Finał Pucharu Polski Arka Gdynia Legia Warszawa LIVE NA ŻYWO...

Finał Pucharu Polski Arka Gdynia Legia Warszawa LIVE NA ŻYWO ONLINE. Gdzie oglądać Arka - Legia transmisja tv stream online?

2 1 połowa

• Legia wygrała ten mecz doświadczeniem. Po czerwonej kartce dla przeciwnika trochę się rozluźnili, ale zdołali dowieźć zwycięstwo! Wojskowi dalej walczą o dublet w tym sezonie!

• Koniec! Legia Warszawa wygrywa Puchar Polski po raz 19 w swojej historii!

• Chwila dekoncentracji obrony Legii i Dawid Sołdecki pakuje piłkę do bramki po bardzo długim dograniu z rzutu autowego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Dawid Sołdecki daje jeszcze nadzieje Arce Gdynia!

• Eduardo bardzo źle dogrywa w pole karne i strata piłki.

• Damagoj Antolić wyszedł sam na sam z bramkarzem Arki, ale tym razem to Steinbors był górą!

• Aż 10 minut doliczone. Wszystko konsekwencją zachowania kibiców.

• Na ostatnie minuty na murawie melduje się Eduardo Da Silva. Zmienia Michała Kucharczyka.

• Cafu uderza z 20 metra, ale trafia w swojego rywala.

• Ależ znakomity strzał z wolnego Sebastiana Szymańskiego! Zabrakło dosłownie kilku centymetrów, a młody pomocnik Legii zdjąłby pajęczynę z okienka bramki!

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Arki. Tym razem jednak strzał Szymańskiego został spokojnie zablokowany.

• Znowu przerwa w grze. Na murawie wylądowały race i petardy.

• Takie zagrania powinny się kończyć bardzo długim zawieszeniem.....

• Roszada także w Legii. Strzelec pierwszej bramki - Jarosław Niezgoda opuszcza murawę, a melduje się na niej Kasper Hamalainen.

• Adam Marciniak wchodzi w miejsce Michała Nalepy.

• Jarosław Niezgoda uderza głową tuż nad bramką Arki.

• Po weryfikacji VAR Piotr Lasyk wyciąga czerwoną kartkę! Grzegorz Piesio musiał wylecieć z boiska! To cud, że nie złamał Szymańskiemu nogi...

• Grzegorz Piesio bardzo brzydko fauluje Sebastiana Szymańskiego! To był brutalny atak! Oby nic poważnego nie stało się młodemu zawodnikowi Legii.

• Miroslav Radović schodzi z boiska i żegnany jest gromkimi brawami. W jego miejsce wchodzi Sebastian Szymański!

• Piotr Lasyk nakazuje grać dalej! Wracamy do meczu!

• Mecz wstrzymany. Bardzo ograniczona widoczność, a jest to skutkiem odpalenia środków pirotechnicznych.

• Michał Nalepa zauważył wysuniętego Radosława Cierzniaka i notuje obiecującą próbę strzału z bardzo daleko. Zabrakło naprawdę niewiele.

• Potężne uderzenie Cafu sprzed pola karnego! Piłka minimalnie mija poprzeczkę bramki Steinborsa!

• Dobra akcja Arki, zakończona zablokowanym strzałem Siemaszki.

• Siemaszko nie opanował zagranej futbolówki i przejmuje ją Phillips.

• Od środka drugie 45 minut rozpoczęli Gdynianie.

• Na drugą połowę nie wybiegł również Andrij Bohdanow. W jego miejsce wszedł Grzegorz Piesio.

• Podwójna zmiana w ekipie Arki Gdyni! Maciej Jankowski schodzi, a w jego miejsce Rafał Siemaszko!

• Legia jedną nogą jest już przy 19 trofeum za zdobycie Pucharu Polski! Wojskowi są drużyną lepszą, bardziej konkretną. Ciężko jest spodziewać się, że Arka zdoła jeszcze wygrać ten mecz.

• Koniec pierwszej części meczu!

• Dobre uderzenie z dystansu Bogadnowa, lecz Radosław Cierzniak stanął na wysokości zadania.

• Michał Nalepa ogląda żółtą kartkę za faul na Radoviciu.

• Bardzo dobra, szybka wymiana podań Legionistów. Dobrze ustawieni defensorzy Arki zwalniają jednak akcję swoich przeciwników.

• Radosław Cierzniak notuje niepewne wyjście z bramki. Na szczęście dla jego drużyny zdążył wrócić i opanować sytuację.

• To było bardzo słabe dośrodkowanie z rzutu wolnego autorstwa Cafu. Portugalczyk mógł tylko przeprosić swoich kolegów.

• Mateusz Szwoch oddaje strzał, ale pewnie broni Radosław Cierzniak.

