Florecistki u prezydenta

Sławomir Pawenta
Wczoraj prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się z florecistkami Budowlanych, które w ubiegłym tygodniu wywalczyły we Włoszech drużynowe mistrzostwo świata juniorek.

<!** Image 2 align=right alt="Image 82338" sub="Wczoraj toruńskie florecistki spotkały się z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim / Fot. Sławomir Pawenta">Młode torunianki: Marta i Hanna Łyczbińskie oraz Emilia Rygielska otrzymały od głowy naszego miasta listy gratulacyjne oraz upominki. Nagrodzony został także szkoleniowiec „złotek”, Aleksander Borkowski.

Marta najlepsza

Natomiast w weekend w Śremie, koło Poznania, odbyły się mistrzostwa Polski florecistek. W turnieju indywidualnym najlepsza z torunianek okazała się Marta Łyczbińska, która uplasowała się na ósmej pozycji. Warto dodać, że zawodniczka Budowlanych w walce o strefę medalową uległa, zaledwie jednym trafieniem (5:6), Marcie Matysik z AZS-u AWF-u Warszawa. Najlepszą florecistką w kraju okazała się Sylwia Gruchała (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

<!** reklama>W turnieju drużynowym oba toruńskie zespoły przegrały w ćwierćfinale. Pierwsza drużyna uległa AZS-owi AWF-owi Poznań 41:44, a druga Sietomowi AZS-owi AWFiS-owi II Gdańsk 13:45. Dodajmy, że rezerwy trójmiejskiej ekipy wygrały rywalizację drużynową.

Ostry trening

- Nie nastawiałem się na walkę o medale - powiedział Aleksander Borkowski, trener Budowlanych. - Nasze czołowe zawodniczki do Śremu pojechały zmęczone ostatnimi mistrzostwami świata. Poprosiłem je, aby zawody potraktowały jako ostry trening. Moje podopieczne miały okazję powalczyć z zawodniczkami, które pojadą na igrzyska.

Miejsca torunianek podczas zawodów w Śremie

• 8. Marta Łyczbińska, 12. Hanna Łyczbińska, 21. Emilia Rygielska, 22. Martyna Jelińska, 23. Marta Hausman, 24. Joanna Laure, 42. Ewelnia Kaniecka, 43. Patrycja Sarnowska. Startowały 43 florecistki