Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Energa Toruń rozgromiła PGE MKK Siedlce aż 121:63 w meczu...

Fenomenalny mecz Katarzynek. Koszykarki Energi rozbiły PGE MKK Siedlce [ZDJĘCIA]

Energa Toruń rozgromiła PGE MKK Siedlce aż 121:63 w meczu 21. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Katarzynki już do przerwy miały 30 punktów przewagi.

We wcześniejszej części sezonu Energa dwukrotnie mogła się pochwalić zdobyciem co najmniej 100 punktów w meczu. W sobotni wieczór torunianki bardzo szybko pokazały, że mają zamiar pokusić się o przekroczenie tej granicy po raz kolejny. W samej tylko drugiej kwarcie Katarzynki rzuciły 36 punktów.

Energa była lepsza od PGE MKK pod każdym względem. Trener gości dał szansę gry ośmiu zawodniczkom, ale przez co najmniej dziesięć minut zagrała tylko szóstka. Stefan Svitek, szkoleniowiec Energi, rotował natomiast znacznie szerszym składem - swoje punkty rzuciło jedenaście torunianek. Katarzynki szukały kolejnych celnych rzutów do końca meczu, nawet przy już bardzo wysokim prowadzeniu.

121 punktów to nie tylko tegoroczny rekord Energi, ale jednocześnie wyrównanie najlepszego wyniku naszej drużyny w historii jej startów w najwyższej klasie rozgrywkowej - równie okazałym dorobkiem Katarzynki mogły się pochwalić 8 lat temu w meczu z ŁKS-em Łódź.

Energa Toruń - PGE MKK Siedlce 121:63
25:13, 36:18, 30:18, 30:14

Energa: Stankiewicz 19 (2), Begić 16, Kunek 15, Trzeciak 12 (2), Svaryte 12 oraz Harris 15 (2), Brezinova 13 (2), Tłumak 8 (2), Schmidt 6 (1), Skobel 4, Diawakana 1

Zdjęcia z meczu i trybun --->

"Serce z drugiej ręki": pasjonaci koszulek piłkarskich szerzą dobro poprzez licytacje