• Michał Marcjanik popełnia fatalny błąd. Na podobnym poziomie co wczorajszy kiks Svena Ulreicha! Cafu tylko spokojnie dobił piłkę z ok. 7 metra! Legia pewnie zmierza po końcowy triumf!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Cafu wykorzystuje błąd defensywy rywala!

• Ależ walka pomiędzy Helstrupem, a Niezgodą. Stoper Arki był jednak dużo silniejszy od strzelca pierwszej bramki.

• Zamieszanie w polu karnym Legii po rzucie rożnym! Na szczęście dla kibiców z Warszawy Cafu wyjaśnia sytuację.

• Strzał Sołdeckiego z dystansu i piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

• Michał Pazdan i Williamy Remy ustawieni niczym w zegarku. Maciej Jankowski bez szans w walce ze stoperami Legii!

• Bardzo dobry kontratak Legii. Ostatecznie jednak Michał Kucharczyk psuje ostatnie, najważniejsze podanie! A za plecami obrońców już czekał Jarosław Niezgoda.

• To mogło być 2:0! Marko Vesović wpadł w pole karne, zszedł na lewą nogę, uderzył, tylko że tym razem znakomicie broni Pavels Steinbors!

• Perfekcyjne dośrodkowanie Damagoja Antolicia na głowę Niezgody, który pewnym strzałem pokonuje Steinborsa! Wymarzony start Legionistów!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Jarosław Niezgoda otwiera wynik tego finału!

• Miroslav Radović położył na ziemie swojego rywala, uderzył..... i jego strzał zostaje zablokowany! Było blisko.

• Zamieszanie w polu karnym Legii, jednak spokojnie defensorzy mistrza Polski wybijają piłkę.

• Dobra interwencja Steinborsa, który wyłapuje wstrzelenie piłki przez Kucharczyka.

• Mocna walka o piłkę Niezgody z Sołdeckim i młody snajper Legii fauluje swojego rywala.

• Piotr Lasyk gwizdnął po praz pierwszy! Czas poznać zdobywcę Pucharu Polski sezonu 2017/2018!

• Czas na Mazurek Dąbrowskiego!

• Obie drużyny opuszczają tunel! Towarzyszy im przy tym piękna oprawa!

• Do pierwszego gwizdka zostało już tylko 10 minut! Kibice obu drużyn szykują się do głośnego wspierania swoich ulubieńców!

• W dzisiejszym meczu swój debiut będzie miała nowa nagroda. Specjalny but dla najlepszego piłkarza Wielkiego Finału! Odpowiedzialność za wybór laureata padnie na Stefana Majewskiego, Czesława Michniewicza i Jacka Magierę!

• Do składu Legii powraca dzisiaj Miroslav Radović. Kapitan mistrz Polski jest bardzo ważną postacią drużyny. To on dzisiaj po ewentualnym zwycięstwie podniesie w górę puchar!

• Sytuacja Arki wygląda troszkę inaczej. Również w piątek Gdynianie rozegrali swój mecz, który przegrali aż......5:1. Nie ma co ukrywać, taki mecz może podciąć skrzydła. Puchar Polski, a szczególnie finał rządzi się jednak swoimi prawami!

• Legia w ostatnich tygodniach powoli wraca do formy. Zmiana trenera przyniosła pożądany efekt. Mistrz Polski wskoczył na fotel lidera, a mecze z Wisłą i Korona naprawdę mogły się podobać. Trochę zaskakuje brak w pierwszym składzie Sebastiana Szymańskiego, który był najlepszym zawodnikiem Legii w piątkowym meczu.

• Droga do finału Legii Warszawa: 4:1 Wisła Puławy, 4:0 Ruch Zdzieszowice, 7:3 Drutex-Bytovia (w dwumeczu), 3:2 Górnik Zabrze (w dwumeczu).

• Droga do finału Arki Gdynia: 4:2 Śląsk Wrocław (po dogrywce), 2:1 Podbeskidzie Bielsko Biała 2:1 (po dogrywce), 3:1 Chrobry Głogów (w dwumeczu), 2:2 Korona Kielce (w dwumeczu)

• Znamy również skład Arki Gdynia! Najbardziej brakuje Luci Zarandii, który w ostatnich tygodniach prezentował bardzo wysoką formę.

• Kibice Legii

• W tamtym roku Arka Gdynia zaskoczyła cała piłkarską Polskę. Owszem, drogę do finału z 2017 roku mieli łatwą. Pokonali kolejno: Olimpię Zambrów, KSZO Ostrowiec, Drutex-Bytovia i Wigry Suwałki. Udało im się więc awansować aż do finału bez pojedynku z Ekstraklasową drużyną. Dopiero w finale pokonali faworyzowanego Lecha Poznań. Czy dzisiaj również zdołają przeciwstawić się dużo wyżej notowanemu rywalowi?

