TB
Ewa Swoboda i Pia Skrzyszowska awansowały do półfinałów na 60 m podczas HMŚ w Belgradzie grzegorz olkowski / polska press
Zgodnie z planem Ewa Swoboda oraz Pia Skrzyszowska awansowały do biegów półfinałowych na 60 m podczas halowych mistrzostw świata, które odbywają się w Belgradzie. Jeszcze dziś mogą walczyć o medale.

Ewa Swoboda w tym sezonie biega na 60 m najszybciej na świecie. Już trzy razy zdążyła poprawić rekord Polski. Podczas halowych mistrzostw Polski w Toruniu przebiegła dystans w 6,99 s. Ten wynik daje jej dziesiąte miejsce w tabeli wszech czasów. Tak szybko nie biegał nikt od 2018 r. Podczas halowych mistrzostw świata w Belgradzie wygrała swój bieg eliminacyjny z czasem 7,10 s.

Do półfinału pewnie weszła także Pia Skrzyszowska. 20-letnia warszawianka w swoim biegu zajęła drugie miejsce. Finiszowała z czasem 7,23 s. Wygrała Jamajka Briana Williams - 7,06 s.

To nie koniec emocji na dystansie 60 m. Jeszcze w piątek odbędą się półfinały, a następnie finał. Obie fazy odbędą się jednak w sesji wieczornej. Półfinały rozpoczną się o godz. 18.10. Finał zaplanowano na godz. 20.55.