Francuskie deja vu. ASTS Olimpia-Unia w finale pucharu ETTU!

Yoshida Kaii jest w kapitalnej formie. W dwumeczu ze Stella Sport La Romagne wywalczył cztery punkty na cztery próby. To w dużej mierze dzięki jego grze ASTS Olimpia-Unia jest w finale pucharu ETTU Gerard Szukay
Historyczny sukces grudziądzkich pingpongistów. Podopieczni Piotra Szafranka po raz pierwszy w dziejach klubu awansowali do finału pucharu ETTU.

Zawodnicy ASTS Olimpii-Unii w rewanżowym spotkaniu półfinałowym po raz kolejny 3:1 pokonali francuski Stella Sport La Romagne. Rozpoczęło się dla miejscowych znakomicie. Yoshida Kaii w pierwszym secie zdemolował lidera gości Chen Tianyuana. Chińczyk zdobył pierwszy punkt, ale potem szybko zrobiło się 10:2 dla rywala. Zdecydowanie bardziej wyrównany charakter miała druga odsłona, także jednak wygrana przez Yoshidę. Przy stanie 9:9 kibice byli świadkami kapitalnej topspinowej wymiany, w której żaden z graczy nie oszczędzał ręki.

Trzeciego seta Japończyk też rozpoczął udanie, jednak Chen poprawił znacznie serwis i to on wygrał całą partię, a po chwili doprowadził do remisu. W decydującej odsłonie wyrównana gra trwała do stanu 6:5 dla pingpongisty francuskiej ekipy. Potem sześć punktów z rzędu zdobył Yoshida, pieczętując zwycięstwo.

Drugi punkt dał miejscowym Wang Yang i stało się jasne, że znajdą się oni w finale. Potem Patryk Zatówka gładko przegrał z czarnoskórym Abdel Kaderem Salifou, a formalności dopełnił Yoshida, odprawiając z kwitkiem 3:0 Olliviera.