem.


Rok poczekamy


Zbudowana zostanie kanalizacja teletechniczna pod sieć teleinformatyczną i wyremontowane przejścia podziemne przy dworcu PKP/PKS. W wybranych budynkach wzdłuż trasy wymieniona będzie stolarka okienna.


Wykonawca będzie musiał zagospodarować istniejący drzewostan i ziemie urodzajną.


Ponadto wykonane zostanie oznakowanie pionowe i poziome wraz z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu.Niezbędna jest również przebudowa istniejącej infrastruktury technicznej, kolidująca z projektowanym układem drogowym.


Wkrótce powinna zostać podpisana umowa z wykonawcą inwestycji. Remont drogi rozpocznie się najwcześniej w październiku. Zakończenie planowane jest na 31 października przyszłego roku.


Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo