Futsaliści przegrali w Jelczu-Laskowicach. W meczu padło 10 bramek

DL
Futsaliści FC Toruń nie sprostali drużynie Orła Futsal Jelcz-Laskowice. Nasz zespół przegrał na wyjeździe 3:7 (2:2) Jacek Smarz

Dla torunian mecz rozegrany w poniedziałkowy wieczór nie miał już wielkiego znaczenia, gdyż Pomarańczowo-Czarni przed tygodniem zapewnili sobie wicemistrzostwo Polski. Gospodarze mieli za to o co grać, bo przed tą kolejką mieli jeszcze matematyczne szanse na brązowy medal.

W pierwszej połowie FC Toruń dwukrotnie obejmował prowadzenie po bramkach Kamila Domańskiego i Marcina Mikołajewicza, jednak gospodarze zawsze wyrównywali. Po przerwie Orzeł doszedł do głosu i ostatecznie triumfował 7:3. Po dwie bramki dla miejscowych zdobyli Mykoła Morozw i Sergio Solano.

Elana Toruń przegrała 1:2 z Olimpią Elbląg w meczu ostatniej kolejki II ligi. Taki wynik oznacza, że torunianie kończą sezon na czwartym miejscu i nie wchodzą do I ligi.Elana od początku meczu była nastawiona ofensywnie i szukała swoich pierwszych okazji. Goście, którzy walczyli o uniknięcie degradacji, skupili się na obronie, ale, paradoksalnie, to właśnie oni otworzyli wynik. W 21. minucie po sytuacji, która była pierwszym momentem faktycznego zagrożenia dla torunian, gola dla Olimpii strzelił Jakub Bojas. Elana na wyrównanie poczekała do 32. minuty, gdy bramkarza rywali pokonał Wojciech Onsorge.W drugiej części spotkania Elana naciskała i wielokrotnie dochodziła do pola karnego Olimpii. Minuty mijały, ale kolejne akcje torunian nie przynosiły rezultatu w postaci bramki dającej prowadzenie. Do siatki piłkę skierowali za to rywale, jednak sędzia gola nie uznał, uznając, że bramkarz Elany był faulowany.W ostatnich minutach torunianie, głośno dopingowani przez cały stadion, gremialnie ruszyli do ataku. Niestety, bramki nie było, za to w doliczonym czasie gry po kontrze gola na 2:1 dla gości strzelił Oleksiej Prytuliak. Ukraiński piłkarz miał grać w Elanie, ale jeszcze przed pierwszą kolejką kontrakt z nim został rozwiązany. Teraz, ponad pół roku później, Prytuliak rozwiał nadzieje torunian.W równolegle rozgrywanym meczu Błękitni Stargard - GKS Bełchatów padł remis 0:0. Taki wynik oznaczał, że wygrana u siebie dałaby Elanie awans do I ligi...Elana Toruń - Olimpia Elbląg 1:2 (1:1)0:1 Bojas (23), 1:1 Onsorge (32), 1:2 Prytuliak (90+4)Elana: Nowak - Górka, Urbański (84 Boniecki), Onsorge, Andrzejewski - Errasti (57 Stryjewski), Kryszak, Stefanowicz, Kościelniak, Wołkowicz (80 Lenkiewicz) - Kozłowski

Elana Toruń przegrała z Olimpią. Awansu do I ligi nie ma [ZDJĘCIA]

W ostatniej kolejce sezonu 2018/2019 torunianie zagrają w najbliższą niedzielę z Rekordem Bielsko-Biała, który już wcześniej zagwarantował sobie złote medale

Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice - FC Toruń 7:3 (2:2)
0:1 Domański (5), 1:1 Foglia (10), 1:2 Mikołajewicz (15), 2:2 Morozow (19), 3:2 Morozow (21), 3:3 Barbosa (25 samob.), 4:3 Solano (28), 5:3 Solano (29), 6:3 Wojciechowski (37), 7:3 Barbosa (40)