Feralna minuta! KH Energa Toruń rozpoczyna play off od porażki

Joachim Przybył
To była piąta z rzędu porażka KH Energa z JKH GKS
To była piąta z rzędu porażka KH Energa z JKH GKS Grzegorz Olkowski
Torunianie pierwsi strzelili bramkę w play off, ale potem na lodowisku rządził mistrz Polski z Jastrzębia, a KH Energa gole tracił nawet w liczebnej przewadze. W czwartek meczu numer dwa o półfinał Polskiej Hokej Ligi.

JKH GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Bramki: 0:1 Syty - Zając, Rożkow (2:51), 1:1 Sevcenko - Razgals (5:42), 2:1 Paś - Pavlovs (20:50), 3:1 Kalns - Paś (21:37), 4:1 Paś - Kalns (41:34), 5:1 Razgals (55:34)
KH ENERGA: Studziński - Szkodenko, Jaworski, Kogut, Arrak, M. Kalinowski - Kuraszow, Szkrabow, Vasjonkin, M. Kalinowski, Huhdanpaa - Kozłow, Rodionow, Limma, Karczocha, Szabanow - Bajwenko, Olszewski, Zając, Rożkow, Syty.

Play off rozpoczął się świetnie dla toruńskiej drużyny. W 3. minucie prowadzenie gościom dała czwarta formacja. Torunianie wygrali bulik, a Syty bez namysłu przymierzył pod poprzeczkę. Podrażniony mistrz Polski od razu zabrał się do odrabiania strat, a Mateusz Studziński musiał się mocno uwijać między słupkami. To była tercja gospodarzy, a już po trzech minutach wyrównał Arturs Sevcenko.

Druga tercja zaczęła się fatalnie: w niespełna minutą gospodarze zdobyli dwa gole, za drugim razem wykorzystując grę w liczebnej przewadze. Torunianie za to nie wykorzystali sytuacji, gdy na ławce kar wylądował Vitalijs Pavlovs. Gospodarze w tej tercji zaczęli już bardziej szanować krążek, a torunianom brakowało pomysłów na skuteczne ataki.

Od początku ostatniej tercji torunianie znowu musieli radzić sobie w czwórkę po karze dla Adriana Jaworskiego i po raz drugi JKH GKS nie zmarnował okazji. Do końca kary obrońcy KH Energa było wtedy tylko kilkanaście sekund...

Ostatecznie dobił torunian w końcówce Frenks Razgals. Strzelił piątego gola dla gospodarzy, którzy grali już w czwórkę po karze meczu dla Patryka Pelaczyka.
Drużyny w ćwierćfinale rywalizują do czterech zwycięstw. Dziś drugi mecz w Jastrzębiu (godz. 18.00), w niedzielę i poniedziałek dwa kolejne spotkania na Tor-Torze.