• Kibice Legii wyruszyli spod Łazienkowskiej i idą w stronę Stadionu Narodowego! Wsparcie najwyższej klasy!

• Legia stawiana jest w roli dużo większego faworyta. Nikt tego nie będzie ukrywał. Różnica w budżetach i potencjale jest ogromna. Piłka, a w szczególności piłka w Polsce jest nieprzewidywalna. Wojskowi to wielki potentat. W przeciągu 10 ostatnich lat zdobywali to trofeum aż sześciokrotnie.

• Skład Legii jest już znany! Dean Klafurić przygotował kilka niespodzianek. Cafu i Radosław Cierzniak nie grają na co dzień w pierwszym składzie Wojskowych.

• Z tej strony na relację LIVE zaprasza Bartłomiej Modzelewski! Pierwszy gwizdek za niecałe półtorej godziny!

• Mistrz Polski kontra obrońca Pucharu! Ekspert kontra nowicjusz! Faworyt kontra kopciuszek! Legia Warszawa kontra Arka Gdynia! Czas na wielki finał Pucharu Polski! Czy to Legia wzniesie trofeum po raz 19? A może drużyna z Gdyni obroni tytuł sprzed roku? Emocji na pewno nie zabraknie!

Bartosz Głąb

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Arka Gdynia broni Pucharu Polski. Legia spróbuje jej go odebrać

Arka Gdynia broni Pucharu Polski. Legia spróbuje jej go odebrać ©Damian Kujawa/ Polska Press

W wielkim finale Pucharu Polski na PGE Narodowym obrońca tytuł Arka Gdynia zmierzy się z Legią Warszawa. Arkowcy, którzy przed rokiem byli skazywani na porażkę, zdołali zdobyć trofeum po dogrywce. Dzisiaj również zespół z Gdyni nie jest faworytem, ale zdołął już pokazać, że również jest w stanie sprawić niespodziankę! Kto sięgnie po trofeum? Dowiemy się dzisiaj. Relacja na żywo w Gol24.pl od 16.

Finał Pucharu Polski Arka Gdynia Legia Warszawa LIVE NA ŻYWO ONLINE

W zeszłym roku Arkowcy w finale trafili na Lecha Poznań. Wiele osób związanych z poznańskim klubem już przed meczem chłodziło szampany, bo wydawało im się, że finał z Arką Gdynia, która wówczas również walczyła o utrzymanie w Lotto Ekstraklasie, jest tylko formalnością.
Zresztą większość opiniotwórców związanych z piłką nożną twierdziło podobnie. W teorii Arka miała być bardziej zainteresowana walką o utrzymanie, niż o zdobycie Pucharu Polski. W finale jednak popisała się niesamowitą wolą walki i szczelną obroną. W podstawowym czasie gry nie padły bramki, a w dogrywce Artur Siemaszko i Luka Zarandia zadali dwa nokautujące ciosy. W końcówce dogrywki bramkę kontaktową zdobył jeszcze Łukasz Trałka, ale ostatecznie "Kolejorz" nie zdążył dogonić rywali i sensacja stała się faktem.

Teraz Arkowcy są w zdecydowanie bardziej komfortowej sytuacji niż przed rokiem. Arka ma przewagę aż jedenastu punktów nad strefą spadkową, a do końca rozgrywek pozostały już tylko cztery spotkania. Zatem Arka jest już tylko matematycznie zagrożona spadkiem, bo realnie myśląc zdecydowanie jest już bezpieczna i pewna utrzymania. Zaowocowało to tym, że w ostatniej kolejce podopieczni Leszka Ojrzyńskiego skompromitowali się w meczu z Piastem Gliwice, przegrywając u siebie aż 1:5. Trener Arkowców przed meczem powiedział, że ten kto nie jest zmotywowany na sto procent w tym meczu, nie jest godzien gry w finale Pucharu Polski. Jak pokazał wynik, chyba mało kto był zmotywowany, ale dzisiaj będzie to na pewno całkowicie inna drużyna.

Legia natomiast w ostatniej kolejce zdołała awansować na pozycję lidera Lotto Ekstraklasy, po wygranej u siebie z Koroną Kielce 3:1, bo swoje spotkania przegrały zarówno Lech Poznań jak i Jagiellonia Białystok. W drugiej części tamtego spotkania Legia zagrała naprawdę dobre spotkanie, a szczególnie wyróżniał się Sebastian Szymański, który zdobył bramkę i zaliczył asystę. Legia przed sobą ma jeszcze spotkania z bezpośrednimi rywalami w walce o tytuł i na pewno dzisiejszy finał chciałaby rozstrzygnąć w podstawowym czasie meczu, bo w tak decydującej fazie sezonu dodatkowe trzydzieści minut mogłoby być mordercze i Legia nie będzie chciała sobie na to pozwolić.

Droga obu drużyn do wielkiego finału Pucharu Polski na PGE Narodowym nie była jakoś wybitnie wyboista. Arka na początku swojej przygody w tegorocznych rozgrywkach trafiła na Śląsk Wrocław, a w dwóch kolejnych rundach za przeciwników mieli zespoły z Nice 1. Ligi. Do poważnego starcia doszło dopiero w półfinale, kiedy to przeciwnikiem Arkowców była Korona Kielce. Arka przegrała pierwsze spotkanie w Kielcach 1:2, a awans zapewnili sobie dopiero w końcówce spotkania rewanżowego po bramce Viniciusa w 85. minucie spotkania.

Natomiast Legia drogę do finału miała jeszcze prostszą. Dwukrotnie mierzyli się z zespołami Nice 1. Ligi, a w ćwierćfinale naprzeciw Legii stanęła nawet ekipa z 2. Ligi, Ruch Zdzieszowice. Wszystkie te spotkania Legia wygrała pewnie, strzelając co najmniej po trzy bramki w każdym meczu. Dopiero w półfinale Legioniści trafili na zespół z Lotto Ekstraklasy, był to Górnik Zabrze. Pierwsze spotkanie w Zabrzu zakończyło się remisem 1:1, natomiast w Warszawie Legia rzutem na taśmę wygrała 2:1, bo bramkę na wagę awansu zdobył dopiero w ósmej minucie doliczonego czasu gry niezawodny Jarosław Niezgoda.

W obecnym sezonie oba zespoły konfrontowały się już ze sobą aż trzykrotnie. W Superpucharze Polski lepsza okazała się Arka Gdynia, która na stadionie Legii wygrała po rzutach karnych. W podstawowym czasie meczu był remis 1:1. W Lotto Ekstraklasie drużyny najpierw mierzyły się pod koniec października zeszłego roku. Wtedy w Warszawie Legia wzięła rewanż na rywalach i wygrała 2:0, po bramkach Jarosława Niezgody i Michała Kucharczyka. Natomiast w Gdyni pod koniec marca górą była ponownie Arka, która wygrała skromnie 1:0 po trafieniu Andriya Bogdanova.

NIE ZAGRAJĄ
Arka Gdynia: Zarandia (kontuzja);
Legia Warszawa: Mączyński, Kopczyński, Turzyniecki (kontuzje).

PRZEWIDYWANE SKŁADY
Arka Gdynia: Steinbors - Marciniak, Helstrup, Marcjanik, Zbozień - Sołdecki, Szwoch, Bogdanov, Nalepa, Vinicius - Janowski;
Legia Warszawa: Malarz - Hlousek, Pazdan, Astiz, Vesović - Kucharczyk, Remy, Pasquato, Antolić, Szymański - Niezgoda.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

ARKA GDYNIA
Arka Gdynia - Piast Gliwice 1:5 (Lotto Ekstraklasa)
Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia 3:1 (Lotto Ekstraklasa)
Arka Gdynia - Korona Kielce 1:0 (Puchar Polski)
Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 1:2 (Lotto Ekstraklasa)
Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 4:2 (Lotto Ekstraklasa)

LEGIA WARSZAWA
Legia Warszawa - Korona Kielce 3:1 (Lotto Ekstraklasa)
Wisła Kraków - Legia Warszawa 0:1 (Lotto Ekstraklasa)
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 2:1 (Puchar Polski)
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 0:1 (Lotto Ekstraklasa)
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:0 (Lotto Ekstraklasa)

SĘDZIA

Piotr Lasyk (Bytom) - początkowo arbitrem spotkania miał być Bartosz Frankowski, ale kontrowersyjne decyzje arbitra z ostatniej kolejki Lotto Ekstraklasy zdecydowały, że prezes PZPN Zbigiew Boniek wystąpił do Polskiego Kolegium Sędziów o zmianie arbitra na to spotkanie i ostatecznie finał Pucharu Polski poprowadzi Piotr Lasyk. W wozie VAR pomagać mu będą Paweł Gil i Marcin Borkowski.

Arka Gdynia - Legia Warszawa TRANSMISJA TV

Transmisję ze spotkania finałowego Pucharu Polski Arka Gdynia - Legia Warszawa od 15:50 przeprowadzi Polsat HD i Polsat Sport HD. Spotkanie prosto ze PGE Narodowego skomentują Mateusz Borek i Tomasz Hajto. Przedmeczwe studio na Posat Sport HD rozocznie się już o 14:00, a gośćmi Bożydara Iwanowa będą między innymi Roman Kołtoń, Dariusz Dziekanowski, Janusz Kupcewicz, Czesław Boguszewicz i Ivica Vrdoljak. W studio na murawie pracować będą Marcin Feddek i Tomasz Łapiński. Relacja LIVE w GOL24.pl!